معاون فرهنگی ستاد كل نیروهای مسلح جزئیات جدیدی از فرار پهپاد آمریكایی از خاك ایران را تشریح كرد.
سردار سید مسعود جزایری با اشاره به ورود یك پهپاد به حریم هوایی ایران گفت: یك پرنده ناشناس عصر روز پنجشنبه حدود 9 روز پیش (تا روز یك شنبه جاری) مورد رهگیری نیروهای مسلح قرار گرفت كه در چهارچوب مواضع بین المللی با آن برخورد شد.
وی ادامه داد: با ورود این پرنده به فضای فوقانی بخش سرزمینی خلیج فارس در ایران، به هواپیمای متجاوز با شلیك هشدار داده شد و سپس این پرنده خاك ایران را ترك كرد.
جزایری در رابطه با نوع این پهپاد اظهار داشت: این نوع پهپاد از نوع پیشرفته ترین پهپادها بوده و پس از بررسی دقیق اطلاعات را در اختیار افكار عمومی قرار خواهیم داد.
معاون فرهنگی و تبلیغاتی ستاد كل نیروهای مسلح با بیان اینكه ایران رصد كامل اطلاعاتی نسبت به دشمن داشته، گفت: مایل نبودیم كه در این زمینه اقدامات تبلیغاتی داشته باشیم و این مسئله را اعلام كنیم و این خبر از بخش های درون حاكمیتی آمریكا افشا شد.
وی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران، خاطرنشان كرد: حق طبیعی نیروهای مسلح ایران بوده تا هر زمان كه متوجه نفوذ و حضور نیروهای دشمن شود، با آن برخورد كند و آمریكا باید مراقب رفتار خود بوده و منطقه را بیش از این متشنج نكند.
در همین حال، جانشین فرمانده سپاه نیز به شلیك به پهپاد آمریكایی واكنش نشان داد.
سردار حسین سلامی در حاشیه اولین سالگرد شهید طهرانی مقدم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر ادعای آمریكا در خصوص اینكه پهپاد این كشور در خارج از مرزهای ایران بوده گفت: اسناد این موضوع موجود است، ما هیچ وقت خارج از مرزهای بین المللی تعرض به هیچ پرنده ای نخواهیم داشت.
وی افزود: ما دقیقا تمام قوانین بین المللی را در مورد برخورد با پرنده ها و تهاجمات بیگانه می دانیم و آنها را مراعات می كنیم و اسناد این موضوع نیز موجود است.
به گزارش فارس، سلامی در پاسخ به این سوال كه در این صورت این پهپاد داخل مرزهای ما بوده گفت: حتما اینطور بوده در غیر این صورت شلیكی صورت نمی گرفت.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 آبان 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید