انتقال علی دایی به بیمارستان لاله تهران با هلی کوپتر

 مدیر مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان از انتقال علی دایی به بیمارستان لاله تهران خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین؛دکتر سید احمد حسینی گفت:« با هماهنگی انجام شده با سازمان هلال احمر، آقای گل ایران به همراه یک آمبولانس مجهز به امکانات مراقبت های ویژه (ICU) به همراه یک نفر پزشک و دو نفر تکنسین فوریت های پزشکی به مرکز هلال احمر کاشان منتقل شد. پس از انتقال به هلال احمر کاشان علی دایی با همراهی کادر پزشکی مذکور به وسیله بالگرد سازمان هلال احمر از کاشان به تهران انتقال داده شد.»
او این را گفت و ادامه داد:«این اقدام با اجازه پزشکان معالج وی و با رضایت خانواده او صورت می گیرد.حال عمومی علی دایی هم اکنون رضایت بخش می باشد.»
 منبع:خبرآنلاین

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 29 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: ورزشی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

رامبد جوان،حبیب رضایی و سروش صحت برنامه نود را به هم ریختند

رامبد جوان،حبیب رضایی و سروش صحت برنامه نود را به هم ریختند 

سه هنرمند معروف سینما و تلویزیون ،مهمان عادل فردوسی پور در برنامه نود بودند.

به گزارش خبرآنلاین؛عادل فردوسی پور ، سه مهمان ویژه و غیر فوتبالی در برنامه نود داشت.مهمانانی که کسی نمی توانست در ابتدا  نام آنها را حدس بزند. رامبد جوان،حبیب رضایی و سروش صحت سه بازیگر سریال های طنز ایران بودند که برای دقایقی در برنامه نود حاضر شدند.
در ابتدای حضور این چهره های سینمایی قبل از اینکه عادل فردوسی پور حرفی بزند خود آنها به حرف آمدند و قدرت اجرا را از دست مجری برنامه نود گرفتند.در زیر گزیده ای از شیطنت هایی که این سه هنرمند در برنامه نود انجام دادند را می خوانید:


رامبد جوان :

* از ما دعوت کردند که به نود بیاییم و ما هم با کله آمدیم،به هرکس می گفتیم امشب می خواهیم برویم نود می گفت عدد ها را قاطی نکردید؟شاید شما را به برنامه هفت دعوت کرده اند!؟
*چرا کاغذ های باطله جلوی ما گذاشتید آقای فردوسی پور.
*بچه ها عادل داره با من حرف می زنه
*ای وای،این مانیتور برنامه نود که برنده ها را اعلام می کند سالم است و کار می کند.
*من و عادل هم مدرسه ای بودیم اما همدیگر را نمی شناختیم.
*من جای فردوسی پور هستم،چقدر حال می دهد.(رامبد جوان برای دقایقی روی صندلی فردوسی پور نشست.)
*پدر من پرسپولیسی بوده و من هم پرسپولیسی هستم.
*عادل می شود از لیوانت آب بخورم؟
*به تو افتخار می کنیم عادل فردوسی پور

*کسی نمی آید پیراهن ما را بخرد؟(در واکنش به فروش 14 میلیونی پیراهن و کفش ایمون زاید)
*بچه ها فردوسی پور به خودش هم رحم نمی کند.عادل تو نابغه ای.
*نود بهترین برنامه صدا و سیما است که افت نکرده و همیشه رو به بالا بوده.
سروش صحت :
*برنامه نود مثل رفتن به کره ماه است.ما به این برنامه آمدیم،پس به کره ماه هم می رویم.
*همه در ایران نودی هستند.ما خودمان را می کشیم کسی فیلم های ما را نمی بیند اما شما برنامه نمی سازید و همه می بینند!
*خیلی شبیه سینما است؛درام دارد،تراژدی هم همین طور.
*من طرفدار تیم سپاهان،مس سرچشمه و تراکتورسازی هستم.
*در عمرم اینقدر تماس و پیامک نداشتم،اما تا آمدم نود همه به من پیامک زده اند.
*جعفری به من اس ام اس داده و گفته که خیلی خوب بودی!
*ما از برنامه ات نمی رویم،نمی شود همین جا بمانیم؟
حبیب رضایی :
*چرا ما را به نود دعوت کردید؟من همیشه دوست داشتم دوستان نادیده شما در پشت صحنه را ببینم.همان هایی که گره گشای همه چیز هستند و جهان را به هم می ریزند.مثل دوست قلعه نویی که علی بود اینجا کلی علی وجود دارد.همه آنها با یک نگاه شما کارها را انجام می دهند.
*از همین جا به پدر و مادرم،خاله ام و همه سلام می کنم.
*فروش پیراهن قلابی به هوادار پرسپولیس کار فاجعه آمیزی بود.
*تعدا پیامک هایی که می زنند تعداد همراهان شما است.
*عادل خیلی تیز هوش هستی.آتو دست کسی نمی دهی.به قیمت قطع شدن برنامه ات در کنار مردم و برنامه ات ایستاده ای.
*از تو و همه همکارانت تشکر می کنم.ما قدر این کارها و برنامه های تو را می دانیم.
*بچه ها وقتی عادل می گوید یک آیتم ببینیم یعنی اینکه ما خراب کردیم.
*آقای پورمحمدی می شود به عادل فردوسی پورکمی وقت بدهید؟برنامه های دیگر تلویزیون خوب نیست.
*عادل میای بازیگر بشی؟

منبع:خبرآنلاین

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 29 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: ورزشی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

نوروز در شهر شمس تبریزی-جاهای دیدنی تبریز

تعطیلات نوروز در پیش است و آذربایجان شرقی با زیبایی های سحرآمیز خود، به مانند دیگر استان های دلفریب ایران بزرگ، در انتظار هموطنان ایرانی است.
تمام شهرهای آذربایجان شرقی دارای آثار باستانی و تاریخی و مناطق دیدنی جذاب اند. بسیاری از مشتاقان شمس تبریزی و مولوی، تبریز را به بوی آنان می جویند.
دكتر علی اكبر ترابی «حلاج اوغلو» درباره تبریز می نویسد: گذشته از كنار آب ركن آباد و بزم سعدی و حافظ، گذشته از خم هر كوچه و هر باغ هفت شهر عشق به شهر آفتاب آییم و از تبریز سراغ «شمس»، گیریم و راه «مولوی» جوییم.
تبریز و دیدنی هایش
«ائل گلی»:

«شاه گلی» یا همان «ائل گلی» امروز، از گردشگاه های زیبا و جالب ایران است كه استخری به مساحت 54هزار و 675مترمربع دارد و عمارت كلاه فرنگی دو طبقه جذابی در وسط آن به چشم می خورد. تقریباً كسی نیست كه به تبریز آمده و این پارك ملی بزرگ را ندیده باشد.
بانی این نمای زیبا مشخص نیست ولی ظاهراً مالك استخر و زمین های اطراف آن، شخصی به نام «میرزاحسن» بود كه آن را به شرطی در اختیار شاهزاده قرار داده كه دیوان اعلی هر سال 35خروار غله، به عنوان بهره مالكانه به وی بپردازد. استخر به هنگام فرمانروایی شاهزاده قهرمان میرزا، پسر هشتم نایب السلطنه عباس میرزا، تعمیر و عمارت دو طبقه نیز در آن بنا شده است.
ظاهراً قرار بوده این مكان كاخ ییلاقی شاهزاده قهرمان میرزا شود ولی به علت فوت وی، فرزندانش آن را به فال بد گرفته و بنا متروك ماند.
در سال 1309 شمسی شهرداری شهر، بنا را مرمت و این مكان بزرگ از اواخر اردی بهشت ماه همان سال، تبدیل به گردشگاه عمومی تبریز شد.
مسجد كبود
مسجد كبود یا «فیروزه اسلام»، از بناهای زمان جهانشاه قره قویونلو و متعلق به نیمه دوم قرن نهم هجری است كه توسط «جهان بیگم خاتون»، همسر جهان شاه احداث و توسط دختر او «صالحه خاتون»، در زمان حكومت سلطان یعقوب آق قویونلو مرمت شد.
از مفاد كتیبه ای كه از مفاخر معرق كاری دوره اسلامی است چنین برمی آید كه بنای مسجد كبود در ربیع الاول 870هجری قمری به پایان رسیده است. مسجد كبود در جوار موزه آذربایجان و پارك زیبای خاقانی و كمی بالاتر از عمارت قدیمی شهرداری قرار گرفته و بسیاری از مردم، آن را «عمارت مظفریه» می نامند. گنبد آن، یكی از بزرگ ترین ساخته های آجری معماران ایلخانی است.
مجموعه سیدحمزه
مجموعه ای است در محله «سرخاب» شهر و تاریخ بنای اولین بقعه در 714هجری قمری یعنی سال فوت «سید حمزه» است كه نام واقعی او، «ابوالحسن حمزه بن حسن محمد» بود كه نسبش با 16واسطه به امام موسی بن جعفر(ع) می رسد و می توان در آن جا، شاهكارهای حجاری صفویه را دید.
مقبره الشعرا
در «روضات الجنان و جنات الجنان» به گورستان متروك و ویرانه ای در جانب شرقی بقعه سیدحمزه و مقبره قائم مقام ملاباشی اشاره شده كه تأكید می كند قسمتی از مقبره الشعرای معروف سرخاب است و در آن، شعرا، علما و عرفا و اولیای زیادی دفن شده بودند. اكنون بنای زیبایی در این مكان وجود دارد كه در خیابان ثقه الاسلام است و در محدوده آن شخصیت هایی، مانند ثقه الاسلام(شهید مشروطه)، ظهیرالدین فاریابی، محمدحسین شهریار، اسدی طوسی، خاقانی شیروانی، همام تبریزی، قطران تبریزی، سلمان ساوجی، قاضی بیضاوی، قطب الدین شیرازی، محمد رشیدین مغربی، فلكی شروانی مدفون اند.
ارگ
یكی از نمادهای ارزشمند تبریز و آذربایجان مورد علاقه تمام آذربایجانی ها است. اهمیت این بنای كهن و معظم كه به مسجد علیشاه نیز معروف است احداث آن در سال 617 توسط تاج الدین علیشاه وزیر سلطان ابوسعید ایلخانی آغاز شده و در سال 724 به اتمام رسید، بیشتر به خاطر تأثیر و جایگاه آن در مبارزات مشروطیت آذربایجان است و هنوز نفس های گرم ستارخان و باقرخان و مجاهدان مشروطه را در آن حس می كنند، ارگ، در قاجاریه و انقلاب مشروطیت، از انبارهای عمده و مهم مهمات و مخزن غلات قشون بود و دیوارهای قطور و بلند تا 03 متر عرض دارد، این بنادر روبروی سه راه فردوسی قرار گرفته و در 15 دی ماه 1310 خورشیدی به شماره 170 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده و زمانی «مدرسه نجات» از اولین مدارس ایران و سالن «تئاتر شیر و خورشید» در محوطه آن قرار داشت كه بخش بزرگی از این محدوده ها در دهه 60 ویران شد.
خانه مشروطیت:
خانه ای است زیبا و دیدنی كه در خیابان مطهری و محله قدیمی راسته كوچه و حاشیه بازار تبریز قرار دارد و خانه مرحوم میرزا مهدی كوزه كنانی و محل تجمع سران مشروطیت بود. و در سال 1247 هجری شمسی به دست حاج ولی معمار تبریزی كه مدتی در روسیه زندگی كرده بود ساخته شد. بیش از 930 مترمربع مساحت دارد و سرستون های گچ بری و نورگیر سرسرا دارد و در طبقه اول 6 اتاق و سرسرا و در طبقه دوم یك سالن بزرگ (بتنی) به ابعاد 6*9 متر و 6 اتاق در اطراف سرسرا وجود دارد.
برج خلعت پوشان:
در 10 کیلمتری تبریز و 1 كیلومتری شمال جاده تبریز- تهران در روستای «گرگه»، برج آجری بلندی است كه به آن خلعت پوشان می گویند و از آثار صفویه می باشد و در دوره قاجار، خلعت اعطایی پادشاهان بر دوش حاكمان آذربایجان، در این برج انداخته می شد. برج به شكل كثیرالاضلاع شانزده ضلعی و 3 طبقه است.
مسجد جامع:
از قدیمی ترین بناهای تاریخی تبریز بوده كه در ضلع جنوبی صحن مدرسه طالبیه قرار گرفته است، تاریخ بنا و نام بانی اصلی آن نامشخص است.
بقعه عون بن علی:
بقعه ای است بر فراز كوه سرخاب كه در قرون 9  و 10 آباد بوده و توسط عثمانیان و در عصر شاه عباس صفوی، تجدید بنا شد. مردم به آن عینالی نیز می گویند. گفته می شود مرقد عین علی و زین علی، دو پسر حضرت علی(ع) است.
عمارت شهرداری (بیگ بن ایران):
عمارت آلمانی و زیبای «شهرداری» كه با ساعت كپی بیگ بن لندن، تلفیقی از معماری آلمان جنگ جهانی اول و انگلیسی است سال 1314 شمسی با نظارت مهندسان آلمانی ساخته شده كه 6500 مترمربع زیربنا و 9600 مترمربع مساحت، بیش از 30  متر ارتفاع دارد و بر روی گورستان قدیمی و متروك «نوبر» بنا شده است.
برج این عمارت ساعت 4 صفحه ای دارد كه نمای كامل بیگ بن لندن است و طرح بنا نیز، عقابی درحال پرواز را نشان می دهد.

خانه امیر نظام گروسی
در تبریز 800 خانه قدیمی و تاریخی وجود دارد كه خانه امیر نظام گروسی در محله ششگلان یكی از آنها است. ششگلان از اعیان نشین های قدیم تبریز و مركز دارالحكومه مغول بود. تاریخ احداث خانه به دوره نایب السلطنه عباس میرزا می رسد. زیربنای آن 1200 مترمربع بوده و امروز موزه قاجار است و این مكان در دوره ناصرالدین شاه و پیشكاری امیر نظام گروسی، اعیانی ترین خانه تبریز شناخته می شد. مساحت آن 3000 مترمربع بوده و یك خانه دیدنی و جالب، برای یكی از روزهای نوروز 91 است.
موزه آذربایجان:
موزه آذربایجان، از اعتبارات ارزشمند آذربایجان و ایران به شمار می رود. اندیشه تأسیس آن به بیش از 70 سال قبل باز می گردد و در سال 1336 تبدیل به موزه شد. موزه آذربایجان نرسیده به مسجد كبود و مابین این مسجد و عمارت شهرداری قرار دارد و براساس نقشه و بنیان تنظیمی «آندره گدار» باستان شناس معروف و ترسیم مرحوم «اسماعیل دیباج» احداث شده است و هزاران قطعه اشیاء قدیمی و تاریخی در آن نگهداری می شود.
بازار جهانی تبریز:
بزرگ ترین بازار مسقف جهان به طول بیش از 1 كیلومتر است كه توسط یونسكو جهانی شده و از بزرگ ترین و پرافتخارترین، آثار تبریز و خطه آذربایجان و ایران است در این بازار كه بارها بر اثر زلزله ویران شده، ماركوپولو، ابن بطوطه، حمدالله مستوفی، كلاویخو، شاردن، مقدسی- یاقوت و جملی كاردی ایتالیایی خرید كرده اند.
بازار فعلی مربوط به دوره زندیه و عصر قاجاریه است و تیمچه های امیر، مظفریه و بازارهای شیشه گرخانه، امیر، كفاشان، حرمخانه، راسته بازار، دلاله زن بازار، كلاهدوزان، مسگران، ایكی قاپیلار، كشمش چی بازار و شتربان (دوه چی) از راسته ها، تیمچه ها و بازارهای متعدد این مجموعه عظیم و زیبا هستند كه می توانند نیمی از یك هفته نوروزی را جذب و مشغول كنند. تیمچه مظفریه به نام مظفرالدین میرزا ولیعهد وقت و حضور وی در آن محل، نامگذاری كرده اند.
خانه اردوبادی
خانه ای قدیمی 3طبقه و زیبا در 1600مترمربع كه 85ساله بوده و به لحاظ معماری بسیار ارزشمند است.
خلیفه گری آذربایجان
تا سال 1845 میلادی در كلیسای سن طاطاوس بود كه در قریه قره كلیسا در دامنه كوه آرارات قرار داشت و از این سال، به تبریز انتقال یافت. عمارت فعلی در سال 1870 میلادی برای بانك شاهی (انگلیس و ایران) ساخته شد و در 1903 توسط ارامنه خریداری و در اختیار خلیفه گری قرار گرفت و محوطه ای بسیار بزرگ، آرام و دیدنی دارد.
كلیسای مریم مقدس:
بنایی است سنگی كه ساخت آن در سال 1782 شروع و در سال 1785میلادی به اتمام رسید و قدیمی ترین و در عین حال، بزرگترین كلیسای شهر است.
كلیسای سركیس مقدس
كلیسایی است كه در 12811821در 1845 میلادی تجدیدبنا شده و بنای آن به شكل صلیب و گنبد آن آجری است و قبور كشیشان و بزرگان ارمنی كه اغلب در قرن 19 میلادی فوت كرده اند در حیاط آن است.
كلیسای شوغاگات مقدس
كلیسا از سنگ تراش و با اسلوبی بدیع در كنار كلیسای قدیمی «مریم نه نه» یا «نه نه مریم» واقع شده است.
دو كمال
در محله بیلان كوه بوده و مقبره های «كمال الدین بهزاد» (نقاش معروف) و «كمال الدین مسعود خجندی» (شاعر تاجیكستانی) است.
بهزاد، معروف ترین نقاش مینیاتوریست قرن 10 هجری و كمال الدین مسعود خجندی از شعرای معروف قرن 8 و 9 هجری بودند كه در باغی زیبا و بنایی باوقار، كنار هم قرار گرفته اند كه در سال 1338 كشف شد.
برج آتش نشانی
برجی آجری در مركز شهر و اطراف استانداری و نرسیده به میدان معروف دانشسرا است؛ 32متر ارتفاع دارد و مربوط به دوره قاجاریه است. گفته می شود اولین برج آتش نشانی ایران بوده و در زمان خود به تمام سطح شهر تبریز، اشراف داشت.
كندوان
یك روستای جهانی و یكی از 3روستای صخره ای جهان است. از بین این 3 روستا كه یكی در كاپادوكیه تركیه و دیگری در داكوتای آمریكا و سومی در 26كیلومتری تبریز قرار دارند، فقط «كندوان» مسكونی است. خانه های این روستا هرمی و صخره ای بوده و آب آن شفابخش و عسل آن عالی ترین عسل شناخته شده و یك دهكده توریستی با یك هتل صخره ای بین المللی است. روستا قدمتی 6هزار ساله دارد و بنای خانه هایش به قبل از اسلام می رسد.
قوری گل
گردشگاه زیبا و دیدنی در 53كیلومتری تبریز- بستان آباد و از تالاب های بین المللی و شناخته شده دنیا است كه تنوع پرندگان، گیاهان و آبزیان آن، چشمگیر می باشد.
ایام نوروزی خوشی را در تبریز برای مهمانان عزیز آرزومندیم.

منبع: کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: اجتماعی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

صدرجدول هیچ تغییری نكرد /پیروزی تیم های بالانشین

هفته بیست و هشتم لیگ برتر روز گذشته با لغو دو دیدار و انجام چهار بازی پیگیری شد.
در حالی كه قرار بود روز گذشته شش دیدار در چارچوب هفته
بیست و هشتم لیگ برتر انجام شود به دلیل بارندگی دیدار تیم های داماش- ملوان و شهرداری تبریز- صبا لغو شد.در یكی از مهم ترین دیدار های روز گذشته راه آهن میهمان سپاهان اصفهان بود كه این دیدار با نتیجه 3 به 2 سود سپاهان به پایان رسید. برونو سزار در دقیقه 54 گل نخست سپاهان را به ثمر رساند اما دو دقیقه بعد حسین كاظمی نتیجه را به تساوی كشاند. در نیمه دوم این دیدار باز هم برونو سزار در دقایق 69 و 88 دو بار دیگر برای سپاهان گلزنی كرد اما این پایان كار نبود و ایمان رزاقی در دقیقه 93 فاصله را به یك گل كاهش داد و در نهایت این بازی با نتیجه 3 بر 2 به سود تیم اصفهانی به پایان رسید. محسن بنگر مدافع سپاهان هم در این بازی پربرخورد در دقیقه 67 با كارت قرمز از زمین بازی اخراج شد. سپاهان با پیروزی در این دیدار با 55 امتیاز همچنان در صدر جدول باقی ماند.
در دیگر دیدار دیروز سایپای البرز و تراكتور سازی تبریز در حالی در ورزشگاه انقلاب كرج به مصاف هم رفتند كه این دیدار زیر بارش برف انجام شد. این دیدار با نتیجه یك بر صفر به سود تراكتورسازی به پایان رسید. فرزاد حاتمی در دقیقه 35 برای تراكتور سازی گلزنی كرد.
فولاد خوزستان در زمین مس به مصاف این تیم كرمانی رفت كه این دیدار با نتیجه 1 - 1 به پایان رسید. در این دیدار امیر خالدی دقیقه 40 برای فولاد خوزستان و مصطفی شجاعی در دقیقه 76 برای مس كرمان گلزنی كردند.
نفت آبادان كه میزبان تیم قعر جدولی مس سرچشمه بود توانست با گل های سجاد مشكل پور در دقیقه 42و سعید حلافی دقیقه 62 با نتیجه 2 بر صفر از سد مس سرچشمه بگذرد. در این بازی فونیكه سی مهاجم نفت آبادان در دقیقه 84 یك ضربه پنالتی را از دست داد. دیدار تیم های شهرداری تبریز- صبا و داماش- ملوان نیز به دلیل بارندگی لغو شد.
منبع: کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: ورزشی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

واشنگتن پست: کلنجار اوباما با ایران ممکن است به قیمت سقوط او تمام شود

یک روزنامه آمریکایی پیش بینی کرد افزایش بهای نفت به خاطر تنش های اقتصادی علیه ایران، سرانجام اوباما را قربانی و از کاخ سفید بیرون می کند.

روزنامه واشنگتن پست در تحلیلی نوشت: اقتصاد آمریکا دوران سخت و طاقت فرسایی را می گذراند. پس از شروع بحران اقتصادی اخیر تا به حال مردم آمریکا شغل های خود را از دست داده اند و خانه هایشان را به بانک هایی واگذارده اند که پیش تر به آن ها وام داده بودند. شکل زندگی در همه ایالت ها به شکلی محسوس، غم بار شده است. از سپتامبر گذشته و با ایجاد موج جدید بحران و افزایش جهانی قیمت طلا، آمریکا و اروپا به جای آرام کردن فضای روانی بازار به سمت تشدید جنگ روانی با ایران پیش رفتند و طرح های رنگارنگی را برای تحریم این کشور نفت خیز به تصویب رساندند.
این روزنامه تصریح کرد: طرح های مذکور اگرچه با نمایش عجیب عربستان در اعلان ادعای جبران کسری نفت ایران همراه بود، اما پیچیدگی های انتقال این نفت جایگزین و وابسته بودن مطلق شیوخ عربستان به آمریکا سبب شده تا کشورهایی مانند چین و ژاپن و کره جنوبی با تردید به این پیشنهاد عربستان نگاه کنند. در همین حال ایران ضمن پیشدستی بر طرح تحریم نفتی اروپا، اعلام کرد که از ماه مارچ فروش نفت به چند کشور اروپایی را قطع می کند. همین امر باعث افزایش قیمت نفت شد و انتخابات دوباره باراک اوباما را با مشکل مواجه کرد.
واشنگتن پست می افزاید: نامزدهای جمهوری خواه سال گذشته را تماما به انتقاد از اوباما به خاطر نرخ بالای بیکاری و عدم بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا مشغول بودند اما اکنون با توجه به نقش روانی بالا رفتن قیمت نفت، نامزدهای جمهوری خواه، انتقادات اقتصادی خود را پالایش کرده و شعارهای انتخاباتی خود در زمینه اقتصادی را متوجه آمریکا کرده اند. آن ها در حال حاضر روی افزایش قیمت گازوئیل و بنزین متمرکز شده اند و از افزایش بدهکاری آمریکا انتقاد می کنند. شاید تحولات ایران و بالا رفتن هر روزه قیمت نفت، تعیین کننده ترین عامل در انتخابات آینده ریاست جمهوری در آمریکا باشد. اگر مطابق پیش بینی برخی فعالان بازار نفت در اثر تنش با ایران به حدود 200 دلار برسد، اوباما هرگز نخواهد توانست حضور خودش را برای چهار سال دیگر در کاخ سفید تمدید کند.
منبع:خبرآنلاین

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

تصادف رانندگی علی دایی در جاده کاشان/عدم توجه به جلو خودرو را واژگون کرده است

 فرمانده پلیس راه کشور جزییات سانحه رانندگی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران را اعلام کرد.سرهنگ محمدرضا مهماندار درباره سانحه رانندگی علی دایی که امشب ساعت 20:30 در اتوبان نطنز- کاشان و در پل سرآسیاب رخ داد گفت:« دلیل این سانحه رانندگی عدم توجه به جلو بوده که این مساله منجر به واژگونی خودروی تویوتا پرادوی وی شده است. ماموران پلیس راه استان پس از این حادثه بلافاصله در محل حاضر شدند که خوشبختانه وضعیت خوبی از دایی مشاهده کردند. او در کنار خودرویش ایستاده بود اما به همراه برادرش و دستیار خارجی اش برای بررسی شرایطشان به بیمارستانی در کاشان منتثل شدند.»
او این را گفت و ادامه داد:« در این سانحه که در اتوبان نطنز- کاشان و در پل سر آسیاب در کیلومتر 135 به سمت کاشان رخ داده تویوتا پرادوی حامل دایی از ناحیه سقف، شیشه جلو، ستون جلو و بدنه دچار خسارت شده است.»

سرهنگ مهماندار در پایان گفت:« بر اساس آخرین اخبار دریافتی علی دایی پس از چند ساعت استراحت، از بیمارستان مرخص خواهد شد. دایی در این سانحه رانندگی با مشکلی روبه رو نشده اما پزشکان اعلام کرده اند چون پیش از این بر روی سر دایی جراحی پلاستیک صورت گرفته بهتر است او چند ساعتی را در بیمارستان استراحت کند هر چند در مجموع او با مشکلی روبه رو نیست.»
منبع: خبرآنلاین

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: ورزشی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

دستگیری یکی از نزدیکان خاوری

حسین دشتی مدیر روابط عمومی و رئیس حوزه مدیریت بانك ملی دوشنبه شب گذشته دستگیر شد. دشتی از نزدیكترین مدیران بانك ملی به خاوری بود و تا زمان دستگیری در سمت خود فعال بوده است
به گزارش  الف ، دشتی همچنین در مهرماه گذشته و چند روز پس از فرار خاوری به رسانه ها و مقامات قضایی اعلام کرده بود که مدیرعامل بانک ملی برای ماموریت به لندن رفته و بزودی به کشور بازخواهد گشت.

محمودرضا خاوری در سوم مهرماه گذشته و پس از فرار از ایران آخرین نامه خود درباره وضع پیش آمده برایش پس از افشای اختلاس بزرگ را خطاب به دشتی نوشته بود.

محمودرضا خاوری در اردیبهشت سال۸۸ با حکم شمس الدین حسینی در حالی به ریاست بانک ملی منصوب شده بود که خانواده و خود وی مقیم و شهروند کانادا شده بودند.

دفتر روابط عمومی درباره بازداشت دشتی سکوت کرده و در این دفتر کسی به سوالات خبرنگاران پاسخ نمی دهد.
منبع: جهان نیوز

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: اقتصادی، اجتماعی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

واکنش چین به تحریم بیمه‌ای اروپا علیه ایران

رئیس سازمان انتقال نفت چین در واکنش به تحریم بیمه‌ای کشتی‌های حامل نفت ایران گفت: دولت چین به دنبال بررسی راه‌هایی برای جلوگیری از ضرر به شرکت‌های انتقال نفت و تحت پوشش قرار دادن آنهاست.
به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، ژنرال "یان ژیچونگ" مدیر سازمان انتقال نفت چین گفت: چین بزرگترین خریدار نفت ایران، در حال بحث و گفتگو با اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از اختلال در انتقال نفت از طریق خلیج فارس است.

وی در هنگ کنگ به خبرنگاران گفت: دولت چین درحال بررسی چندین راه برای کمک به شرکت‌های حمل و نقل نفت برای جلوگیری از تحریم بیمه‌ای اتحادیه اروپا از اول ماه جولای است.

این مقام چینی تاکید کرد که وزارت حمل و نقل و کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی در این زمینه یک جلسه فوق العاده برگزار کردند.

وی همچنین گفت: رویکرد ما مشخص است. ما باید مطمئن شویم که کشتیرانی ما نباید آسیبی ببیند. دولت برای آن اهمیت ویژه‌ای قائل است.

چین ممکن است شرکت‌های حمل و نقل و انتقال نفت از ایران را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

تحریم‌های اتحادیه اروپا به دلیل اینکه ۹۵ درصد شرکت‌های کشتیرانی تحت پوشش بیمه اتحادیه اروپا هستند آنها را تهدید می‌کند.
منبع: جهان نیوز

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: اقتصادی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

درخواست مصری ها در تظاهرات قاهره سفیر آمریكا را اخراج كنید

هزاران تظاهركننده مصری با تجمع مقابل سفارت آمریكا در قاهره اخراج سفیر این كشور را خواستار شدند.
به گزارش خبرگزاری ها، تظاهركنندگان مصری با سردادن شعارهای ضد آمریكایی به دخالت «انه پاترسون» سفیر آمریكا در قاهره در امور كشورشان اعتراض كردند.
بر اساس این گزارش، معترضان مصری با سر دادن شعارهایی، فراری دادن متهمان آمریكایی از مصر توسط شورای عالی نیروهای مسلح را محكوم كردند. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی «قدس العربی»، معترضان مصری اعلام كردند متهمان آمریكایی باید به این كشور بازگردانده و محاكمه آنها از سر گرفته شود.
این گزارش حاكی است، پلیس ضد شورش و نیروهای امنیتی مصر با محاصره ساختمان سفارت آمریكا در قاهره، مانع از ورود معترضان به آن شدند.مردم مصر از زمان پیروزی انقلاب مردمی 25 ژانویه تاكنون، بارها با برگزاری تظاهرات، قطع كمك های آمریكا به مصر و اخراج سفیر این كشور را خواستار شده اند، اما نظامیان حاكم بر این كشور با رایزنی پنهانی با واشنگتن از این اقدام ممانعت می كنند.
منبع: کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

انقلابیون بحرین: كشورمان را از اشغال عربستان آزاد می كنیم

هزاران بحرینی با برگزاری تظاهرات گسترده ضمن محكوم كردن ادامه حضور نظامیان سعودی در بحرین اعلام كردند كه به زودی كشور را از اشغال عربستان آزاد خواهند كرد.
هزاران بحرینی با برگزاری تظاهرات باشكوهی در منامه و دیگر شهرهای این كشور با سر دادن شعارهایی بر سرنگونی رژیم آل خلیفه و خروج فوری اشغالگران سعودی تاكید كردند.
تظاهركنندگان اظهار داشتند، تنها مردم هستند كه باید سرنوشت كشورشان را به دست گیرند و جایی برای حضور اشغالگران وجود ندارد.
این تظاهرات در شرایطی صورت گرفت كه نیروهای امنیتی آل خلیفه به تظاهركنندگان حمله ور شدند و تعدادی را مجروح كردند. در همین رابطه دبیركل جمعیت الوفاق بحرین تاكید كرد مردم بحرین هیچگاه نمی پذیرند كه كشورشان توسط عربستان اشغال شود و با فداكاری و ایثار خود اجازه چنین كاری را به مقامات آل خلیفه یا آل سعود نمی دهند.
وی اظهار داشت، حضور نظامیان اشغالگر سعودی در بحرین بی معنی است، این نیروها همچنان در حال ضربه زدن به كشور هستند و ما از آنها می خواهیم كه خاك بحرین را ترك كنند.
دبیركل جمعیت الوفاق بحرین با اشاره به حضور گسترده صدها هزار بحرینی در تظاهرات 9 مارس كه به دعوت شیخ عیسی قاسم برگزار شد گفت، حضور گسترده مردم نشان داد انقلابیون وحدت دارند و برای سرنگونی دیكتاتوری رژیم آل خلیفه با یكدیگر همكاری می كنند.
منبع: کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

گفت وگوی خالد مشعل و اردوغان درباره تحولات فلسطین

خالد مشعل در دیدار با نخست وزیر تركیه در آنكارا درباره آخرین تحولات فلسطین و تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه گفت وگو كرد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، خالد مشعل رئیس دفتر حماس در این دیدار شرح كاملی از جزئیات پرونده آشتی ملی و دستاوردهای آن و نیز حملات اسرائیل به غزه ارائه داد و اعلام كرد رژیم صهیونیستی به بهانه های مختلف می كوشد به ساكنان غزه حمله كند و مردم بی گناه این منطقه را وسیله ای برای انجام آزمایش های تسلیحاتی و موشكی خود قرار دهد.
مشعل در این دیدار تلاش كرد تا نخست وزیر تركیه را در جریان دشمنی های پیاپی اسرائیل و تجاوزات آن به بیت المقدس، مسجدالاقصی و مقدسات اسلامی فلسطین قرار دهد.
رئیس دفتر سیاسی حماس طی این دیدار از مجامع بین المللی خواست كه تمام تلاش خود را برای آزادی فلسطین به كار گیرند.
اردوغان نیز در این دیدار ضمن محكوم كردن حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوارغزه بر حمایت همه جانبه كشورش از تلاش های رهبران جنبش فتح و حماس برای برقراری آشتی ملی و تشكیل دولت فلسطین تاكید كرد.
اردوغان همچنین گفت، تركیه همواره از ملت فلسطین و تلاش های آن در سازمان های جهانی برای به رسمیت شناختن كشور مستقل فلسطین حمایت می كند.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

هشدار كوفی عنان به شورای امنیت سوریه لیبی نیست

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه با ارائه گزارشی به شورای امنیت تاكید كرد سوریه لیبی نیست و در شرایط حساس كنونی خاورمیانه باید با این مسئله با احتیاط كامل برخورد شود.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه در حالی پشت درهای بسته برگزار شد كه كوفی عنان گزارش خود را درباره مذاكره با مقامات سوریه به وسیله ویدئو كنفرانس به اطلاع اعضای شورا رساند.
عنان در این گزارش از اعضای شورا خواست با مسئله سوریه با احتیاط كامل برخورد كنند و به آنها هشدار داد كه سوریه لیبی نیست و وضعیت بسیار پیچیده تر از وضعیت لیبی است.
نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه همچنین از اعضای شورا خواست تا موضع متحدی در قبال سوریه اتخاذ و واقعیات این كشور را درك كنند.
بشار جعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت، اعضای شورای امنیت از ماموریت كوفی عنان حمایت كردند و قرار شد یك هیئت كارشناسی از سوی كوفی عنان به دمشق سفر كند تا درباره وضعیت جاری در سوریه با مقامات این كشور گفت وگو كند.
این در حالی است كه وزارت خارجه سوریه با ارسال نامه های جداگانه برای رئیس شورای امنیت، دبیركل سازمان ملل، رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل و كمیسر عالی حقوق بشر این سازمان، جنایت گروه های تروریستی را در استان های مختلف سوریه از جمله در حمص تشریح كرد.
در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است، دولت سوریه از همه كشورها و سازمان های بین المللی كه در زمینه مبارزه با تروریسم فعالیت می كنند، می خواهد جلوی كشتار مردم، خونریزی و بروز آشوب و فتنه در سوریه را بگیرند و برخی طرف های مشخصی را كه از تروریسم حمایت می كنند، تحت فشار بگذارند و به توقف كشتار مردم سوریه كمك كنند.
در این نامه تاكید شده دولت سوریه به وظیفه اش در حمایت از جان شهروندانش، خلع سلاح تروریست ها و مجازات عاملان ارتكاب جنایت در كشور و نیز به تلاش های خود با هدف دستیابی به یك راه حل سیاسی برای پایان بحران فعلی در كشور با همكاری كوفی عنان فرستاده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب ادامه می دهد.از سوی دیگر وزیران خارجه مصر، تونس و لیبی با برگزاری نشستی بر ضرورت تقویت همكاری های امنیتی و اقتصادی تاكید كرده و مخالفت خود را با مداخله نظامی در سوریه اعلام كردند.
این وزیران خارجه اعلام كردند كه مسئله سوریه باید در چارچوب راهكار عربی حل و فصل شود.
این در حالی است كه وزیر دفاع آمریكا با تاكید بر ضرورت توجه به پیامدهای اقدام نظامی علیه سوریه گفت با توجه به سامانه دفاعی قوی سوریه باید پیش از هر چیز این سامانه را نابود كرد.
منابع خبری دولتی سوریه روز گذشته از وقوع سه انفجار مهیب در دمشق پایتخت سوریه خبر دادند.
یكی از این انفجارها در نزدیكی ساختمان متعلق به حزب بعث سوریه و انفجار دیگر در اردوگاه یرموك دمشق رخ داد.
در نتیجه این انفجارهای تروریستی دست كم 27نفر كشته و97نفر دیگر مجروح شدند.
بر اساس اعلام تلویزیون دولتی سوریه بررسی های اولیه نشان می دهد كه این حمله ها با خودروهای بمب گذاری شده انجام شده است.
هنوز كسی مسئولیت این انفجارها را به عهده نگرفته است، اما گزارشات نشان می دهد كه بر اثر این انفجارها افراد غیرنظامی و چندین زن و كودك كشته شده اند.
این انفجارها یك روز قبل از سفر هیئتی از سازمان ملل به سوریه رخ داد تا به روی مأموریت این هیئت و مذاكرات با مقامات سوری اثر بگذارد.
منبع: کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

كارشناس ارشد انرژی: حمله به ایران قیمت بنزین در آمریكا را به 6 دلار می رساند

كارشناس ارشد انرژی تأكید كرد: هرگونه حمله نظامی به ایران می تواند قیمت بنزین در آمریكا را به شدت افزایش دهد.
به گزارش خبرگزاری فارس، سوزان مالونی در مصاحبه اختصاصی با پایگاه اینترنتی ای جی سی تصریح كرد: حمله نظامی اسراییل به تأسیسات هسته ای ایران می تواند قیمت هر گالن بنزین در آمریكا را به بیش از 5 تا 6 دلار افزایش دهد. براساس این گزارش: میانگین قیمت هر گالن بنزین در آمریكا طی سال 2008 میلادی به بیش از 11/4 دلار رسیده است و افزایش قیمت انرژی فشار زیادی را به مردم آمریكا وارد می كند. تازه ترین نظرسنجی ها نیز در آمریكا نشان می دهد افزایش قیمت انرژی و بنزین موجب كاهش محبوبیت باراك اوباما شده است. كارشناس ارشد موسسه بروكینگز تصریح كرد: گرچه آمریكا از ایران نفت وارد نمی كند ولی كاهش تولید و صادرات نفت ایران می تواند قیمت جهانی نفت را افزایش داده و این مسأله موجب افزایش قیمت بنزین در آمریكا شود. مشاور پیشین وزارت خارجه آمریكا در ادامه افزود: حمله نظامی به ایران تأثیر منفی زیادی بر ثبات بازار بین المللی انرژی خواهد داشت. حمله نظامی به ایران تأثیر فوری و شدیدی بر قیمت نفت خواهد داشت و نمی توان این تأثیرات كوتاه مدت در بازار انرژی را كنترل و مدیریت كرد. رئیس جمهور آمریكا اوباما هشدار داد، حتی اگر ما در هر وجب خاك آمریكا حفاری كنیم، مشكل انرژی حل نخواهد شد. كاندیداهای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریكا از باراك اوباما انتقاد كرده اند كه در مورد بهره برداری از ذخایر نفت و گاز داخلی به اندازه كافی كار نمی كنند. اوباما تأكید كرد: آمریكا حتی در صورت حداكثر تولید از تمام منابع بالقوه نفت خود، باز هم به نفت خارجی وابسته خواهد بود. ما نمی توانیم به خودمان اجازه دهیم گروگان رویدادهای جهان باقی بمانیم، آمریكا باید سرنوشت خودش را كنترل كند. رئیس جمهور آمریكا در ادامه هشدار داد: افزایش شدید تقاضا برای خودرو در كشورهایی مانند چین و هند، ناآرامی و تنش های سیاسی در خاورمیانه فقط قیمت جهانی نفت را بیش از پیش افزایش خواهد داد. وی گفت: آمریكا باید بر توسعه منابع انرژی تجدیدپذیر مانند باد و نیروی خورشیدی تمركز كند و به پرداخت یارانه های سنگین به شركت های نفتی پایان دهد.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: اقتصادی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

پانتا بر راه حل دیپلماتیك در قبال برنامه هسته ای ایران تأكید كرد

وزیر دفاع آمریكا در مصاحبه با یك شبكه تلویزیونی اعلام كرد كه هنوز فرصت برای حل و فصل برنامه هسته ای ایران از طریق دیپلماتیك وجود دارد.
به گزارش فارس، «لئون پانتا» در مصاحبه با شبكه الحره اعلام كرد كه هنوز زمان برای پیشبرد برنامه هسته ای ایران از طریق دیپلماسی وجود دارد.
پانتا در شرایطی بر شیوه دیپلماتیك در قبال برنامه هسته ای ایران تأكید كرده كه رژیم صهیونیستی علیرغم صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران با فرافكنی، لفاظی هایی را در خصوص اقدام نظامی علیه ایران مطرح كرده است.
وزیر دفاع آمریكا در حالیكه ایران آمادگی خود را برای مذاكره با كشورهای 1+5 اعلام كرده، گفت: ایران باید به سرعت وارد مذاكرات جدی اتمی با غرب شود.
لئون پانتا ادامه داد: متاسفانه مذاكره با ایران به جایی نرسیده است. برای رسیدن به یك توافق، لازم است دو طرف با صداقت وارد مذاكرات بی پرده و مستقیم شوند. من معتقدم بهتر است مقامهای ایرانی با جدیدت وارد چنین مذاكراتی شوند ولی فرصت برای پیگیری این راه حل دیپلماتیك، كه از سوی رئیس جمهوری آمریكا و نخست وزیر انگلیس تاكید شده در حال از دست رفتن است. ایرانی ها باید به سرعت وارد این مذاكرات شوند.
وزیر دفاع آمریكا در مصاحبه خود با تردید در خصوص تسلیحاتی بودن برنامه هسته ای ایران اعلام كرد كه مقامات ایران هنوز درباره ساخت سلاح هسته ای تصمیم نگرفته اند.
وی ضمن انتقاد از تصمیم رژیم صهیونیستی برای اقدام نظامی علیه ایران گفت كه این رژیم نیز هنوز تصمیمی درباره حمله به ایران نگرفته و آمریكا از تل آویو می خواهد كه با تلاش های دیپلماتیك جامعه بین الملل همكاری و همراهی كند.
وزیر دفاع آمریكا گفت: ما معتقد نیستیم كه اسرائیل در خصوص حمله به ایران تصمیم گرفته است. برای نخست وزیر اسرائیل روشن كرده ایم كه ما نیز نگرانی های مشابهی در خصوص تلاش ایران برای دستیابی به سلاح اتمی داریم اما بر این موضوع هم تاكید كرده ایم كه جامعه بین الملل برای اعمال تحریم ها علیه ایران متحد است و اسرائیل باید با جامعه بین الملل همراهی كند. اقدام نظامی باید آخرین گزینه و نه اولین راه حل باشد.

منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: هسته ای،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

طرح استیضاح شیخ‌الاسلامی تحویل هیئت رئیسه شد

 
   
با وجود هشدار نمایندگان مجلس به وزیر کار، وی سعید مرتضوی را به عنوان رئیس جدید صندوق تامین اجتماعی معرفی کرد.
به گزارش جهان، سعید مرتضوی عصر امروز در مراسمی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جمعی از مسئولان این وزارتخانه و نمایندگان جامعه کارگری به عنوان مدیرعامل جدید صندوق تأمین اجتماعی کشور معرفی شد.

صندوق تأمین اجتماعی کشور در دو ماه گذشته با سرپرستی  موسویان اداره می شد و پیش از وی نیز حافظی مدیرعامل این صندوق بود.

پیش از این، جمعی از نمایندگان مجلس از جمله الیاس نادران، نماینده مردم تهران در مجلس هشدار داده بود که "امضاهای استیضاح وزیر کار آماده است و اگر مرتضوی منصوب شود طرح استیضاح را تقدیم هیات رئیسه می‌کنیم."

اتهامات مرتضوی

سعید مرتضوی که در پرونده حادثه کهریزک متهم بود، در زمینه‌های «معاونت در قتل»، «نقض حقوق شهروندی» و «هتک حیثیت ناجا» تفهیم اتهام شده است و احتمالا به زودی به محاکمه خواهد رسید.

دادستان سابق تهران و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا، در تیرماه سال جاری خبر از برائت خود در اتهامات این پرونده داده بود اما اژه‌ای، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائیه این خبر را تکذیب کرد.

هشدار سروری

بر این اساس، به دنبال انتصاب مرتضوی، نمایندگانی که درباره این انتصاب به وزیر کار هشدار داده بودند، بلافاصله موضوع استیضاح وی را پیش کشیدند.

پرویز سروری، نماینده مردم تهران در مجلس عصر امروز با اشاره به انتصاب مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی، به مهر گفت: سازمان تامین اجتماعی یک مرکز حساس و مهم و تاثیرگذار است که شاید بتوان گفت که یکی از قطب های بزرگ اقتصادی کشور در این سازمان قرار دارد. شریف ترین افراد زحمت کش کشور عضو این سازمان یا صندوق آن هستند و ارائه خدمات مناسب به آنها از ضروریات جامعه ماست.

نماینده تهران یادآورشد: متاسفانه با تغییرات پی درپی مدیریتی در چند سال اخیر شاهد کاهش بهره وری و استفاده بهینه از این سازمان هستیم و افرادی که تجربه لازم را ندارند برای تصدی این سازمان معرفی می شوند. احساس می شود که سازمان تامین اجتماعی به مانند کارگاه آموزش شده است که افراد با حضور در آن آموزش لازم را فرا می گیرند و در دستگاههای دیگری اعمال مدیریت می کنند.

تا دیر نشده جبران شود

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه بهتر است تا دیر نشده وزیر کار این انتصاب خود را پس بگیرد یا این که آقای مرتضوی خودش داوطلبانه کنار رود، افزود: درصورت کنار گذاشته نشدن مرتضوی جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح وزیر کار را که متن آن تهیه شده و به امضای نمایندگان مجلس رسیده است قطعا پیگیری می کنیم.

درخواست استیضاح شیخ الاسلامی تحویل شد

در همین حال، محمد رضا باهنر در گفت وگو با فارس با اشاره به انتصاب مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی گفت: استیضاح عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت غیر رسمی تحویل هیئت رئیسه مجلس شد.

وی ادامه داد: در اولین فرصت زمانی که مجلس باز شود استیضاح اعلام وصول می شود.
منبع: جهان نیوز

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: سیاسی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

سفیر جمهوری آذربایجان به وزارت خارجه احضار شد

در پی اطلاعیه منتشره از سوی وزارت امنیت جمهوری آذربایجان كه در آن اتهاماتی به یكی از ارگان های جمهوری اسلامی ایران وارد شده ، سفیر این جمهوری در ایران به وزارت امور خارجه احضار شد.
به گزارش اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه،«جوانشیر آخوند اوف » دیروز شنبه به وزارت امور خارجه فراخوانده شد و مراتب اعتراض دولت جمهوری اسلامی ایران به دولت جمهوری آذربایجان به وی اعلام گردید.
در این ملاقات ضمن رد اتهامات وارده گفته شد كه اقدام دولت آذربایجان خلاف توافقات 10 روز قبل وزرای خارجه دو كشور در حاشیه اجلاس نخجوان و نیز طی سفر هفته گذشته وزیر دفاع آن كشور به تهران است.
همچنین دراین ملاقات ضمن یادآوری تلاش عوامل رژیم صهیونیستی در كشورهای مختلف جهت واردكردن اتهامات مشابه به جمهوری اسلامی ایران به سفیر آذربایجان گفته شد كه نوعی هماهنگی در این اقدامات مشاهده شده و مقامات جمهوری اسلامی ایران از اینكه دولت دوست و برادر جمهوری آذربایجان وارد این بازی شده شدیدا متاسف و ناخرسند است.
سفیر جمهوری آذربایجان در پاسخ،ضمن اعلام وجود اراده سیاسی در دولت جمهوری آذربایجان در زمینه توسعه روابط با ایران ، اظهار داشت كه واكنش دولت جمهوری اسلامی ایران را به دولت خود منعكس خواهد كرد.
منبع: کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

فرمانده دانشگاه جنگ: ایران آماده صدور دانش نظامی به كشورهای هم پیمان است

فرمانده دانشگاه جنگ ارتش جمهوری اسلامی ایران با گسترده خواندن تحولات علمی در حوزه نیروهای مسلح كشورمان گفت: آماده صدور دانش نظامی به كشورهای دوست و هم پیمان هستیم.
امیر سرتیپ ولیوند گفت: متون آموزشی بسیاری از كشورهای دوست در زمینه نظامی متونی كاملا غربی بوده اما متون آموزشی ما بومی است كه این موضوع گام نخست ما محسوب می شود كه در گام بعدی درصددیم تا این متون را برابر با شرایط و تهدیدات روز تغییر دهیم كه درصددیم با كمك اساتید خوب و برجسته كشورمان این راه را ادامه دهیم.
به گزارش ایرنا، فرمانده دانشگاه جنگ ارتش با اشاره به حضور برخی دانشجویان كشورهای دوست و همسایه در دوره های دافوس در ایران گفت: روند پذیرش دانشجویان خارجی از كشورهای دوست و هم پیمان ادامه و گسترش خواهد یافت.
منبع : کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

مجیدانصاری: روایتی از دیده نشدن سید احمد خمینی و شایعه قهر او پس از رحلت امام

روزنامه شرق به مناسبت سالگرد در گذشت سید احمد خمینی با مجید انصاری گفت وگویی انجام داده است.

در بخشی از این گفت وگو آمده است.
*بعد از فوت حاج‌آقا مصطفی بود و خلأیی که به واسطه فوت ایشان در بیت امام به وجود آمد. اداره بیت حضرت امام و ارتباطات مردم مسلمان سراسر دنیا با ایشان دشوار بود و با شهادت ایشان این شبهه به وجود آمد که نکند در امور بیت خللی ایجاد شود و با جایگزینی سریع حاج احمدآقا در نجف و کمک کردن در این بحث مدیریتی به امام نه تنها خلأ حاج آقا مصطفی حس نشد، بلکه هوشمندی بالا و ارتباط نزدیکی که حاج‌احمد با بدنه انقلاب و ایران داشتند یک گشایش جدیدی ایجاد کرد و سرعت گرفت. ایشان روابط عمومی بالایی با تک‌تک افراد داشت و فضل و دانش هم از دیگر ویژگی‌های ایشان بود. دغدغه‌های تالیف را نیز مانند حاج آقا مصطفی نداشتند و زمان بیشتری را درخصوص سازماندهی و مدیریت بیت و دفتر امام داشتند. این مساله ادامه پیدا کرد و با اوج گرفتن نهضت، مساله اخراج امام از عراق و کویت و مهاجرت به پاریس اتفاق افتاد که حقیقتا از این مقطع نقش تعیین‌ کننده ایشان در مشورت دادن و این هجرت بزرگ کاملا مشهود است. با توجه به فضای رسانه‌های جهانی، استقرار امام در نوفل لوشاتو به عنوان کسی که در رهبری نهضت حرف اول را می‌زند، کانون مدیریت و هدایت برنامه‌ها بعد از امام (ره) به عهده حاج احمدآقا بود و به نظر من باید ابعاد گوناگون مدیریت ایشان بر آن مجموعه و مشورت دادن مورد توجه قرار بگیرد. مرحله سوم بعد از ورود به ایران و حیات ایشان در کنار امام بود.
*مدیریت و اداره بیت امام و سازماندهی تشکیلاتی کوچک بود که قوا، سازمان‌ها، جامعه و... را با امام ارتباط می‌داد. با هوش و ذکاوت حاج احمدآقا دفتر به گونه‌ای طراحی شده بود که بالاترین کارایی را داشته باشد و از حیث کسب اخبار روزانه، طراحی برنامه‌ای برای همه امور کشور و بین‌الملل، ایجاد ارتباط بین همه اقشار کشور و منطقه از نظر سیاسی، ایجاد پل مطمئنی بین امام و مردم بود. یکی دیگر از مسوولیت‌های سید احمدآقا مواظبت از امام بود بنابراین امام به نوه‌ها می‌گفتند شما پدرداری را از پدرتان بیاموزید. ایشان فردی دلسوز بود و با برنامه‌ریزی‌های پزشکی دقیق بر اساس سن و بیماری امام، باعث سلامتی، زنده بودن، شادی و نشاط امام می‌شدند. نقش دیگر حاج احمدآقا این بود که نماینده امام بودند. در جلسات سران سه قوه و گرچه با حق رای شرکت نمی‌کردند اما حضور ایشان در جلسات سران سه قوه‌، هم موجب دلگرمی آنها بود و هم از پشتوانه فکری بزرگی برخوردار بودند، زیرا ایشان شخصیت بسیار بسیار تیزهوشی بودند که در سایه قله بلند امام شخصیت ایشان بروز پیدا نکرد. ایشان در جلساتی که شرکت می‌کردند، هم دیدگاه امام و هم نظر خود را بیان می‌کردند و نقطه نظرات مسوولان را به سمع و نظر امام می‌رساندند. در آن زمان در مسایلی که پیش می‌آمد از سه قوه می‌خواستند با هم به برطرف کردن مشکل بپردازند. سران سه قوه نیز از وزن بالایی برخوردار بودند. حضور اینها به تنهایی برای اداره یک کشور کافی بود و حضور حاج احمد‌آقا باعث می‌شد امام با اطمینان نظارت‌شان را اعمال کنند و هم سیاست‌گذاری‌های کلی داشته باشند.
*امام می‌فرمودند الزاما موسسه فرهنگی نیاز به دفتر پرزرق و برق، تشکیلات و دفتردار، خدم و حشم ندارد و بزرگان ما با دفاتری کوچک توانسته‌اند جهانی را مدیریت کنند مانند آیت‌الله بروجردی، حاج شیخ‌عبدالکریم حائری. امام اگر وضع قم الان را ببینند معلوم نیست چه خواهند گفت. به نظر می‌رسد الان در تاسیس دفاتر پرزرق و برق موازی افراط شده است. بنابراین اول خود امام نسبت به این موضوع حساس بودند. مساله بعدی خود حاج احمدآقا بود که واقعا پایبند به این موضوع، بی‌تکلف، ساده زیست و از این حیث ممتاز بودند. ایشان اواخر حیات‌شان با یک پیکان رفت و آمد می‌کردند و دوست داشتند ساده زندگی کنند و از جمله این موضوع که در صورت توسعه دفتر امام امکان نفوذ دشمن بیشتر می‌شود. نفوذگاه‌ها توسط امام مسدود شد و منافقان نتوانستند به بیت امام راه پیدا کنند. من مطمئن هستم اگر این تشکیلات عریض و طویل بود راه‌های نفوذ گسترده می‌شد.
*اگر احمدآقا در سال66 به تشکیل مجمع روحانیون مبارز کمک می‌کنند از این جهت بود که به تدریج نگاه تک‌صدایی درون سازمان روحانیت داشت فراگیر می‌شد و می‌خواستند جلو آن را بگیرند، به خصوص اینکه برخی روحانیون نسبت به مقوله اقتصاد و... نظرات خاصی داشتند که این مسایل برای دولت در حال جنگ مهم بود و باعث تضعیف روحیه مردم می‌شد؛ حتی در امور کشور اتهاماتی زده می‌شد و افرادی که به توزیع عادلانه امکانات تاکید داشتند به کمونیست بودن متهم می‌شدند و امام توسط حاج احمدآقا در جلسات سه قوه و سایر جاها دفاع می‌کردند. به قول حضرت امام می‌خواستند به امام بد بگویند و از آنجا که حاج احمدآقا سپر دفاع امام بود به ایشان بد می‌گفتند. بهترین دلیل بر گفتار من این است که زمانی حاج احمدآقا پیشنهاد مجمع روحانیون را مطرح کردند امام مانند کسی که منتظر این مساله بود با استقبال می‌پذیرفتند، در حالی که امام در تصمیم‌گیری کاملا جدی بودند و اگر این کار را خلاف مصلحت می‌دانستند حتما می‌فرمودند نه! من در یکی، دو سال گذشته دیده‌ام افرادی که اصلا از این موضوع آگاه نیستند مطرح کرده‌اند که تاسیس مجمع انشقاق در روحانیت بود. در ابتدای تاسیس نیز این شبهه وجود داشت و مرحوم حاج احمدآقا برای رفع این شبهه نوعا به دنبال این بودند که مجمع و جامعه تلفیق شود و طی نامه‌ای که ما نوشتیم امام بر سیر چگونگی تشکیل مجمع تاکید کردند و حاج احمدآقا سعی می‌کردند رابطه امام با گروه‌های سیاسی را برقرار کنند و همه دسترسی به امام داشته باشند و اگر امام با سنجش موقعیت و مصلحت‌اندیشی شرایطی را پذیرفتند که با دیدگاه عده‌ای نزدیک‌تر بوده است معنای آن این نیست امام یا حاج احمدآقا همراه با جریانات یا گروهی هستند و دیگران نیز باید خود را با شرایط تطبیق دهند.
*این صحبت‌ها بی‌اساس است و امام در دو سال آخر حیات خود تصمیمات بزرگی گرفتند که خارج از حیطه وظایف حاج احمدآقا بود، مانند نامه امام به گورباچف و اقدامات بزرگ داخلی و خارجی که توسط امام انجام شد. امام تا چند روز قبل از بستری شدن در بیمارستان حال مساعدی داشتند و 9 سال بود که تحت نظارت شورای پزشکی بودند و آنها سلامتی امام را کنترل می‌کردند. حساسیتی که حضرت امام براساس اشرافی که بر مسایل داشتند و هوشمندی در مسایل اطلاعاتی مانع این قضیه می‌شد که کسی بتواند یا بخواهد ایشان را کانالیزه کند. مرحوم حاج احمدآقا هم بنا بر خواسته امام عمل می‌کردند و خواسته امام این بود که مطلع شوند. سال 66 امام حمله قلبی دومی داشتند که بسیاری از مردم مطلع نشدند و پزشکان امام توصیه کردند ایشان را از اخبار استرس‌دار دور نگه دارند و کار امام سبک شود. بر همین اساس مرحوم حاج احمدآقا برنامه‌ریزی جدیدی کردند و یک مقدار بولتن‌ها و خلاصه نامه‌ها را کمتر به امام بدهند تا امام به لحاظ کمّی، وقت بیشتری برای استراحت داشته باشند. پس از مدتی ایشان از حاج احمدآقا پرسیده بودند، دیگر مدتی است که نامه‌های انتقادی و توهین‌آمیز نمی‌رسد آیا وضع اینقدر خوب شده که مردم دیگر منتقد نیستند یا چیز دیگری است؟ و حاج احمدآقا جریان را مطرح کردند و امام فرمودند باید طبق همان روال اخبار و اطلاعات در اختیارشان باشد. امام دستور داده بودند رادیوهای مختلف و شبکه‌های مختلف در اختیارشان قرار گیرد و مقید بودند که به‌طور منظم اخبار رادیوهای خارجی و داخلی، صحن مجلس، خطبه‌های نماز جمعه و... را بشنوند بنابراین، امکان کانالیزه کردن و قرنطینه امام امکان‌پذیر نبود و این مساله توسط کسانی مطرح شده است که نظرات امام برخلاف خواسته‌های آنها بوده است و مانند قبل انگشت اشاره به سمت حاج احمدآقا می‌گرفتند.
* من احساسم بر این است که مرحوم حاج احمدآقا آگاه شده بودند که عمرشان کوتاه است و به خصوص دو سال پایان عمر بیشتر شاهد این شواهد و قراین هستیم و در مقطعی ایشان تصمیم گرفتند چند ماهی با خدای خودشان خلوت کنند و در یک خانه روستایی با یک چاه آب در منطقه‌ای بین قم و تهران در عمق بیابان که الان به نام دشت احمد معروف است و در حال حاضر باغ پسته است در دو نوبت در آنجا به انجام فعالیت‌های مذهبی پرداختند. یک مدت شایع شد حاج احمدآقا قهر کردند که در انظار دیده نشده‌اند و در جلسات شورای‌عالی امنیت ملی و... شرکت نمی‌کردند، در حالی که در حقیقت قهری در میان نبود. ایشان آنجا بودند و بسیار کم و در حد ضرورت به تهران می‌آمدند و حالت روحانی در ایشان ایجاد شده بود که نشان می‌داد توجه به تزکیه نفس، درسی بود که از امام گرفته‌اند.
منبع: خبرآنلاین

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: سیاسی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

کواکبیان خبر داد: احتمال ارائه طرح عدم کفایت سیاسی احمدی نژاد به مجلس

  روزنامه مردمسالاری در گفت وگویی با مصطفی کواکبیان نماینده سمنان درمجلس هشتم، نوشت

از دیدگاه طراحان سوال از احمدی نژاد، تصور من این است که به اهداف خود نائل آمده اند و بالا خره پس از هشت دوره مجلس، تابوی سوال از رئیس جمهور را شکستند و آقای احمدی نژاد را به مجلس کشاندند و به وظایف قانونی خویش براساس اصول قانونی 88 و 122 قانون اساسی عمل کردند.... از منظر دولتمردان، تصورم این است که آنان، این جلسه را برای خودشان نوعی پیروزی دانستند چون در یک مناظره نابرابر و آن هم به دلیل اشکال آئین نامه ای، توانستند یکسره به تضعیف جایگاه مجلس بپردازند و با شوخی های غیرمنطقی، سوالات دهگانه 79 نفر از نمایندگان را پشت سربگذارند...از منظر مجموعه نمایندگان مجلس، بزرگترین انتقاد به این جلسه، نه به خلا ف گویی های آقای احمدی نژاد، بلکه به مماشات و مسامحه بیش از حد رئیس مجلس وارد است. زیرا حتی ایشان حاضر نشد یکبار هم به آقای احمدی نژاد تذکر دهد که خارج از موضوع سخن نگوید. حتی حاضر نشد سوالا ت از سوی هیات رئیسه قرائت شود....در نزد افکار عمومی نیزمشخص شد هیچ پاسخ منطقی به سوالا ت دهگانه وجود ندارد و آقای احمدی نژاد با ادبیات خاص خودش همه سوالا ت را به شوخی برگزار کرد و به جای پاسخگویی، مدرک تحصیلی نمایندگان را زیر سوال برد و خودش در مقام سوال از مجلس و حتی سایر ارکان نظام برآمد. لذا در یک ارزیابی اجمالی، براین باورم که طراحان سوال، صادقانه به وظایف قانونی خودشان عمل کرده اند و آقای رئیس جمهور، جز توهین به نمایندگان، به خصوص طراحان سوال، هیچ دستاوردی را برای خودشان برداشت نکردند و قضاوت افکار عمومی، قطعا به ضرر آقای احمدی نژاد و پاسخ های غیرمستدل و خارج از مبانی حقوقی او تمام شد.

* من احساس کردم که آقای احمدی نژاد، حداقل 20 مورد در بین سخنان خویش واقعیت ها را انکار می کند که تاکنون حداقل 4 مقام و نهاد رسمی از جمله وزیر امور خارجه سابق، مجمع تشخیص مصلحت نظام، دیوان محاسبات و معاونت حمل و نقل شهرداری تهران با صدور اطلا عیه یا مصاحبه، به این خلاف واقع گویی ها اعتراض کرده اند. یکی می گوید نامه ماموریتم به سنگال، در دفتر رئیس جمهور موجود است، آن دیگری می گوید کمک ها نه تنها 8 برابر نشده بلکه دولت حتی 50 درصد کمک های دولت های قبلی را تاکنون به مترو نداشته است، سومی می گوید حرف های غیرکارشناسی در آمار و ارقام نباید مطرح شود و مجمع تشخیص با صراحت سخنان آقای احمدی نژاد را تکذیب می کند.
*واقعیت مساله این است که جمعی از طراحان سوال بنا دارند در صورتی که اولا مقام معظم رهبری مخالفتی نداشته باشند، ثانیا آقای احمدی نژاد حاضر به عقب نشینی نبوده و موارد دهگانه سوال را برخودشان وارد ندانسته و به تصحیح روند اجرای قوانین همت نورزند و ثالثا تعداد حداقل یکصد نفر از نمایندگان نیز حاضر به امضای متن تهیه شده باشند، حتما پس از تعطیلات نوروزی طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور را براساس بند 2 اصل 89 قانون اساسی به جریان بیندازند و استیضاح رئیس جمهور را کلید بزنند. این اصل می گوید در صورتی که حداقل یک سوم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور را در مقام اجرای وظایف مدیریت قوه مجریه و اداره امور اجرایی کشور مورد استیضاح قرار دهند ایشان موظفند ظرف مدت یک ماه در مجلس حاضر شده و پاسخگوی استیضاح باشند.
* برخی می گویند که طرح استیضاح به عمر مجلس نهم نمی رسد که بنده معتقدم اگر حتی چنین طرحی اواخر فروردین نیز به هیات رئیسه تقدیم شود، حتما تا اواخر اردیبهشت ماه، فرصت برای پاسخگویی آقای احمدی نژاد باقی خواهد بود.
منبع: خبرآنلاین

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: سیاسی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

متهم ردیف سوم؛ فساد فی الارض:خاوری الان به ریش من می‌خندد

 
دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده فساد بزرگ بانکی تا دقایقی دیگر در شعبه اول دادگاه انقلاب آغاز خواهد شد.
به گزارش جهان، بخشی از پرونده‌ 32 متهم فساد بزرگ بانکی دقایقی پیش از «گیت امنیتی» دادگاه عبور داده و وارد جلسه شد. همچنین متهمان پرونده هم از «گیت امنیتی» عبور داده شدند.

۱۸ نفر از متهمان که یکی از آنها زن است و 10 نفر از وکلای مدافع آنان در جلسه حاضر هستند. سایر 14 متهم در دادگاه غایب هستند.

 عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران هم ساعت 11 در سومین جلسه دادگاه حاضر شد.

این جلسه با حضور نمایندگان رسانه‌ها، متهمان و وکلای آن‌ها به ریاست قاضی سراج و به شکل علنی در حال برگزاری است.

افراد فراری پای میز محاکمه می آیند

به گزارش مهر، قاضی پرونده در ابتدای جلسه گفت: این دادگاه سی و دو متهم دارد اما پرونده فساد مالی بزرگ صد متهم دارد. در این پرونده برخی مدعی اند افرادی متهمان را وادار به اعتراف نکردن کرده اند. برخی از متهمان می گویند جعبه سیاه پرونده فراری است اما با اطمینان می گویم افراد فراری پای میز محاکمه می آیند. از پلیس اینترپل هم خواستار شناسایی و دستگیری متهمان شده‌ایم.

همچنین فارس از ادامه جلسه گزارش داد که «س.ک» متهم ردیف دوم پرونده فساد مالی اخیر از دقایقی قبل برای ادای توضیحات درباره نحوه گشایش ال‌سی‌ها در جایگاه قرار گرفت.

متهم در پاسخ به سوال قاضی سراج مبنی بر اینکه آیا نمی‌دانستید این کارتان به کشور ضربه می‌زند، گفت: نمی‌خواستیم به اقتصاد کشور ضربه‌ای وارد کنیم.

همچنین وکیل مدافع متهم در این‌باره گفت: گشایش اعتبارات اسنادی توسط متهم، قانونی بوده است و او خلافکار نیست هرچند سقف گشایش‌ها را رعایت نکرده است.

وی ادامه داد: کمیته عالی
قاضی از متهم پرسید: شما که می‌دانستید خسروی ذی‌نفع است چرا اقدام به پرداخت کردید که متهم گفت: از اداره منطقه آزاد به من نامه داده بودند که پرداخت کنم. بانک ملی در زمان خاوری مانند ارتش بود و سلسله مراتب داشت. اگر نامه‌ای می‌آمد باید اجرا می‌شد.
اعتبارات بانک صادرات درباره ۸۸ مورد گشایش اعتبار معادل ۳۳۰ میلیارد تومان را صادر کرده بود و در اسفند سال ۸۸ نیز هزار میلیارد تومان گشایش اعتبار دیگر صادر کرد.

در گزارش‌های حرفی از جعلی بودن اسناد نشده

این وکیل ادامه داد: در گزارش‌ دیوان محاسبات حرفی از جعلی بودن گشایش‌های اعتبار اسنادی به میان نیامده است. اداره حراست بانک صادرات هم هیچ دلیلی برای جعلی بودن نیاورده است و مشخص هم نکرده است اگر اینها جعلی بوده چگونه برخی از آنها در بانک صادرات از او پول گرفته شده و به خزانه واریز شده است.

وکیل «س.ک» گفت: در گزارش سازمان بازرسی کل کشور هم هیچ حرفی از جعلی بودن گشایش‌ها نشده و فقط عنوان شده که برخی مقررات رعایت نشده است.

وی افزود: بند دوم کیفرخواست اشاره به مشارکت در اداره یک شبکه را داشته است در حالی که هیچ جای بازجویی‌ها درباره این شبکه حرفی به میان نیامده است.

وی افزود: همچنین موکلم به هیچ عنوان درباره عضویت یا نحوه آشنایی با این شبکه تفهیم اتهام نشده است و بخش سوم هم درباره علم به ضرر رساندن به نظام است هم تاکنون به متهم تفهیم نشده است.

نماینده دادستان: تناقض‌گویی وکیل باعث تعجب موکلش شده است

فراهانی، نماینده دادستان تهران در ادامه در جایگاه قرار گرفت و گفت: این اظهارات وکیل مدافع متهم ردیف دوم مغایر با محتویات پرونده است که حتی متهم نیز از این مغایرت تعجب کرده است.

در این لحظه قاضی سراج خطاب به وکیل متهم که میان حرف‌های نماینده دادستان می‌آمد گفت: لطفاً ساکت باشید تا نماینده دادستان اظهاراتش را تمام کند. شما یک ساعت حرف زدید و او ساکت بود.

در تمام گزارش‌‌ها جعلی بودن مجوز گشایش‌ها مطرح شده است

فراهانی در ادامه اظهارات خود گفت: در تمام گزارش‌ها عنوان جعلی بودن مجوز گشایش‌ها بیان شده است و شخص متهم نیز اقرار کرده که بدون مجوز، گشایش اعتبار کرده است آنگاه چگونه وکیل وی می‌گوید که ال‌سی‌ها قانونی بوده است.

قاضی سراج خطاب به نماینده دادستان گفت: خطاب شما باید دادگاه باشد.

متهم کاسه داغ‌تر از آش شده بود و کارمندان را تهدید می‌کرد

فراهانی در ادامه با بیان اینکه آیا دریافت ۲.۴ میلیارد تومان از سوی
متهم ردیف سوم پرونده فساد مالی بعد از اینکه در جایگاه قرار گرفت، در مقابل تفهیم اتهام از سوی قاضی اظهار داشت: اتهامات را قبول ندارم اما از دادگاه خواستار رأفت اسلامی هستم.
متهم از عواید باند و شبکه نیست گفت: این متهم خودش کاسه داغ‌تر از آش شده بود. او در برخی موارد کارمندان مه‌آفرید را تهدید می‌کرد که اگر نامه‌ها را ندهند، آنها را برکنار خواهد کرد.

کیفرخواست متهم ردیف سوم؛ فساد فی الارض

نماینده دادستان در ادامه متن کیفرخواست صادره علیه «س.م» متهم ردیف سوم که رئیس بانک ملی شعبه کیش بود را قرائت کرد.

نماینده دادستان در قرائت اتهامات متهم گفت: افساد فی‌الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی با علم به ضرر رساندن به اقتصاد و اخذ رشوه از مه‌آفرید امیرخسروی اتهامات این متهم است.

وی ادامه داد: در این زمینه بانک ملی موظف به اعتبارسنجی بوده تا بعد از آن، کار تنزیل را انجام دهد اما این کار انجام نشده است.

فراهانی گفت: در عین حال عدم احراز حقیقی بودن دیون در هنگام تنزیل گشایش‌ها و تنزیل گشایش‌ها در زمان خارج از وقت اداری از اقدامات غیرقانونی این متهم بوده است.

اتهامات را قبول ندارم اما خواستار رأفت اسلامی هستم

در ادامه، «س.م» متهم ردیف سوم پرونده فساد مالی بعد از اینکه در جایگاه قرار گرفت، در مقابل تفهیم اتهام از سوی قاضی اظهار داشت: اتهامات را قبول ندارم اما از دادگاه خواستار رأفت اسلامی هستم.

وی ادامه داد: من یک اشتباه کردم و آن این بود که مبلغ ۱۰۰میلیون تومان به عنوان قرض‌الحسنه دریافت کردم.

خاوری الان به ریش سفید من می‌خندد

«س.م» در ادامه دفاعیات خود با بیان اینکه خاوری الان گوشه‌ای نشسته و به ریش سفید من می‌خندد گفت: همه ارکان بانک ملی از موضوع با خبر بودند.

قاضی خطاب به متهم گفت: فقط درباره خودت حرف بزن و کاری به بقیه نداشته باش که متهم گفت: فکر می‌کردم اگر دستورات را اجرا نکنم از کار برکنار خواهم شد. نمی‌خواستم با گفتن نه، توبیخ شوم ولی اگر می‌دانستم سرانجام کارم این می‌شود همان اول مخالفت می‌کردم حتی اگر به اخراجم منتهی می‌شد.

وی با بیان اینکه به هیچ‌ عنوان از مخل بودن این کار( برای اقتصاد کشور) باخبر نبودم گفت:
"این دادگاه سی و دو متهم دارد اما پرونده فساد مالی بزرگ صد متهم دارد. در این پرونده برخی مدعیند افرادی متهمان را وادار به اعتراف نکردن کرده اند. برخی از متهمان می گویند جعبه سیاه پرونده فراری است اما با اطمینان می گویم افراد فراری پای میز محاکمه می آیند. از پلس اینترپل هم خواستار شناسایی و دستگیری متهمان شده‌ایم."
آن زمان گفته بودند که این شرکت به اشتغال کمک می‌کند و سی‌وپنجمین شرکت بزرگ کشور است. سال ۸۴ من برای انجام کاری در کانادا اقدام کردم که حدود ۱۳ میلیون هزینه برجا گذاشت. من را نباید به خاوری چسباند زیرا موضوع سفر من به کانادا مربوط به سال ۸۴ است اما موضوع اختلاس در سال ۸۸ رخ داد.

همه این کارها با دستور روسا انجام شده است

متهم در پاسخ به این سوال قاضی که بانک ملی ۱۱ تریلیون ریال را برگشت نداده است و چرا شما تنزیل ال سی‌ها را ساعت ۱۰ شب انجام می‌دادید، گفت: من این کار را تا ساعت ۳ و نهایتا ۴ انجام می‌دادم و هیچ‌وقت به ساعت ۱۰ شب نکشید.

قاضی از متهم پرسید که ۱۱ تریلیون ریال را شما دادید یا خاوری که متهم در پاسخ گفت: همه این کارها با دستور روسا انجام شده است.

قاضی سراج به متهم گفت چرا وقتی سقف پرداختی به مشترک حقوقی ۳ میلیارد است، اقدام به پرداخت ۱۱۰۰ میلیاردی کردی که متهم در جواب گفت: روال کار را از بالا به ما گفته بودند و ما فقط پرداخت را انجام می‌دادیم.

قاضی از متهم پرسید: شما که می‌دانستید خسروی ذی‌نفع است چرا اقدام به پرداخت کردید که متهم گفت: از اداره منطقه آزاد به من نامه داده بودند که پرداخت کنم. بانک ملی در زمان خاوری مانند ارتش بود و سلسله مراتب داشت. اگر نامه‌ای می‌آمد باید اجرا می‌شد.

من این کارها را عالمانه انجام نمی‌دادم!

سراج گفت: هزار بار عنوان شده که برای وام تنها یک کارمند نیاز است اما شما بانکی‌ها اصلاً آن را اجرا نکردید.

متهم هم در پاسخ گفت: اما من به این کار عمل می‌کردم. من این کارها را عالمانه انجام نمی‌دادم که اگر این گونه بود هیچ‌وقت با گرفتن ۱۰۰ میلیون تومان راضی نمی‌شدم.

قاضی گفت: برای ما هم باورکردنی نیست شاید هم بیشتر بوده است. شما می‌دانستید که اعتبارات باید در سرزمین مصرف شود آیا این گونه شده بود که متهم در جواب گفت: من اول این را نمی‌دانستم.

سراج در واکنش به اظهارات متهم گفت: شما در مقابل خبرنگاران و اهالی رسانه خیلی مظلوم‌نمایی کردید در حالی که از آبدارچی تا رئیس، همه باخبر بودید و می‌دانستید که چه کار می‌کنید.

متهم در جواب گفت: با فشار و زور از ما می‌خواستن این کارها را بکنیم. ما را بارها از خانه به بانک می‌کشاندند تا ( ال سی ها را) تنزیل کنیم. از اول هم با تحکم از ما می‌خواستند کار را انجام دهیم.

گفتنی است، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده فساد بزرگ بانکی روز 21 اسفند ماه و جلسه نخست در روز شنبه ۲۹ بهمن ماه برگزار شد.
منبع:جهان نیوز

نوشته شده در تاریخ شنبه 27 اسفند 1390   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: اقتصادی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات