یک مسئول بلندپایه ترکیه فاش کرد: اردوغان برای از سر گیری روابط عادی با رژیم صهیونیستی، در حال مذاکره است.
به گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص با اعلام این خبر نوشت: این مسئول که نخواست نامش فاش شود، معتقد است که ترکیه در آینده نزدیک روابط عمیق‌تری نسبت به گذشته با اسرائیل برقرار خواهد کرد تا اعلام کند که روابطش با تل‌آویو، روابطی دوستانه است نه بحرانی.
هاآرتص در این باره توضیح داد: اواخر ماه مارس گذشته و بعد از سفر رئیس‌جمهور آمریکا به اسرائیل، یک مکالمه تلفنی میان بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل با همتای ترک خود رجب طیب اردوغان صورت گرفت که در این مکالمه نتانیاهو بابت اتفاقات کشتی مرمره از اردوغان عذرخواهی کرد.
در ماه می سال 2010 یک ناوگان دریایی حامل کمک‌های بشردوستانه در قالب محموله یک کشتی به نام مرمره، از استانبول به سمت باریکه غزه حرکت کرد که بعد از حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به آن تعدادی از فعالان حقوق بشر که 9 تن از آنان تبعه ترکیه بودند کشته شدند.
هاآرتص تاکید کرد بعد از مکالمه تلفنی نتانیاهو و اردوغان، یک سری مذاکرات میان نمایندگان اسرائیل و ترکیه به منظور حصول توافق برای پایان دادن به بحران در روابط دو کشور صورت گرفت.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 شهریور 1392   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید