مردم بحرین با برگزاری تظاهرات سراسری در شهرهای مختلف این كشور، طرح الحاق این كشور به عربستان را توطئه آمریكایی خواندند.
به گزارش خبرگزاری ها، دیروز خیابان های پایتخت و دیگر مناطق بحرین شاهد تظاهرات گسترده بود. این تظاهرات كه تحت نام «جمعه رسوا كردن توطئه آمریكا» نامگذاری شد، با درگیری میان مردم معترض و پلیس همراه بود. تظاهركنندگان از اشغالگران سعودی خواستند خاك بحرین را ترك كنند. تعداد زیادی از مردم بر اثر گلوله های ساچمه ای مزدوران آل خلیفه زخمی شدند. اخراج ناوگان پنجم آمریكا از خاك بحرین، آزادی زندانیان سیاسی از جمله «عبدالهادی الخواجه» و سرنگونی آل خلیفه از جمله شعارهای مردمی معترض بود. تظاهركنندگان بر ادامه اعتراضات تا تحقق خواسته های خود تاكید كردند.
نیروهای آل خلیفه با حمایت مستقیم نظامیان اشغالگر سعودی به مدت بیش از یك سال است كه تظاهرات مردم را سركوب می كنند. اعتراضات مردم طی این مدت، ده ها شهید و صدها مجروح برجای گذاشته است. هزاران بحرینی نیز بدون محاكمه در بازداشت رژیم آل خلیفه قرار دارند.
هشدار الوفاق
به گزارش خبرگزاری مهر، جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه ای، هرگونه خدشه به استقلال و حاكمیت بحرین از سوی رژیم آل خلیفه را محكوم كرد.
در این بیانیه آمده است: بحرین كشوری عربی، اسلامی و مستقل است و مردم اعم از شیعه و سنی در مورد سرنوشت خود تصمیم می گیرند. الوفاق اعلام كرد كه طرح الحاق را حاكمان بحرین به خاطر حفظ قدرت خود مطرح كرده اند.
در همین حال، دكتر «راشد الراشد» از رهبران جنبش عمل اسلامی بحرین گفت اتحاد بحرین و عربستان، منطقه را وارد بحرین می كند. درهمین حال، «شیخ خالد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین، مدعی دخالت ایران در امور داخلی كشورش شد. این در حالی است كه مقامات بحرینی می خواهند برای حفظ قدرت خود، این كشور را یكجا به عربستان تقدیم كنند.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ شنبه 30 اردیبهشت 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید