رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: ملت ایران همواره در تمامی صحنه ها با هوشمندی خاصی حركت كرده و در صحنه انتخابات پیس رو نیز بهترین تصمیم ممكن را خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر از بجنورد، محمود احمدی نژاد عصر چهارشنبه در جمع مدیران خراسان شمالی، ملت ایران را به مثابه رودخانه ای تشبیه كرد كه هر كس بخواهد در حركت این ملت، مانعی ایجاد كند، جریان عظیم مردم موانع را كنار می زند.

وی اضافه كرد: شاید برخی افراد بتوانند وقفه ای كوتاه در حركت ملت ایران ایجاد كنند اما ملت ایران خیلی زود آنها را كنار زده و حذف می كند.

احمدی نژاد ساختن ایران را كار همه مسئولان دانست و گفت: منظور از ساختن ایران تنها ساخت و ساز عمرانی نیست اگر چه عمران و آبادانی مهم است اما بر پا كردن جامعه متعالی و سرشار از عدالت هدف نهایی است.

احمدی نژاد با بیان اینكه خداوند به انبیای الهی ماموریت داد تا جامعه ای بسازند كه در آن جامعه همه انسان ها عزیز باشند و رابطه بین آنها بر اساس كرامت و عدالت باشد، عنوان كرد: در چنین جامعه ای فقر، كینه توزی، قدرت طلبی، خودخواهی و ظلم جایی ندارد و انسان ها به عنوان خلیفه خدا در روی زمین به سوی كمال حركت می كنند.

وی با تاكید اینكه جامعه ایران از یك طرف نیازمند ساخت و ساز عمرانی و از طرف دیگر نیازمند بزرگ شدن آحاد ملت در سایه ارزش های الهی و كرامت انسانی است، افزود: در جامعه ای که اکثریت مردم مستضعف، محروم و تحقیر شوند، فرصتی برای اجرای احکام الهی پیدا نمی شود.

رئیس جمهور تصریح كرد: انقلاب اسلامی پیروز شد تا توده مردم بزرگ و قوی شود و این مردم عدالت و ارزش های اسلامی را در جامعه پیاده كنند.

وی اضافه كرد: فعالیت های اقتصادی و عمرانی نیز برای توانمندی مردم و احساس عزت آنها است تا به خاطر فقر و نداری احساس حقارت نكنند.

احمدی نژاد گفت: هنر جامعه اسلامی این است كه باید با تصمیم گیری های صحیح در جهت بزرگ كردن مردم حركت كند و برای مردم اهمیت قائل شود.

وی با اشاره به اینكه جامعه ما در راه رسیدن به كمال معرفت الهی در ابتدای راه قرار دارد، اظهار داشت: لازم است برای رسیدن به این كمال همه بخش های جامعه اعم از مردم و مسئولان تلاش نمایند.

احمدی نژاد اضافه كرد: حكومت ها یكی پس از دیگری می آیند و می روند اما آنچه كه نباید در این میان مغفول واقع شود تلاش و كوشش برای رسیدن به نقطه موعود است.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس جمهور عصر چهارشنبه به منظور افتتاح چند پروژه مهم در خراسان شمالی نظیر مسکن مهر و طرح آبرسانی به بجنورد از سد شیرین دره، سفر چند ساعته ای را به این استان انجام داد.

در سفر احمدی نژاد به این استان 14 پروژه با اعتباری بالغ بر 20 هزار و 290 میلیارد ریال افتتاح و یا کلنگ زنی شد.

افتتاح 10 هزار و 407 واحد مسكونی مهر، پروژه آبرسانی به اسفراین از سد بیدواز، آبرسانی به شهر گرمه و جاجرم، سد گلول شیروان و آمفی‌تئاتر و سالن ورزشی مجموعه توانبخشی اختصاصی جانبازان استان از جمله طرح هایی بودند که عصر امروز و همزمان با حضور احمدی نژاد در خراسان شمالی به بهره برداری رسیدند.

همچنین افتتاح بیمارستان فاروج، بهره برداری از 90 کیلومتر راه آسفالت روستایی و گازرسانی به شهر صفی آباد و لوجلی از دیگر طرح هایی محسوب می شدند كه همزمان با حضور احمدی نژاد در خراسان شمالی افتتاح شد.

علاوه بر این رئیس جمهور در این سفر چند ساعته، پروژه بزرگ راه آهن بجنورد- مشهد را نیز كلنگ زنی كرد.

احمدی نژاد در حالی پنجمین سفر خود را به خراسان شمالی انجام داد كه پیش از این و در طی دولت های نهم و دهم چهار بار به خراسان شمالی سفر کرده بود.

از پنج سفر احمدی نژاد به خراسان شمالی سه سفر آن در قالب سفرهای استانی، یک سفر به منظور شرکت در آیین ثبت جهانی موسیقی مقامی خراسان شمالی و افتتاح نمایشگاه صنایع دستی کشورهای عضو اکو و سفر آخر نیز برای افتتاح پروژه های عمرانی این استان انجام شد.

 

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 23 خرداد 1392   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: انتخابات،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید