استاد دانشگاه روابط بین‌الملل مسکو با اشاره به اهمیت فراوان فتوای رهبر انقلاب مبنی بر حرام بودن تولید و نگهداری سلاح هسته‌ای گفت: فتوای رهبر ایران بهترین سند برای نشان دادن حسن نیت ایران در مسئله هسته‌ای و واهی بودن ادعاهای مربوط به حرکت در مسیر تولید بمب اتمی است.
دکتر محمود شاه‌روز سه‌شنبه در مصاحبه با ایرنا گفت: رهبر انقلاب ایران با صدور فتوای مذهبی به دنیا گوشزد کرد که سلاح هسته‌ای هیچ جایگاهی در آموزه‌های اصیل اسلام ندارد و مسلمانان با پیروی از دستورالعمل و مبانی اسلامی هرگز از سلاحهایی که برای کشتار انسانها تولید شود، استفاده نمی‌کنند.
کارشناس روس با بیان این که ایران همواره در مسیر ارتقای صلح و ثبات در منطقه فعالیت داشته و هرگز در امور داخلی دیگر کشورها دخالت نکرده است، اظهار داشت: ایران فعال‌ترین حامی طرح خاورمیانه عاری از سلاح‌های کشتار جمعی است.
محمودشاه ‌یادآوری کرد: ایران به تازگی از تمام کشورهای جهان خواستار پیوستن به کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی شد و این پیشنهاد مهم در قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه نیز به ثبت رسید.
کارشناس روس گفت: این گونه اقدامات زیربنایی از سوی ایران درباره سلاح‌های کشتار جمعی از تسلیحات هسته‌ای گرفته تا شیمیایی و بیولوژیکی، نشانه حسن نیت ایران و تلاش این کشور برای تقویت صلح جهانی است.
وی تاکید کرد: ایرانی‌ها خواستار حضور در عرصه‌های جهانی با رعایت اصل احترام به کرامت انسانی خود هستند.
کارشناس روس افزود: جهان بطور اصولی گسترش صلح‌آمیز فعالیت‌های هسته‌ای ایران را پذیرفته است و به همین دلیل آمریکا و متحدان غربی این کشور آماده حل مسائل خود با جمهوری اسلامی از طریق گفت‌وگو شده‌اند

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 11 مهر 1392   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: هسته ای، بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید