حزب الله لبنان از دولت و ارتش این كشور برای برقراری آرامش در شهر طرابلس حمایت كرد.
به گزارش خبرگزاری ها از لبنان، جنبش مقاومت حزب الله طی بیانیه ای درباره درگیری ها در شمال این كشور، با دعوت از مردم برای همكاری با دولت و ارتش برای برقراری امنیت در شهر مهم طرابلس، این خشونت ها را به نفع دشمنان لبنان، خصوصاً رژیم صهیونیستی دانست.
در این بیانیه كه در روز جمعه صادر شد، حزب الله این حوادث را بسیار دردناك دانسته و تأكید كرده است: «حزب الله نسبت به این شهر و اهالی آن، همچنین نسبت به امنیت، ثبات و شكوفایی طرابلس بسیار حساس بوده و تنها راه حفظ ثبات در آن را همكاری مثبت و فعالانه میان مردم و دستگاه های امنیتی و نظامی عنوان كرده است.
حزب الله در این بیانیه همچنین با رد دخالت خود در این درگیری ها آورده است حزب الله در این درگیری ها حضور نداشته و این سخن دایمی مخالفان كه سلاح مقاومت را هدف قرار می دهند، تنها به اسرائیل خدمت می كند.
در همین حال در پی ادامه درگیری ها در روز پنجشنبه كه تا صبح جمعه نیز ادامه داشته است: «نجیب میقانی»، نخست وزیر دولت لبنان، روز پنجشنبه طی جلسه ای ویژه كه با مسئولان امنیتی دولت خود تشكیل داد از آنان خواست برای كنترل اوضاع و بازگرداندن امنیت به شهر طرابلس، افراد مسلح را بازداشت و سلاح های توزیع شده میان افراد را جمع آوری كنند.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 31 اردیبهشت 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید