سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، میزبانی بغداد برای برگزاری مذاكرات ایران و گروه 1+5 را مهم ارزیابی كرد و گفت: این میزبانی نشان می دهد كه عراق از ثبات، امنیت سیاسی و شایستگی لازم برای میزبانی نشست های مهم بین المللی و منطقه ای برخوردار است.
«كاظم جلالی» در گفت وگو با ایرنا افزود: برگزاری نشست مهمی چون مذاكرات ایران و گروه 1+5 در بغداد حاكی از آن است كه دولت آقای نوری المالكی توانسته است شرایط عراق را به گونه ای مدیریت كند كه این كشور امروز به شایستگی های لازم برای میزبانی اجلاس ها و مذاكرات مهم منطقه ای و بین المللی دست یابد.
وی برگزاری اجلاس اخیر اتحادیه عرب در بغداد را كه طی آن ریاست دوره ای این اتحادیه مهم منطقه ای به دولت «نوری المالكی» منتقل شد، یكی از نشانه های مهم ارتقای ثبات و امنیت سیاسی بغداد و نیز شایستگی این كشور برای میزبانی مذاكرات ایران و گروه 1+5 بیان كرد.
سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایطی كه برخی حكومت های منطقه ای و غربی تمایل چندانی به تقویت ثبات در عراق ندارند و دست هایی برای ناامن كردن عراق و انجام حملات تروریستی در این كشور در كار است، موافقت اعضای 1+5 برای انجام مذاكرات در بغداد، نشان دهنده ناكامی تلاش ها برای ضعیف جلوه دادن جایگاه و نقش مهم عراق در تحولات منطقه ای و بین المللی است.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 31 اردیبهشت 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: هسته ای،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید