تصادفی نیست كه شیمون پرز می گوید از تصور درگیری نظامی با ایران خواب به چشمانم نمی آید. او كاملاً نگران انتقام ایران است.
روزنامه وینر سایتونگ با تأكید بر اینكه ایران 2012، عراق 1981 نیست، نوشت: متحدان ایران در اطراف اسرائیل گوش خوابانده تا در صورت خطای اسرائیل، هزاران اسرائیلی را بكشند.
این روزنامه چاپ اتریش نوشت:31 سال پیش، در هفتم ژوئن 1981، نخست وزیر وقت اسرائیل مناخیم بگین فرمان تاریخی را مبنی بر نابودی برنامه اتمی عراق صادر كرد. هشت هواپیمای جنگنده اف16 نیروی هوایی اسرائیل در «عملیات بابل» در كمتر از دو دقیقه 16 بمب را به وزن هر كدام هزار كیلوگرم بر روی رآكتور در دست ساخت اوسیراك در جنوب بغداد انداختند. خبر قصد انجام حمله را در بوق و كرنا نكرده بودند. از ماهها تهدید هم خبری نبود.
وینرسایتونگ می نویسد: سه دهه بعد همچنان به این حمله به عنوان الگوی حمله اسرائیل به ایران استناد می شود. استدلال اصلی نظریه پردازان اسرائیل برای تكرار عملیاتی مانند حمله سال 1981 این است كه عراق بعد از این حمله هیچ گاه دیگر برنامه اتمی خود را از سر نگرفت. اما مقامات اسرائیل می دانند كه سال 2012 سال 1981 نیست و ایران امروز را نمی توان با عراق آن روزگار سنجید. ایران در سال های گذشته با موفقیت كوشیده قدرت خود را در منطقه به شكل پیوسته بگستراند. به دلیل تغییرات و گرفتاری های آمریكا در عراق و افغانستان، ایرانی ها نه كه بر نفوذشان افزوده شده بلكه بی هیچ مانعی از مقاومت در منطقه ای به وسعت بحرین تا لبنان حمایت كرده اند.
روزنامه مذكور تأكید كرد: ایران توانست به گونه ای حزب الله و حماس را بسیج كند و مورد حمایت قرار دهد كه در اطراف اسرائیل گوش خوابانده اند و آن گونه كه رهبر حزب الله سیدحسن نصرالله این هفته گفت «هر زمان آماده اند هزاران اسرائیلی را در صورت حمله به ایران بكشند.» تصادفی نیست كه رئیس جمهور اسرائیل شیمون پرز می گوید وقتی به تكروی احتمالی اسرائیل علیه ایران می اندیشد شب ها خواب به چشمانش نمی آید. زیرا وی به شدت نگران است ایران با موشك هایش و متحدانش از اسرائیل انتقام بگیرد.
در همین حال آویگدور لیبرمن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام كرد ما در سال 2001 می توانستیم تأسیسات اتمی ایران را نابود كنیم اما اكنون این كشور تأسیسات خود را پراكنده ساخته و به زیرزمین برده است.
به گزارش روزنامه اسرائیل هیوم، لیبرمن می گوید: اسرائیل باید در سال 2001 به تأسیسات اتمی ایران حمله می كرد. تمامی مبادلات و اقدام نكردن ها، امروز اسرائیل را در اقدامات پیشگیرانه ضعیف كرده است. من در سال 2001 هشدار داده بودم كه اگر اقدام نكنیم ایران تاسیسات خود را متفرق و به زیرزمین منتقل می كند. اما تصمیم درستی گرفته نشد.

منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 7 شهریور 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید