آقای ظریف در پاسخ هایش به نمایندگان بر این موضوع تأکید کردند که با حفظ عزت کار را با قوت جلو می بریم و تلاش می کنیم ضمن حفظ حقوق مسلم ایران در تثبیت حق غنی سازی تحریم های اقتصادی و مالی را لغو کرده و بساط پروژه ایران هراسی را جمع کنیم.

به نظر من این سخنان عوام فریبی است  کدام حق غنی سازی ، حق غنی سازی  صلح آمیز را NPT  به همه کشورها داده درحالیکه شما که همه چیز را تعطیل کردید رفت،همان سیاست خاتمی را که چندین سال برای مذاکره کل تاسیسات هسته ای را تعلیق کرد،آخرش هم ایران بعنوان محور شرارت قرار گرفت. حق غنی سازی یعنی اینکه تمام برنامه غنی سازی بایستی مانند سایر اعضای NPT ادامه داشته باشد نه اینکه یک برنامه کوچک و خلاصه شده فانتزی را بعنوان حق غنی سازی به خورد ما بدهند . باید از لیبی و عراق عبرت گرفت ، اگر کوتاه بیائید داستان لیبی و عراق  بر سر کشور ما خواهد آمد. برو قوی شو اگر عزّت جهان طلبی-در نظام طبیعت ضعیف پایمال است آقای پور دستان می فرماید . نیروهای زمینی ارتش و سپاه باید تقویت شوند تا بتوانیم تانک بخریم، سامانه‌هایمان را متحول‌سازی کنیم و بالگردهایمان اورهال شوند. امروز نبرد، نبرد نیروهای زمینی است.

آقای محمد علی اسفنانی نماینده فریدن وعضوکمیسیون حقوقی وقضایی مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین در مورد جلسه غیر علنی با اشاره به اینکه نمایندگان درجریان قضایای هسته ای قرار گرفتند گفت:خوشبختانه اطلاعاتی که دکترظریف ودکتر عراقچی ارائه کردند موجبات رضایتمندی نمایندگان را فراهم کرد .آقایان مجلسی به جای به به وچه چه به تقویت نیروهای نظامی و انتظامی و به درد این مردم برسید که چندین سال است ( یعنی سال آخر دولت دهم و این دو سال دولت یازدهم بخشهای اقتصادی و فرهنگی تعطیل شده و فقط وزارت خارجه مذاکره می کند تا تحریمها را لغو کند در حالیکه هر روز تحریمها بیشتر می شود و کل بدنه دولت نیزتعطیل شده منتظر است از غول چراغ مذاکره ،رونق اقتصادی بیرون بیاید مطمئن باشید چنین اتفاقی نخواهد افتاد. باید آستین ها را بالا زد و اقتصاد را درست کرد الحمد لله هر جا فعل خواستن درست صرف شده بخور و بخور نبوده ،بیشترین عایدات را داشتیم. مگر بیشترین تحریم شامل مسائل نظامی نبوده است ؟چرا پیشرفت داشتیم ،ولی در بقیه بخشها نه ،چون در مسائل دفاعی که زیر نظر مستقیم فرماندهی کل قوا بوده و بودجه ها بدرستی هزینه شده  است .ولی در بقیه بخشها ولنگاری دولتها و بخور و ببر و رانتها  و حزب بازی باعث شده منابع بدرستی مدیریت نشود و حال و روز مملکت چنین شود.

درمورد لغو تحریم ها نیز عراقچی اظهار داشته که لغو تحریم ها در بخش اقتصادی درحال بحث است تا طرف مقابل با زیرساخت تحریم ها را با صدور یک سند بردارد و اعلام کند که اگر ایران به تعهدات خود عمل کند ما تحریم ها را برمی داریم و بعد از آنکه ما به تعهدات خود عمل کردیم، آنها تحریم ها را تعلیق می کنند.

آقایان دقت کنید! بعد از اینکه ما زیر ساختها را خراب کردیم تازه غربیها تحریم ها را تعلیق می کنند، خوب چرا شما نیز به جای خراب کردن و جمع کردن زیر ساختها آنها را تعلیق نمی کنید تا بعد از بر داشته شدن کامل تحریمها  شما نیز فقط تعلیق کنید ،به قرار داد الجزایر دقت کنید رفتید گروگانها را دادید تا آمریکا ثروت بلوکه شده کشور را آزاد کند ، ولی چه اتفاق افتاد ،قرارداد را طوری بستید که قبل از انتقال ثروت به کشور گروگانها را دادید رفت و تازه برگشتید اول راه که پولتان را بگیرید ولی دیگر دیر شده بود و مرغ از قفس پریده بود. مثل اینکه این بار نیز همین داستان تکرار خواهد شد .چندین سال است که برای گرفتن امتیاز اروپائیها بازی می کنند، متاسفانه دولتمردان ما نیز بازی می خورند. دلخوشی و خوش بینی بیش از حد  باعث شده تا از فهمیدن این موضوع غافل شوند که بیش از یکسال است ما فعالیت هسته ای را تعطیل کردیم تا آنها نیز تحریمها را تعلیق کنند ولی روزبروز بر تعداد تحریمها اضافه شده و دریغ از یک واکنش از طرف تیم مذاکره کننده و دولت . و مجلسیان نیز برای عوام فریبی یک چند روزی سرو صدا می کنند یک جلسه غیر علنی فرمایشی راه می اندازند و عده ای را که واقعا دلسوز این  کشورند و از توضیحات بدون پشتوانه و انغعال وزارت امور خارجه ناخرسندند،آقای پیرمؤذن در مورد آنها چنین می گویند. اکثر نمایندگان از جلسه با دکتر ظریف راضی بودند به جز چند نماینده که ساز ناهماهنگی با مجلس می زنند.

ترا خدا بس کنید این همه شعبده بازی و عوام فریبی را. و بهتر است آقایان مجلسی و نمایندگان ملت از کنکره آمریکا بیاموزید  بازی کردن را، سرو صدای بیخود بعد هم رضایت از جلسه غیرعلنی باعث اشتباه دشمنان می شود .لااقل اگر رضایت دارید علنی نکنید که دشمن فشار را زیاد خواهد کرد، دولت هم از اوباما بیاموزد بازی را که هم تحریم را تمدید می کند و مصوبه کنکره را امضاء و به قانون تبدیل می کند، تهدید به گزینه نظامی می کند شما هم سرخوش از اینکه  با کد خدا چای خورده اید خیلی راضی و خوشحال هستید که ساختمان تحریمها را خراب کرده ایددر حالیکه در همین چند روز اخیر فقط بخاطر خرید چند دستگاه هواپیمای دست دوم کلی مسائل بوجود آمده و تازه اگر هواپیماهای فوق از کشور خارج شوند امکان اینکه مصادره شوند و به کشور باز نگردند وجود دارد ، این اقدامات مرا یاد داستانی می اندازد که روزی مردی سرخوش به خانه آمد و زنش پرسید ای مرد از چه این قدر خوشحالی ؟مرد گفت میدانی چه شده ؟زن گفت بگو بدانم مرد گفت امروز کدخدا در میان آن همه اهالی روستا مرا صدا زد ویک فحش به من داد و گفت پدر سوخته برو یک سیگار برای من به خر و بیا. زن گفت خوب حالا کدخدا هم از تو بیگاری کشیده و هم به تو فحش داده این که خوشحالی ندارد تو بایست ناراحت باشی ،مرد بادی به غب غب انداخت و گفت میدانی که چقدر از اهالی دلشان می خواست که این فحش کدخدا نصیب آنها می شد.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: عراقچی افزود بازرسی از مراکز نظامی از سوی ما پذیرفته شده، وزارت خارجه چه حقی دارد با بازدید از مراكز نظامی موافقت كند مردم می دانند ولی چرا این مسئولین مذاكره كننده نمی دانند كه دشمن قابل اعتماد نیست .رهبری چندین بار گفته اند كه در مقابل دشمن كوتاه نیایید ،هرچقدر شما كوتاه بیائید دشمن پرروتر می شود. به اسم مذاكره كشور را در مقابل بیگانگان خوار نكنید.آیا واقعا وضع كشور این قدر خراب شده كه اوباما هر روز تحریم را بیشتر می كند ولی این مذاكره كنندگان و وزارت امور خارجه كمترین واكنشی نشان نمی دهند .مگر رهبری نگفتند كه دوست ندارند با شبح  تهدید مذاكره انجام بشود، چرا علیرغم تهدید نظامی به مذاكرات ادامه داده میشود.بابا یك واكنشی نشان بدهبد تا دشمنان حساب كار دستشان بیاید این همه انفعال برای چیست .به نازم به این دلیر مردان ارتش و سپاه كه آبروی نظام هستند.چرا مجلس نیز فقط شعار می دهد و در انفعال قرار گرفته این همه جلسه غیر علنی خروجی اش چیست؟

عابد فتاحی نماینده ارومیه نیز در خصوص جلسه غیر علنی مجلس به ما گفت: آقایان گفتند که تمامی مذاکرات با نظر بالاترین مقامات نظام صوت می گیرد واین پیام را به مجلس دادند که کسانی که در مجلس مخالف هستند بهتر است قانع شوند و بدانند که حمایت از هیات مذاکره کننده در اولویت بوده و مقابله با هیات، به مثال ایستادن در مقابل نظام است.

آقایان،بالا ترین مقام نظام رهبری است که قاطعانه نظر خود را علنی اعلام کرده این چه بدعتی است گذاشته می شود که اگر انتقاد کنید در مقابل نظام ایستاده اید و این توجیه غلط از کجا ناشی می شود مگر رهبری نگفتند که به مردم گزارش دهید مردم نامحرم نیستند ،چرا دولت مردم را محرم نمی داند و به دستورات علنی رهبری نظام توحه نمی کند و در مناظره ها و جلسات نیز از عالیترین مقام نظام هزینه می کند واقعا این اقایان فکر می کنند مردم نمی فهمند؟مردم بهتر می فهمند که رهبری نظام یک فقیه است و هیچ وقت دو پهلو  صحبت  نمی کند که علنا چیزی بگوید و در خفا چیز دیگر پس بهتر است این بازیها را جمع کنید و اصل ماجرا را به مردم بگوئید . به ولله اگر کوچکترین حقی از ملت و کشور ضایع کنید مردم و آیندگان به شما لعن و نفرین خواهد فرستاد.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 3 خرداد 1394   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: هسته ای،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید