جمهوری اسلامی ایران به اتفاق آرا، گزارشگر کمیته خلع‌سلاح و امنیت بین‌المللی سازمان ملل متحد شد.
ساعتی پس از سخنان شدیداللحن نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضد ایران، نمایندگان کشورهای جهان به اتفاق آرا به عضویت جمهوری اسلامی ایران به عنوان گزارشگر کمیته خلع سلاح و امنیت بین‌المللی رای مثبت دادند.
کمیته خلع سلاح و امنیت بین‌المللی مجمع عمومی سازمان ملل عصر سه‌شنبه اعضای هیات رئیسه این کمیته را برای شصت و هشتمین اجلاس سالانه انتخاب کرد. در این انتخابات نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به اتفاق‌ آرا به عنوان گزارشگر کمیته خلع‌سلاح و امنیت بین‌المللی انتخاب شد.
انتخاب عضو هیات نمایندگی ایران به این سمت در حالی صورت گرفت که از چند ماه پیش نماینده دائم رژیم صهیونیستی تلاش جدی را برای جلوگیری از انتخاب ایران آغاز و در بیانیه‌ای اعتراض‌آمیز گفته بود که به ایران نباید اجازه داد به عضویت هیات‌رئیسه این کمیته مهم سازمان ملل انتخاب شود.
این انتخابات در محل مجمع عمومی و یک ساعت پس از آن برگزار شد که نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی سیاست ایران را به باد انتقاد گرفت و نماینده جمهوری اسلامی ایران نیز به صورت مستدل و قاطعانه به این اظهارات کذب اسرائیل پاسخ داد.
به گزارش تسنیم، رای قاطع نمایندگان کشورهای جهان به انتخاب ایران به عنوان گزارشگر کمیته خلع سلاح سازمان ملل متحد، نخستین پاسخ عملی جامعه جهانی به سخنان ایران‌هراسانه نتانیاهو به شمار می‌رود.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 11 مهر 1392   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید