مدیركل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز برای دیدار با مقامات كشورمان وارد تهران خواهد شد.
«علی اصغر سلطانیه» نماینده كشورمان در آژانس بین المللی انرژی اتمی با تایید این خبر گفت: سفر یوكیا آمانو به تهران یك روزه خواهد بود.
به گفته سلطانیه دستور كار سفر آمانو، دیدار با مقامات ایران و رایزنی درباره موضوعات دوجانبه و گسترش همكاری ها خواهد بود.
«علی اكبر صالحی» وزیر امور خارجه كشورمان نیز درباره سفر غیرمنتظره یوكیا آمانو به تهران گفت: ایران پیش از این از یوكیا آمانو، مدیركل آژانس بین المللی انرژی اتمی برای سفر به ایران دعوت به عمل آورده بود، اما وی خواستار سفر به تهران و گفت وگو با مقامات كشورمان پیش از مذاكرات بغداد شده است.
وی گفت: این سفر روز یك شنبه، 31 اردیبهشت، انجام و یك روزه خواهد بود.
وزیر امور خارجه كشورمان با بیان این كه حضور مدیركل آژانس به ایران را به فال نیك می گیرم، درباره به نتیجه رسیدن مذاكرات ایران و آژانس بر سر تدوین مدالیته حل و فصل مسائل باقی مانده گفت: در سفر مدیركل آژانس بحث مدالیته و چارچوب كاری جدید برای رفع ابهامات و سؤالات آژانس مورد توجه است و ما امیدواریم توافق بر سر تدوین مدالیته جدید میان دو طرف صورت گیرد.
وی با تاكید بر این كه سفر هیئت آژانس به ایران برای بازرسی نیست، گفت: سفر هیئت آژانس به سرپرستی آمانو برای دیدار و گفت وگو با مقامات كشورمان انجام می شود.
صالحی همچنین از دیدار آمانو با وی و سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و نیز فریدون عباسی، رئیس سازمان انرژی اتمی خبر داد.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 31 اردیبهشت 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: هسته ای،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید