یکی از مشاوران اوباما اعلام کرد دست ایران روی ماشه است. کراون تصریح کرد زمان اینکه اسرائیل بتواند به ایران حمله کند گذشته است.لسترکراون مشاور اوباما در امور یهودیان و مقامات اسرائیل در مصاحبه با موندو وایس گفته است: به عقیده من اسرائیلی‌ها تصمیم‌گیری درباره برنامه هسته‌ای ایران را به آمریکایی‌ها سپرده‌اند و از این تصمیم غافلگیر می‌شوند. فکر می‌کنم دیگر زمان آن گذشته که اسرائیل فکر می‌کرد نیروی هوایی‌اش با حمله به اهداف از پیش تعیین شده می‌تواند ضربه‌ای را که به نظرش سودمند بود، بزند.
وی ادعا کرد: برنامه اتمی ایران از ابتدا تا امروز همین بوده، از موشک‌ها گرفته تا سانتریفیوژها، و تسلیحاتی شدن این برنامه نشان می‌دهد که آنها به ساخت سلاح اتمی نزدیک شده‌اند. آنها بسیار نزدیک شده‌اند. حالا دیگر نمی‌دانیم که تا دستیابی به سلاح اتمی، دو ماه مانده است یا شش ماه یا یک سال، من مسلماً چیزی در مورد این موضوع نمی‌دانم.
مشاور اوباما با اشاره به انزجار مردم آمریکا از جنگ گفته است: افکار عمومی آمریکا اکنون هیچ کاری با مسئله خاورمیانه ندارد. آنها دوست دارند که این موضوع حل بشود. آنها دوست دارند که این مشکلات از میان برداشته شود. آنها دلایل خوبی دارند. افکار عمومی آمریکا بعد از عراق و افغانستان، نمی‌خواهد هیچ عملیات نظامی در خاورمیانه صورت بگیرد.
وی درباره اولویت‌ مسئله ایران یا فلسطین گفته‌ «اگر ایران سلاح اتمی داشته باشد، به عقیده من از آن علیه اسرائیل استفاده نخواهد کرد، اما تبدیل به قلدر منطقه خواهد شد و به حزب‌الله دستور حمله به اسرائیل را خواهد داد. بهتر است بگوییم این دستور را هر دو سال یک بار تکرار خواهند کرد. و با توجه به یک دهه‌ای که در نظر گرفته بودید، چیزی از اسرائیل باقی نمی‌ماند. پس این موضوع باید با جدیت حل بشود. بعد از این موضوع، باید مشکل داخلی حل بشود. اسرائیل باید مشکلات داخلی‌اش را حل کند. مشکل ساکنان کرانه باختری و وضعیت اولترا متعصبین یهودی باید حل شود. نمی‌توان اجازه داد که این وضعیت ادامه پیدا کند زیرا منجر به زنگ زدن بدنه اسرائیل خواهد شد.»

نوشته شده در تاریخ شنبه 5 مرداد 1392   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید