رئیس جمهور سوریه گفت: اگر خارجی ها دخالت نكنند، ما توانایی حل مشكلات و بحران داخلی خود را داریم.
به گزارش خبرگزاری ها، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه با اشاره به بهبود اوضاع امنیتی و سیاسی كشورش پس از برگزاری انتخابات پارلمانی اظهار داشت: اوضاع سوریه در پی كاهش شدت درگیری های مستقیم بهبود یافته است.
بشار اسد در گفت وگو با شبكه روسی «وستی 24» تصریح كرد: ملت سوریه هیچ واهمه ای از تهدیدات تروریست ها كه تلاش كردند انتخابات را ناكام بگذارند، ندارد و به اعتقاد من، انتخابات پارلمانی سوریه، گامی مهم و جزیی از اصلاحات وعده داده شده به مردم بود، كه جامه عمل پوشید.
رئیس جمهور سوریه با انتقاد از دخالت های كشورهای غربی و آمریكا در مسائل داخلی كشورش یادآور شد: آنها از اقدامات خشونت آمیز نیروهای مخالف حرفی نمی زنند و فقط ما را متهم به خشونت می كنند.
بشار اسد تاكید كرد: اكثر سلاح هایی كه به سوریه قاچاق می شود، از لبنان و تركیه است و اطلاعاتی كه در دست داریم حكایت از آن می كند كه مخالفان سوری در خارج از مرزها آموزش می بینند.
وی متذكر شد: سوریه بسیاری از مزدوران خارجی را كه وابسته به القاعده هستند دستگیر و مدارك آن را برای سازمان ملل ارسال كرده است.
به گفته رئیس جمهور سوریه، سه كشور عربستان، قطر و تركیه نقش مهمی در ارسال سلاح و پول برای مخالفان سوری ایفا می كنند و باید در نهایت در برابر ملت سوریه پاسخگو باشند.
اسد گفت: تعداد اقدامات تروریستی در سوریه بعد از آنكه ناظران سازمان ملل به كشور آمده اند بسیار افزایش یافته است.
در همین حال دبیركل سازمان ملل ضمن محكوم كردن انفجارهای اخیر سوریه، گروه القاعده را مسئول این انفجارها دانست.وی با اشاره به وجود ناظران بین المللی در سوریه اظهار داشت: وجود صلح بانان بین المللی در سوریه باعث كاهش شدید خشونت ها در این كشور شده، اما این خشونت ها همچنان وجود دارد.در همین حال «ایهود باراك» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از مجامع بین المللی خواست تا فشارها را بر دولت قانونی بشار اسد افزایش دهند.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ شنبه 30 اردیبهشت 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید