وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به اینکه با كاهش بیشتر سهم درآمدهای نفتی در اداره كشور ، یكی از آرزوهای تاریخی ایران به یمن بركت تحریم‌های دشمنان در حال تحقق است، گفت: در سال 1392 آثار اجرای برنامه های تحول به ویژه در بخشهای مالیات، گمرك و بانكی نمایان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پیام نوروزی سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی آمده است: سال 1391 و سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در حالی سپری نمودیم كه دشمنان جمهوری اسلامی ایران با هدف جلوگیری از پیشرفت و اعتلای ایران با تمام توان، اقتصاد كشور را مورد هجمه قرار داده و تحریم های مضاعف را به كشور تحمیل كردند كه به لطف الهی و عنایت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)  و با تلاش و پایمردی دولتمردان و كاركنان كوشای دولت و همراهی مردم شریف و نجیب این مرز و بوم توانستیم باردیگر خصومت های دشمنان انقلاب را همچون گذشته به فرصتی شگرف تبدیل و زمینه استحكام كشور در حوزه های مختلف اقتصادی را فراهم آوریم و با كاهش بیشتر سهم درآمدهای نفتی در اداره كشور ، یكی از آرزوهای تاریخی ایران به یمن بركت تحریم های دشمنان در حال تحقق است.

در بخشی از این پیام می خوانیم: در سال تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ایرانی ، وزارت امور اقتصادی و دارایی با استفاده حداكثری از توان كارشناسی و اجرایی كاركنان خود در اقصی نقاط كشور در حوزه های مطالعات و سیاست گذاری اقتصادی ، مقابله و كم اثر ساختن تحریم اقتصادی ، امور بانكی ، بیمه، مالیات، گمرك، خصوصی سازی، بازار سرمایه ، سرمایه گذاری خارجی، جمع آوری و فروش اموال تملیكی، حسابرسی، بودجه و خزانه داری و اجرای سیاست های كلی اصل 44 قانون اساسی و ... برنامه های اصلاح ساختار و  تحول را پیگیری و در مسیر اجرایی قرار داد. كه به حق این برنامه ها  از كارهای بزرگ و تاریخی اقتصاد كشور است و  ان شاء ا... مردم عزیزمان از ثمرات این اصلاحات اقتصادی بهره مند خواهند شد.

در سال 1392 آثار اجرای برنامه های تحول به ویژه در بخش های مالیات، گمرك و بانكی نمایان می شود و  لذا مراقبت ، هدایت و اجرای مناسب برنامه ها در راستای سند چشم انداز توسعه در افق 1404 ، برنامه پنجم توسعه ، سایر قوانین مرتبط و سیاست های دولت محترم  از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 اسفند 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: اقتصادی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید