خبرگزاری رویتر فاش كرد تنش سیاسی موجود در سوریه ربطی به انقلاب مردم ندارد و طرحی است كه سال 2007 از سوی سازمان سیا نوشته شد. طبق این گزارش سیا از همان زمان گروه تروریستی القاعده را نامزد اجرای طرح خود كرده بود.
رویتر در گزارش خود نوشت: آمریكا و انگلستان و برخی كشورهای عرب حوزه خلیج فارس، گروه های مسلح به درون سوریه می فرستند و وسائل ارتباط جمعی غرب گزارشهای بی خدشه درباره این «انقلابی»ها انتشار می دهند. برخی از این گروه ها در فهرست سازمان های تروریستی آمریكا قرار دارند.
رویتر می افزاید: لیبیائی هایی كه در سوریه به مبارزان مسلح سوریه كمك می كنند، تخصص مخابرات دارند و به اسلحه سنگین مجهز هستند. اردوگاه های تعلیماتی ایجاد كرده اند و در آنها افراد را تعلیم می دهند.
در این گزارش تصریح شده است: جنگ كنونی در سوریه هیچ ربطی به دموكراسی ندارد. این گروه های تروریستی تا وقتی كه غرب به هدف خود كه ساقط كردن رژیم اسد است نائل شود، در سوریه می مانند. هزینه هایشان را آمریكا و كشورهای نفت خیز عرب تأمین می كنند. منافع آمریكا بلحاظ امنیت ملی، سوریه و بسا بخش وسیعی از منطقه را گرفتار خشونت و جنگ كرده است. تركیه و لبنان و اردن و عراق و اسرائیل در معرض خشونت قرار گرفته اند. این كشورها عرصه القاعده گشته اند.
خبرگزاری انگلیس می نویسد: طرفه این كه دو دشمن، یكی محافظه كاران جدید آمریكا و دیگری القاعده، اینك در سوریه، در كنار هم، بر ضد رژیم اسد می جنگند. یادآور می شود كه كسانی چون الیوت آبرامس و ماكس بوت و الن بورك و... در شمار كسانی بودند كه جنگ با تروریسم را مهندسی كردند.
در ادامه این گزارش با اشاره به حضور 6 هزار جنگجوی مسلح كه از لیبی به سوریه منتقل شده اند، آمده است: ایوان و استون گزارشگر سی ان ان كه همراه این افراد مسلح از طریق مرز تركیه به حلب رفته، فاش می كند در حلب، افراد خارجی بسیاری مشاهده می شوند و از اتباع چندین كشور شمال آفریقائی در میان شورشیان حضور دارند. اینان با همان اسلحه ای برای جنگ به سوریه رفته اند كه ناتو، بهنگام جنگ در لیبی به آنها داده بود.
رویتر آنگاه به نقل از نیویورك تایمز و مقاله «سیا مأمور شده است به اپوزیسیون مسلح سوریه كمك كند»، نوشت: افسران سیا، در جنوب تركیه، محرمانه، با شورشیان سوریه اسلحه، از جمله سلاحهای اتوماتیك و خمپاره انداز و مهمات می رسانند. نیویورك تایمز خاطرنشان می كند كه تركیه و عربستان و قطر كشورهائی هستند كه بیش از همه، به شورشیان پول و اسلحه می رسانند و هماهنگ كننده سیا است.
رویتر در عین حال نوشت: اما حقیقتی كه بر زبان ها و قلمها جاری نمی شود، اینست كه تصمیم به سرنگون كردن رژیم سوریه در 2007 گرفته شده است. آن طرح، با استفاده از افراد مسلح غیر سوری می باید به اجرا گذاشته می شد. هزینه سرنگون كردن رژیم سوریه را سعودیها می باید می پرداختند. طرح می باید به طریقی انجام می گرفت، كه مداخله آمریكا آشكار نگردد. سیمون هرش در گزارش 9 صفحه ای خود، كه در نیویوركر، در سال 2007 انتشار داد، نقشه آمریكا و چگونگی بكاربردن وسائل مخفی برای سرنگون كردن دولت سوریه را تشریح كرد. سرنگون كردن رژیم سوریه هدف دومی نیز می داشت و آن از میان برداشتن رژیم ایران بود. طرفه این كه كار را می باید گروه های افراطی سنی انجام می دادند كه اسلام را توجیه گر مبارزه جوئی خویش كرده اند و امروز می بینیم همان گروه ها و القاعده طرح سرنگون كردن رژیم اسد را اجرا می كنند. سازمان رزمندگان اسلام در سال 2007، توسط آمریكا و عربستان سعودی بوجود آمده است.
در پایان گزارش رویتر آمده است: آمریكا استراتژی خود در دنیای عرب را توسط رژیمهای سعودی و قطر و امارات متحده عرب و گروه های تروریست، عملی می كند. و مراقب است كه به این كار، پوشش عربی بدهد و با تبلیغات سنگین علیه دولت اسد چنین القا كند كه تروریست ها مردم سوریه هستند.

منبع :کیهان

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 14 شهریور 1391   | توسط: رضا منصوری   |   | نظرات()   بازدید ها:بازدید