دستگاه های امنیتی آمریكا رژیم اسرائیل را بزرگترین خطر برای منافع ملی آمریكا دانستند.
به گزارش شبكه خبری العالم، دستگاه های اطلاعاتی آمریكا در گزارشی 82 صفحه ای تحت عنوان «آماده شدن خاورمیانه پس از اسرائیل» به این نتیجه رسیدند كه منافع ملی آمریكا از اساس با اسرائیل در تعارض است.
گردآورندگان این تحقیق تاكید دارند اسرائیل بزرگترین خطر برای منافع ملی آمریكا است، چرا كه این رژیم با اقدامات خود مانع از روابط طبیعی با كشورهای عربی و اسلامی و همچنین دیگر كشورها می شود.
این گزارش از سوی 16 دستگاه اطلاعاتی آمریكا تدوین شده كه بودجه سالانه آنها 70 میلیون دلار برآورد شده است. در این گزارش آمده است، به دلیل اقدامات خصمانه اسرائیل دیگر نمی توان تل آویو را نجات داد، چرا كه اسرائیل وضعیت بهتری از رژیم نژادپرست سابق آفریقای جنوبی در سال 1987 ندارد.
دستگاه های اطلاعاتی آمریكا هشدار دادند با افزایش قدرت كشورهای عربی و اسلامی در منطقه پس از انقلاب های عربی و همچنین قدرت گرفتن ایران و كاهش نفوذ آمریكا، واشنگتن دیگر نمی تواند از اسرائیل دفاع كند چرا كه آمریكا اكنون باید به دنبال عادی سازی روابط با 57 كشور اسلامی باشد.
این دستگاه های اطلاعاتی خاطرنشان كردند، دیگر نمی توان درباره دخالت اسرائیل در امور داخلی آمریكا و جاسوسی و قاچاق سلاح آمریكا به صورت غیرقانونی سكوت كرد.
در ادامه این گزارش آمده است، مخالفت مردم آمریكا با دخالت های اسرائیل رو به افزایش است و دیگر مردم نمی پذیرند كه آمریكا از جنگ های نامشروع اسرائیل پشتیبانی مالی و نظامی كند.

منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ شنبه 11 شهریور 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید