وال استریت ژورنال: زیردریایی های ایران خواب آمریكا را آشفته كرده است

آمریكا در حالی تصمیم به انجام یك مانور مشترك با برخی كشورهای هم پیمان خود در نزدیكی تنگه هرمز دارد كه به گزارش كارشناسان غربی ناوهای دریایی ایران كابوس تمام عیار برای واشنگتن شده است.
سخنگوی وزارت دفاع آمریكا روز گذشته از طرح برگزاری مانور مشترك ضد مین در نزدیكی تنگه هرمز و خلیج فارس در سپتامبر(شهریور) خبر داد.
ستاد فرماندهی مركزی آمریكا(سنتكام) در بیانیه ای اعلام كرد طرح برگزاری این مانور هفته پیش تكمیل شده و با هدف تمركز بر تهدید فرضی مین گذاری در مسیرهای آبی استراتژیك دنیا مانند دریای سرخ، خلیج عدن، خلیج عمان و خلیج فارس صورت می گیرد.
«جورج لیتل» سخنگوی وزارت دفاع آمریكا با اعلام این خبر گفت: این یك مانور دفاعی با هدف حفاظت از آزادی كشتیرانی در آب های بین المللی است.
وی افزود: این مانور با هدف انتقال پیام به ایران صورت نمی گیرد بلكه هدف از آن افزایش توانایی و همكاری های ما(كشورهای عضو ناتو) است.
از سوی دیگر، وال استریت ژورنال درباره اعزام یك ناو مین روب به خلیج فارس و ایجاد پایگاه های راداری و موشكی در امارات و قطر تصریح كرد: آمریكا این حركت ها را كاملا دفاعی برشمرده است و مقامات نظامی بر این نكته پای فشرده اند كه از دیدگاه آمریكا، این اقدامات تحریك كننده به شمار نمی آیند.
پایگاه اینترنتی در ادامه تحلیل خود آورده است: این اقدامات شامل ایجاد سامانه راداری در قطر است كه یك پایگاه بزرگ آمریكایی در آن حضور دارد. آمریكایی ها امیدوارند این اقدامات موجب شود كه پایگاه های نظامی این كشور و متحدانش از موشك های میان برد و بالستیك ایران در امان بمانند، اما حقیقت این است كه این تمهیدات هیچ كدام قادر به ایستادگی در برابر موشك های قدرتمند ایران نیستند.
وال استریت ژورنال با اشاره به عملیات مین روبی با حضور 20 كشور همپیمان آمریكا در ماه سپتامبر تاكید كرد: آمریكا و متحدانش با این عملیات می خواهند نشان دهند كه توان پاكسازی تنگه هرمز و خلیج فارس را در صورت اقدام ایران برای مین ریزی در این منطقه دارند، اما در این قسمت نیز مشكل دیگری وجود دارد و آن زیردریایی های ایرانی است، حضور زیردریایی های كوچك در ناوگان دریایی ایران طی 5 سال گذشته، برای نیروی دریایی آمریكا به یك كابوس تمام عیار تبدیل شده است زیرا اگر ایران تصمیم به بستن تنگه هرمز بگیرد، آمریكا قادر به مقابله با این زیردریایی های كوچك نخواهد بود.
گزارشگر وال استریت ژورنال درباره چتر گسترده ضد موشكی آمریكا در خاورمیانه نیز گفت: این سپر موشكی در برخی از آزمون ها ناكام مانده است و بیشتر به یك ژست تهاجمی شباهت دارد تا برنامه ریزی دقیق نظامی.
همچنین رادیو فرانسه نیز با اشاره به گزارش روزنامه لس آنجلس تایمز از اقدام آمریكا در استقرار زیردریایی های بدون سرنشین ضدمین در خلیج فارس تاكید كرد: برنامه ریزان وزارت دفاع آمریكا- پنتاگون، به منظور پرهیز از هرگونه ریسك احتمالی، این تهدیدها را جدی تلقی كرده و خود را برای مقابله موثر بر اقدامات ایران در خلیج فارس آماده می كنند.
آمریكا توان مقابله با مین های دریایی سپاه را ندارد
در همین راستا؛ معاون عملیات نیروی دریایی سپاه نیز گفت: ما در نیروی دریایی سپاه كاملا به بحث مین و انواع آن مسلط هستیم و شك نداریم كه آمریكا نمی تواند كاری در حوزه مین روبی انجام دهد.
سردار محمود فهیمی معاون عملیات نیروی دریایی سپاه در خصوص توان سپاه پاسداران در حوزه مین های دریایی گفت: مباحثی مانند مین، مین ریزی و مین روبی موضوعات بسیار گسترده ای است و از جنگ جهانی دوم این موضوع بسیار مهمی بود كه خیلی كشورها از آن ضربه خورده اند.
فهیمی ادامه داد: ما در نیروی دریایی سپاه كاملا به بحث مین و انواع آن مسلط هستیم و مطمئنا انحصار مین در جمهوری اسلامی در اختیار این نیرو است و با وجود متخصصین و تولیدات زیاد در این حوزه هیچ مشكلی در طراحی و تولید مین نداریم.
معاون عملیات نیروی دریایی سپاه همچنین درخصوص اعزام مین روب های جدید آمریكا به آبهای منطقه برای جلوگیری از بستن تنگه هرمز گفت: آمریكایی ها در خیلی موارد حرف می زنند ولی در عمل با مشكل مواجه هستند، ما شك نداریم كه آمریكا نمی تواند كاری در حوزه مین روبی انجام دهد.
فهیمی با تاكید بر اینكه موضوع مین مقوله ساده ای نیست، اظهار داشت: ببینید آنها چقدر ضعف دارند كه می خواهند از مین روب های بدون سرنشین استفاده كنند، آنها اگر توان داشتند و می توانستند مقابله كنند حتما با سامانه های سرنشین دار اقدام می كردند و با سامانه های بدون سرنشین اصلا این كارشدنی نیست.
معاون عملیات نیروی دریایی سپاه در پایان تاكید كرد: نیروی دریایی سپاه توانایی های دیگری علاوه بر مین برای مقابله با دشمنان دارد كه در زمان لازم آمریكایی ها متوجه آن خواهند شد.

منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

تونی بلر :حتی فکر حملهبه ایران را هم نكنید

جام جم آنلاین: نخست وزیر اسبق انگلیس در گفتگو با امانپور در سی‌ان‌ان در خصوص تبعات حمله به ایران هشدار داد و تاكید كرد:حتی فکر حمله را هم نباید كرد.

تونی بلر گفت: یکی از مشکلات سیاست در دوران ما که درباره منطقه یورو نیز وجود دارد این است که شما مجبور می‌شوید گزینه‌ای را انتخاب کنید که بسیار دشوار است. فکر حمله به ایران نیز بسیار دردسرساز و آثار آن غیرقابل پیش‌بینی است.

خاتمی هدف حمله براندازان

 محمدرضا خاتمی، دبیر کل جبهه منحله مشارکت با اعتراف به اینكه برخی اصلاح طلبان برانداز هستند گفت: ما قبول داریم عده ای هستند که براندازند. اما شما ببینید آن مراکز و رسانه‌هایی که به نفع براندازی تبلیغ می‌کنند شاید بیشتر از آن که مثلاً به نظام جمهوری اسلامی حمله کنند، به آقای خاتمی و اصلاح‌طلبان حمله می‌کنند. چرا؟ برای اینکه از یک سنخ نیستند. 

وی گفت: اینکه ما هر روز بیاییم اعلام کنیم که سلطنت طلب نیستیم، وابسته نیستیم و ... خوب این را که همه می‌دانند. ما داریم کار خودمان را انجام می‌دهیم. من فکر می‌کنم مرزها کاملاً مشخص است.

به گزارش سایت ضد انقلابی گویا نیوز،خاتمی با اشاره به انتخابات دوم خرداد سال 76 گفت: آن زمان، به خاطر حوادثی که اتفاق افتاده بود همه موشک های کروز در خلیج فارس روی ایران نشانه گیری شده بودند. یک انتخابات، نه تنها سر آن موشک‌ها را برگرداند بلکه دنیا مشتاق شد که بیاید و با ایران ارتباط سازنده برقرار کند.

شکست ائتلاف حمله به ایران

شگفتی تحلیلگران از تحولات سیاسی همگرایانه در رژیم صهیونیستی و تشکیل ائتلاف گسترده در این رژیم دیری نپایید و حزب اصلی متحد دولت، از ائتلاف تازه تأسیس خارج شد. این امر تأثیرات مهمی هم بر عرصه داخلی این رژیم و هم بر گمانه زنی های موجود برای حمله احتمالی به ایران بر جای می گذارد.

رسانه های رژیم صهونیستی از خروج حزب «کادیما» از دولت ائتلافی این رژیم خبر داده اند. بر این اساس، خط تحلیلی غالب چنین بود که با موفقیت نتانیاهو در جذب مهمترین حزب مخالف خود به دولت و ایجاد اتحاد میان نیروهای سیاسی داخلی، از این پس تمام هم و غم این رژیم بر مسائل خارجی و به ویژه مسئله ایران متمرکز خواهد بود. این امر به ویژه از آن جهت اهمیت می یافت که موفاز به موضع گیری های گاه و بیگاه خود علیه حمله احتمالی به ایران شهره بود.

سناریوی انتخاباتی اصلاح‌طلبان

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان باید فعالانه در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر حضور داشته باشند، گفت: درصورتی که اصلاح طلبان بر سر کاندیدایی به اجماع نرسند به دنبال کاندیدای اصولگرایی می روند که عداوتی با جریان اصلاح طلبی نداشته باشد و از فکر و اندیشه اصلاح طلبان استفاده و آنان را مورد مشورت قرار دهد.

محمدرضا خباز در گفتگو با مهر،به سه استراتژی اصلاح طلبان برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری اشاره كرد و گفت: مرحله اول این است که بر روی کاندیدای مقبول و شناخته شده ای که در خور جایگاه ریاست جمهوری باشد و نیاز به کار فراوان نداشته باشیم، اجماع شود. مرحله دوم در شرایطی است که شخصیت های مد نظر وارد عرصه نشدند. آن گاه باید بین اصلاح طلبان سراسر کشور اجماع صورت گیرد. یعنی همایش بزرگی برگزار شود و چند کاندیدا مطرح شوند و هر کاندیدایی که به رای اصلاح طلبان رسید مورد حمایت همه اصلاح طلبان قرار گیرد.

وی ادامه داد: درصورتی که این مرحله هم توفیقی به دست نیامد باید به دنبال کاندیدای اصولگرایی که به اصلاح طلبان نزدیک تر باشد برویم. کسی که تفکر اصلاح طلبی را قبول داشته باشد و با اصلاح طلبان کینه و عداوت نداشته باشد و از فکر و اندیشه اصلاح طلبان استفاده و آنان را مورد مشورت قرار دهد.

منبع:جام جم

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

رد پای آمریكا و آل سعود در عملیات تروریستی مركز دمشق

در پی وقوع عملیات انتحاری در پایتخت سوریه كه جان وزیر دفاع و نفر دوم ستاد ارتش این كشور را گرفت، كارشناسان این عملیات را اقدام مشترك عربستان و آمریكا در سوریه دانستند.
به گزارش خبرگزاری ها، دیروز یكی از محافظان مقامات نظامی سوریه در داخل ساختمان شورای امنیت ملی این كشور دست به عملیات انتحاری زد. در این عملیات «داود راجحه» وزیر دفاع و «آصف شوكت» معاون رئیس ستاد ارتش سوریه كشته شدند.«محمد الشعار» وزیر كشور نیز زخمی شده است. ظاهرا شماری دیگر از مسئولان امنیتی و نظامی نیز در این عملیات تروریستی جان باختند كه در مورد هویت آنها و شمار زخمی ها گزارشی نرسیده اما جراحت برخی از زخمی ها وخیم گزارش شده است. «هشام اختیار» رئیس دفتر امنیت ملی نیز در میان زخمی هاست.
«هشام جابر» تحلیلگر مسائل سوریه به شبكه الجزیره گفت، دشمنان سوریه به خصوص ایالات متحده چنین عملیاتی را در دمشق تشویق می كنند. وی احتمال داد كه عامل انتحاری از اعضای القاعده تحت رهبری عربستان و آمریكا بوده است.
فاش شدن نقش آمریكا و عربستان در این عملیات و نقش برجسته این دو كشور در مسلح كردن شورشیان، این موضوع را آشكار می كند كه واشنگتن و ریاض به خوبی می دانند اكثر مردم سوریه حامی نظام و «بشار اسد» هستند و آنها نمی توانند از طریق مردم به اهداف خود برسند و به همین خاطر، ابتكار عمل را به دست تروریست ها داده اند و از آنها حمایت مالی، نظامی و رسانه ای گسترده می كنند.به هرحال، مسلح كردن تروریست ها و در پشت آنها قرار گرفتن، نشان دهنده بن بست آمریكا و عربستان در ارتباط با سوریه است.
500 كشته
در میان شورشیان
درگیری48 ساعت اخیر در محله «المیدان» دمشق مرگ حدود 500 شورشی به دست نیروهای دولتی و جراحت 77 نفر دیگر از آنها را در پی داشت. 400 نفر از شورشیان نیز خود را تسلیم نظامیان دولتی كرده اند.
تروریست ها طی حملات خود، مردم را حتی در خانه هایشان هدف قرار می دادند. حمله به یك ساختمان سه طبقه، حمله به محله تجاری ركن الدین و شلیك گلوله به سمت راننده آمبولانس و همراه وی، از جمله این اقدامات است.
آمریكا و روسیه
مواضع آمریكا و روسیه در قبال تحولات سوریه هنوز هم مقابل یكدیگر قرار دارد؛ آمریكایی ها ناو هواپیمابر آبراهام لینكلن را در بندر آنتالیای تركیه و در نزدیكی آب های سوریه مستقر كرده اند. روس ها نیز از قبل دو ناو جنگی خود را در بندر طرطوس سوریه مستقر كرده بودند.
در همین حال، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه اعلام كرد، از طرح «كوفی عنان» حمایت می كند و مخالف هرگونه مداخله نظامی در سوریه است.
اما دولت آمریكا برای مداخله نظامی در پی بهانه جویی جدید است؛ به گزارش خبرگزاری مهر، واشنگتن مدعی شد مسئولیت هرگونه اتفاقی كه در مورد سلاح های شیمیایی سوریه رخ دهد، متوجه دولت دمشق است.
آخرین گزارش ها حاكی از آن است كه منابع امنیتی در دمشق اعلام كردند كه وضعیت پایتخت سوریه پس از انفجار اخیر تحت كنترل قرار دارد و شایعات درگیری های پراكنده و انفجارها صحت ندارد. همچنین گفته می شود دستیار معاون رئیس جمهور سوریه به علت شدت جراحات در بیمارستان دمشق جان سپرده است.
سایر رویدادها
¤ بشار اسد رئیس جمهور سوریه با صدور فرمانی، سپهبد فهد جاسم الفریج را به سمت وزیر دفاع این كشور منصوب كرد.
¤ حافظ مخلوف رئیس كمیته تحقیقات دستگاه اطلاعات سوریه در اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان كشته شد.
¤ دولت عراق از شهروندانش خواست خاك سوریه را ترك كنند.
¤ روزنامه «تودی زمان» تركیه از دولت این كشور خواست در مورد سیاست هایش نسبت به سوریه تجدیدنظر كند.
¤ 700 شخصیت اردنی اظهارات ضد سوری «فایز الطراونه» نخست وزیر اردن را محكوم كردند.
¤ كنسولگری سوریه در قزاقستان هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
¤ نماینده چین در سازمان ملل خواستار تمدید ماموریت ناظران بین المللی در سوریه شد.
¤ به گفته «عمر نشابی» كارشناس عرب، آمریكا به خاطر منافع اسرائیل در حال نابود كردن سوریه است.
¤ میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان گفت این كشور در قبال تحولات سوریه رویكرد بی طرفی را اتخاذ می كند.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

سقوط كابینه نتانیاهو با خروج حزب كادیما قوت گرفت

با خروج حزب «كادیما» از دولت ائتلافی رژیم صهیونیستی، كابینه بنیامین نتانیاهو به پرتگاه سقوط نزدیك شد.
به گزارش خبرگزاری ها، «شائول موفاژ» رئیس حزب كادیما روز چهارشنبه از خروج قطعی حزب خود از كابینه ائتلافی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد. براساس این گزارش، موفاژ علت خروج خود از كابینه را اختلافات اخیر بر سه موضوع به خدمت گرفتن صهیونیست های افراطی در ارتش و بی نتیجه بودن مذاكرات با نتانیاهو عنوان كرد. خروج حزب كادیما از كابینه رژیم صهیونیستی در حالی صورت می گیرد كه تنها 70 روز از تشكیل دولت جدید ائتلافی كه راهكار نخست وزیر برای جلوگیری از سقوط و برگزاری انتخابات زودهنگام بود، می گذرد و نتانیاهو را با بدترین مشكل در زندگی سیاسی خود مواجه كرده است.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

فرمانده نیروی دریایی سپاه:امنیت مان به خطرافتد،آمریکا امنیت نخواهد داشت

جام جم آنلاین: فرمانده نیروی دریایی سپاه بخش عمده جابجایی و تغییر در ناوگان امریکا که در خلیج فارس مستقر است را اقدام رسانه‌ای و تبلیغاتی آنان توصیف و تصریح کرد: هراس دشمنان از تهدید جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه "در صورتی که امنیت ملی ایران در منطقه به خطر بیفتد، امنیتی برای آمریکا و هم پیمانانش وجود نخواهد داشت" منجر به شکل گیری این تحرکات از جانب آمریکا شده است.

به گزارش روزچهارشنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی سپاه، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان همایش فرماندهان و مسئولین این نیرو که در مشهد برگزار شد، ضمن مثبت ارزیابی‌کردن برگزاری این همایش چهار روزه با اشاره به ارتقای توان و آمادگی رزم یگانهای نیروی دریایی سپاه، گفت: روند ارتقای آمادگی‌ها در نیروی دریایی سپاه از سال 65 تاکنون حفظ شده و این مدت زمان طولانی آبدیدگی و تجربیات مفیدی را در این نیرو بوجود آورده است.

فدوی اظهار داشت: به لحاظ شرارتهایی که آمریکا طی سالهای متمادی در منطقه از خود بروز داده است نیروی دریایی سپاه پس از جنگ نیز هیچگاه در شرایط عادی نبوده و همواره در وضعیت افزایش آمادگی با رده های مختلف قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه نیروی دریایی سپاه در برابر تهدیدات دشمنان در ابعاد نظامی در شرایط فوق العاده‌ای به سر می‌برد، تصریح كرد: این میزان آمادگی واقتدار در مجموعه نیروهای مسلح، دشمنان را از بکاربردن راهکار اقدام نظامی مایوس کرده است از این رو با بکاربردن ابزار تحریم و اعمال فشارهای اقتصادی، سیاسی و حقوقی رویکرد خصمانه خود علیه ملت ایران را دنبال می‌کنند.

فدوی تحریم‌های اقتصادی امروز را فرصتی مغتنمی برای جمهوری اسلامی ایران در ورود به عرصه جهادی عنوان و تصریح کرد: تحریم‌های نفتی دشمنان را باید به مثابه فرصت تلقی کرد و با این عرصه جهادی می‌توانیم به امید روزی باشیم که کشورمان حتی یک قطره نفت خام صادر نکند و این ذخیره الهی را به فراورده‌ها تبدیل کرده و یا به عنوان ذخیره آیندگان باقی گذارد.

وی گفت: امروز شاهد تحرکات نظامی مختصری در منطقه هستیم که تمامی آنها در ابعاد دفاعی قابل بررسی است و تمامی اقدامات دشمن بطور کامل از سوی رزمندگان نیروی دریایی سپاه رصد می شود.

منبع:جام جم

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

استقبال تحقیرآمیز مصر جدید از وزیر خارجه آمریکا

سفر هیلاری کلینتون به مصر و دیدار وی با مقامات سیاسی و نظامی این کشور که البته تلاشی برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی توصیف شد، نشان دهنده عمق اختلافات بین مصر جدید و آمریکا بود.
به گزارش سرویس بین الملل جهان، دیدار سرد محمد مرسی رئیس جمهور منتخب مصر و هیلاری کلینتون با وجود بازی تبلیغاتی درخصوص مثبت بودن رابطه واشنگتن و قاهره بیشتر پیام های تهدید مقامات آمریکا را برای محمد مرسی مخابره کرد؛ دیداری که در آن رئیس جمهور مسلمان مصر حتی حاضر به دست دادن به هیلاری نشد.

هیلاری کلینتون در این دیدار با اشاره به اینکه آمریکا دوست دارد شریک خوبی برای مصر باشد به گونه ای تلویحی به ضرورت پایبندی مصر به قرارداد کمپ دیوید و حفظ شرایط صلح با تلاویو سخن گفت.

اشاره  کلینتون به صندوق 60 میلیون دلاری حمایت از مصر نیز تداعی کننده سیاست چماق و هویج آمریکا در حراست از منافع ملی و منطقه ای این کشور است.

بسیاری از مردم مصر روز یکشنبه با تجمع در مقابل ساختمان کنسولگری امریکا، دخالت‎های واشنگتن در امور داخلی مصر را مورد انتقاد قرار دادند.اعتراض مصری‎ها در حالی بود که هیلاری کلینتون وزیر خارجه امریکا روز گذشته تحت محافظت پلیس برای بازگشایی کنسولگری این کشور وارد اسکندریه شد.  از سوی دیگر تظاهرات اعتراض‎آمیز مشابهی نیز روز شنبه در مقابل هتل محل اقامت وزیر خارجه امریکا در قاهره پایتخت مصر برگزار شد.
 
سی ان ان در این باره نوشت: معترضان در مصر با پرتاب گوجه فرنگی و کفش و بطری های آب به ماشین کلینتون اعتراض خود را به سفر او اعلام کردند. آنها شعار مصر را ترک کن سر دادند و او را به تمسخر گرفتند.فیلم
وزیر خارجه امریکا در جریان سفر خود به مصر در طول روزهای شنبه و یکشنبه با مقامات بلندپایه این کشور از جمله محمد مرسی رئیس جمهور منتخب مصر و سپهبد حسین طنطاوی رئیس شورای عالی نظامی این کشور دیدار و گفت و گو کرده است.

کلینتون که گویا از رفتار مصری ها خشنود به نظر نمی رسید از قاهره عازم تل آویو شد تا درباره امنیت رژیم صهیونیستی و آینده تحولات منطقه به سران اسرائیل تضمین دهد.

تظاهرات مردم در شهر اسکندریه و پرتاب کردن لنگه کفش و گوجه فرنگی به وزیر امور خارجه آمریکا نشان داد که مصری ها حاضر نیستند حمایت های کاخ سفید از فرعون و سیاست های خصمانه واشنگتن در زمان انقلاب مردم را به این سادگی فراموش کنند.

به نظر می رسد رابطه مصر جدید و آمریکا همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد و مقامات سیاسی ایالات متحده نیز نسبت به آینده روابط با مرسی تردید دارند.

روشن است که کشورهای غربی به هیچ وجه از روی کار آمدن حکومتی با افکار اسلامی در مصر خشنود نیستند و در گام اول سعی می کنند تا با نشان دادن یک چهره دیپلماتیک و با استفاده از گزینه های اقتصادی و فشارهای داخلی با حکومت مرسی کنار بیایند و تجربه نشان می دهد در صورت موفق نشدن این دست از راه حل ها به  روند سابق خود در دخالت و توطئه در انقلاب مصر ادامه خواهند داد.
منبع:جهان نیوز

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

ولایتی: عنان از رویکرد معارضین سوری ناراحت است

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل با بیان اینكه كوفی عنان به اهمیت نقش ایران واقف است، گفت: آقای عنان در اظهاراتش تاكید دارد كه بدون حضور ایران در گردهمایی های بین المللی و منطقه ای امكان دستیابی به یك راه حل برای مشكلات سوریه وجود ندارد.

علی اكبر ولایتی افزود: عنان به ایران سفر كرد تا نتیجه فعالیت های خود را به مسوولان و مقامات جمهوری اسلامی ایران گزارش دهد و نظرات آنها را بشنود.
گزیده سخنان وی از این قرار است:
 غربی ها بهانه جویی می كنند. آنها دلسوز دموكراسی نیستند، اگر بودند چرا با برخی كشورهای مرتجع منطقه كه علیه سوریه اقدام و به آنجا اسلحه صادر می كنند و بویی نیز از دموكراسی نبرده اند، كاری ندارند؟
 بشار اسد در جهت اصلاحات داخل كشورش گام هایی برداشته است. وی قانون اساسی را اصلاح، حكومت را از تك حزبی به چند حزبی تبدیل و انتخابات مجلس برگزار كرد. كوفی عنان درخواست آتش بس به طرفین داده بود، دولت سوریه این درخواست را اجرا كرد اما معارضین دولت به اقدامات بی هنجاری و تیراندازی علیه مردم بی گناه و تاسیسات مختلف در سوریه ادامه دادند و عملا جامعه سوریه را به آشوب كشاندند. كوفی عنان از این موضوع ناراحت است. آمریكا، برخی از كشورهای مرتجع عربی، رژیم صهیونیستی و برخی از كشورهای منطقه كه خواب هایی را برای سوریه دیده اند، به دنبال از بین بردن حكومت سوریه و ایجاد هرج و مرج در این كشور هستند تا هر كسی بتواند در آنجا دخالت كرده و جبهه مقاومت در برابر صهیونیست ها را دچار اشكال كند.
برخی اعضای 1+5 مثل روسیه و چین منصفانه تر حركت می كنند، اما بقیه اعضا به دنبال مقاصد دیگری هستند و مذاكرات 1+5 را بهانه كرده اند. اگر آنها مایل به حل مساله بودند جمهوری اسلامی ایران راه حل را در چارچوب قوانین بین المللی ارایه كرد.
 تحریم ها موجب بروز سختی هایی می شود. اما طی سالهای پس از انقلاب، هیچ زمانی نبوده كه كشورمان با تحریم نسبی كم یا زیاد مواجه نباشد، حتی در مقطعی هم جنگ داشتیم و هم تحت تحریم های بسیار سخت بودیم. با این وجود مردم ما ترجیح دادند كه از استقلال و دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع كنند.
· دور زدن این تحریم ها كاری غیرممكن نیست. همانطور كه بسیاری از رسانه های غربی نیز به این موضوع اذعان دارند كه ایران عادت دارد تحریم را تحمل و سریعتر آن را دور بزند. امیدوارم به جایی برسیم كه تحریم نداشته باشیم اما اگر تحریم هم شدیم میزان هزینه ها و مشكلات ما كم باشد، همانگونه كه امروز است. امروز مقاومت ما در برابر تحریم ها بسیار است، بسیاری از كالاهایی كه در گذشته وارد می كردیم امروز در كشور تولید می شود كه این موضوع از بركات پنهانی این تحریم ها است. استمرار این مقاومت به جای اینكه ما را خسته كند آنها را خسته خواهد كرد.
منبع:خبرآنلاین

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

نیویورك تایمز: پس از 30 سال عداوت از پیروزی نهضت های اسلامی گیج شده ایم

«دولت اوباما با اوضاع آشفته ناشی از بهار عربی مواجه است و بسیاری از آمریكایی ها از این وضعیت گیچ و نگران شده اند».
روزنامه آمریكایی نیویورك تایمز با انتشار این خبر نوشت: دوران جدیدی در مصر و بسیاری از كشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا شروع شده است. برای دولت اوباما كه با اوضاع آشفته ناشی از بهار عربی مواجه است، این یك برهه زمانی پیچیده ای به شمار می رود.
سردرگمی ناشی از پیش فرض های دیرینه كه چه كسی دوست آمریكا است و چه كسی نیست، بسیاری از آمریكاییان را نگران و گیج نموده است. به گفته اكبراحمد رئیس مطالعات اسلامی در دانشگاه آمریكایی «در حال حاضر آمریكائیان با مشاهده مسائل خاورمیانه مبهوت هستند زیرا همه امور تغییر كرده اند.»
این روزنامه یادآور شد: ساقط شدن دیكتاتورها در سراسر جهان عرب و ظهور اسلام گرایان در مسند قدرت و نفوذ، واشنگتن را وادار نموده كه باورهای ده ها ساله خود را ارزیابی مجدد كند. بدون شك مهمترین این تحولات در مصر روی داده است. مرسی نماینده اخوان المسلمین قدرتمندترین نهضت اسلام گرایان در منطقه است كه در انتخابات پیروز شد. علاوه بر آن النهضه از جمله احزاب اسلامی تونس كه زمانی منحل شده بود، موفق به كسب اكثریت كرسی های مجلس گردید. همچنین در سال گذشته اسلام گرایان در یمن موفقیت هایی كسب كردند.
این روزنامه با اشاره به شعار دولت بوش مبنی بر «یا باما یا با تروریست ها» و متهم كردن اسلام به تروریسم پس از ماجرای 11 سپتامبر نوشت در همین راستا از صدور ویزا برای مسلمانان صاحبنظر خارجی به دلیل آن كه عقایدشان مخالف سیاست های آمریكا بود، خودداری گردید. مقامات آمریكایی غالباً بین اسلام گرایانی كه نقش اسلام را در اداره امور مؤثرمی دانند و آن هایی كه افراطی بوده و تروریسم را برای رسیدن به آن آرمان ها تبلیغ می كنند، فرقی قائل نمی شدند. در حقیقت سابقه عداوت آمریكاییان نسبت به نهضت های اسلامی به قبل از 11 سپتامبر برمی گردد، زیرا آمریكا از قدرت های استبدادی در كشورهای عربی حمایت می كرده است. در طول 30 سال حكومت حسنی مبارك در مصر، اخوان المسلمین رسماً منحل شده بود، لذا دیپلمات های آمریكایی در قاهره با آن ها تنها به طور پنهانی و غیر رسمی تماس می گرفتند. كاندولیزا رایس وزیر خارجه وقت آمریكا در سخنرانی خود در سال 2005 در قاهره گفت «ما با اخوان المسلمین مراوده ای نداشته و نخواهیم داشت.»
این روزنامه از قول میشل دان كارشناس مصر در شورای آتلانتیك كه یك مؤسسه تحقیقاتی در واشنگتن است، نوشت: «تروریست های مهم مصر منجمله شیخ نورالدین و ایمن الظواهری رهبر القاعده بوسیله خشم شدیدشان علیه دیكتاتوری مبارك شكل گرفته اند. لذا ورود نهضت اسلام گرایان به مسیر اصلی سیاسی ممكن است تهدیدات تروریستی را كاهش دهد. در ماه گذشته ارتش مصر اعلام كرد ممكن است دخالت نموده و از به قدرت رسیدن مرسی جلوگیری كند. اگر گروه های اسلام گرا مانند اخوان المسلمین امید خود را به برقراری دموكراسی از دست دهند. در آن صورت است كه باید منتظر عواقب شوم آن بود».
یادآور می شود «هیلاری كلینتون چند روز پیش ضمن سفر به قاهره به طور جداگانه با محمد مرسی و ژنرال طنطاوی ملاقات كرد.

منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

فهمی هویدی: مرسی مراقب باشد در دام آمریكا و سعودی نیفتد

فهمی هویدی خواستار اهتمام ویژه دولت جدید مصر به روابط با ایران شد و آن را از افتادن در دام آمریكا یا وهابیت سعودی برحذر داشت.
این تحلیلگر برجسته و باسابقه مصری با اشاره به سفر محمد مرسی به عربستان و مطرح شدن اینكه «مصر و عربستان دو حامی میانه رو اسلام سنی هستند»، نوشت: البته این اظهارنظر را فقط روزنامه الاهرام از مرسی نقل كرد كه شاید از سر لغزش زبان یا با توجه بوده است.
وی با برحذر داشتن از افتادن در دام مجادلات مذهبی، در روزنامه «الشروق» نوشت: چنین سخنانی ورود به قطب بندی های مذهبی و چالش با ایران است كه باید اجتناب شود. براساس اطلاعات من مسئولان آمریكایی از مصر پس از انقلاب مطالبات مشخصی را خواسته اند، آنها به مسئولان مصری ابلاغ كرده اند كه اگر این مطالبات را انجام دهند در گنج ثروت كشورهای عربی حوزه خلیج فارس به روی آنها بازخواهد شد و آنها را از بحران اقتصادی نجات خواهد داد. موضوعی كه ذهن مرا به خود مشغول كرد این است كه مواضع شیعیان در چنین حالتی چه خواهد بود، می دانیم كه در منطقه الشرقیه عربستان شیعیان زندگی می كنند، همچنین می دانیم كه بیش از 60 درصد مردم عراق شیعه هستند و اكثریت جمعیت بحرین را شیعیان تشكیل می دهند، همچنین 30 درصد از جمعیت كویت شیعه است و در لبنان نیز شیعیان قدرت عظیمی در اختیار دارند كه در هزاران محاسبه سیاسی فعالند. این در حالی است كه جهان عرب متشكل از طوایفی است كه اگر چه شیعی نیستند ولی به آنها گرایش دارند، مثل اباضی ها در عمان، زیدی ها در یمن، علوی ها در سوریه، دروزی ها در لبنان كه برخلاف مسیحی ها كه اختلافات طایفه ای دارند این ها هیچ اختلافی با یكدیگر ندارند.
فهمی هویدی تصریح كرد: این موضوع را درك می كنم كه عربستان در یك معركه تمام عیار با شیعیان و با ایران در افتاده است. وهابیتی كه بر این كشور مستولی است از قرن نوزدهم تاكنون خصومتی شدید با شیعیان داشته است. كما این كه ریاض از زمان آغاز انقلاب اسلامی در ایران در سال 1979 همواره علیه ایران موضع داشته است. این درگیری با هماهنگی نزدیك عربستان با سیاست های آمریكا در منطقه دنبال می شود كه تلاش دارد ایران را در تحریم و محاصره قرار دهد. اما مواضع مصری ها كاملا فرق داشته است، به ویژه الازهر كه روابطی كاملا متفاوت با مذهب شیعه اثنی عشری دارد. در بدترین حالت هیچ گاه این روابط به هیچ نوع خصومتی نرسیده است. بله، اختلاف وجود داشته، اما هیچ گاه به زد و خورد یا خصومت نرسیده است. مذهب تشیع همواره در الازهر در چارچوب بررسی فقه مقارن مورد مطالعه قرار گرفته است. به گونه ای كه محمود شلتوت، امام اكبر الازهر تبعیت از مذهب تشیع را مجاز شمرده و آن را كاملا شرعی دانسته است. در مصر دعوت از تقریب بین مذاهب شده و در این رابطه مجله «رساله الاسلام» منتشر می شود كه در آن علمای هر دو طرف در آن می نویسند. همچنین وزارت اوقاف دایره المعارف اسلامی ای را منتشر كرده كه در آن مذهب شیعه را استثنا نكرد، و به طور كامل به اصول این مذهب با احترام كامل اشاره شده است. ما نباید رو به عقب برگردیم.
به گزارش «دیپلماسی ایرانی» وی در ادامه این مقاله تحلیلی نوشت: غیراز بعد مذهبی، درباره روابط سیاسی قاهره و تهران، باید بگویم هنوز سیاست خارجی مصر اسیر نگرش نظام سابق است كه همواره تلاش داشته برقراری این رابطه را از دریچه منافع آمریكا دنبال كند، در حالی كه لازم است پس از انقلاب مصر این سیاست تغییر كرده و اراده مصری بر آن حاكم شود و آثار تسلط آمریكایی و اسرائیلی بر آن دیگر مشاهده نشود. ایران شیعی بزرگترین حامی جنبش سنی حماس محسوب می شود، جنبشی كه فقط در رسانه های اسرائیلی و آمریكایی آن را تندرو توصیف می كنند، بنابراین به روشنی دیده می شود كه تا چه اندازه فساد اندیشه در مطرح كردن دیدگاه های مذهبی در خطابه های سیاسی مشاهده می شود. با علم بر این كه میانه روی فقط شامل حال سنی ها نمی شود، در میان شیعیان اثنی عشری نیز جریان های معتدل وجود دارند.
این تحلیلگر برجسته مصری در پایان نوشت: یك قرائت بی طرفانه از سفر مرسی به عربستان این است كه وی یك خطای كلامی در این رابطه مرتكب شده است، اما من معتقدم كه كشورهای بزرگ باید بر ضرورت حمایت از حقوق ملت فلسطین توافق كنند، چرا كه تنها میانه روی اسلامی است كه می تواند از این موضوع حمایت كند. این را هم مخفی نمی كنم كه من رایحه عدم بی طرفی در رویارویی مسائل مذهبی كه در هیچ چارچوبی قابل توجیه نیست را احساس می كنم. مساله ای كه در حقیقت با سیاست ایرانی و نه مذهب شیعی درگیر است. اگر این برداشت صحیح باشد، من این سوال را می پرسم كه آیا پرزیدنت مرسی با رضایت خود وارد این درگیری شده یا وادار به ورود به آن شده است؟
یادآور می شود آمریكا و رژیم سعودی به همراه رسانه های وابسته تلاش گسترده ای را به كار بستند با استفاده از حربه های «تهدید»، «تطمیع» و «انتشار مطالب كذب» از زبان مقامات جدید، چهره انقلاب ملت مصر را ملكوك و مخدوش نشان دهند و این در حالی است كه آنها ضربه بزرگ و سهمگین را از به زیر كشیدن دیكتاتور وفاداری چون حسنی مبارك خورده اند و این ضربه به هیچ نحو جبران پذیر نیست.

منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

روزنامه های زنجیره ای و اظهارات هاشمی در باره انتخابات ریاست جمهوری


دست كم 10 روزنامه زنجیره ای و شبه زنجیره ای روز گذشته اظهارات هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از اعضای انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان شیراز را تیتر اول یا صفحه اول خود كردند.
اعتماد، شرق، آفتاب یزد، آرمان روابط عمومی، آفرینش و فرهیختگان(2 روزنامه دانشگاه آزاد كه هنوز هم به مدیر مسئولی عبدالله جاسبی منتشر می شود! و...از جمله این روزنامه ها بودند كه تیترهای اول یا صفحه اول خود را به این عناوین از اظهارات هاشمی اختصاص دادند: «تفرقه به نفع كشور نیست»، «غلبه بر مشكلات در گرو وحدت ملی است»، «نظر هاشمی درباره نحوه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری»، «برگزاری انتخابات قانونی و شفاف و آزاد».
آقای هاشمی در این ملاقات گفته است: تفرقه و تضعیف انسجام ملی به نفع كشور نیست.
وی همچنین گفته است: برگزاری قانونی، شفاف و آزادانه همه مراحل انتخابات آینده ریاست جمهوری، اعتماد و امید را بیش از پیش در عرصه عمومی، گروه ها و نیروهای وفادار به انقلاب و قانون اساسی جاری خواهد ساخت و از این طریق می توان امیدوار بود تا دشمنان نظام اسلامی در رسیدن به اهداف پلید خود ناكام گردند.
شایان ذكر است كه اغلب روزنامه های مورد اشاره در دوران فعالیت خود راهبردی جز تفرقه افكنی و شكستن وحدت ملی نداشته اند و هنوز هم بر این هدفگذاری عمده تاكید دارند همچنان كه تعداد معتنابهی از همكاران برخی از این روزنامه ها جزو عناصر نفوذی و ضد امنیتی محسوب می شوند كه بعضا بازداشت شدند و برخی از آنها با فرار از كشور هم اكنون با رسانه های رسمی سازمان سیا و رسانه های دولتی آمریكا و انگلیس در زمینه جنگ روانی علیه اتحاد ملت ایران همكاری می كنند. از این جهت مهم شدن موضوع وحدت ملی برای آنها قابل تامل و بسیار باورپذیر! است به ویژه آن كه برخی از همین روزنامه ها درآمدمحور و اهل كاسبی از طریق فروش تیتر و خبر و مطلب هم هستند!
از سوی دیگر، هرچند اظهارات اخیر آقای هاشمی بسیار خوب و ستودنی به نظر می رسد اما در حقیقت اعلام جرم علیه طیفی است كه در فتنه سال 88 نقش آفرین اصلی ماجرا بود و متاسفانه مورد حمایت وی نیز قرار گرفت. این جریان كه متاسفانه ارتباطات وثیق آن با پروژه های ضد امنیتی بیگانگان به تدریج آشكار شد، به واسطه تن ندادن به قانون و رای اكثریت و القای تقلب، مقدمه تفرقه و خدشه در انسجام ملی را فراهم كردند و با وجود آن كه كسانی مثل موسوی ادعا می كردند «براساس آرای ریخته شده در صندوق ها پیروز شده اند» اما حاضر به پذیرش نتایج بازشماری آرا نیز نشدند اما به مرور معلوم شد اساسا دعوا بر سر انتخابات آزاد و شفافیت آن نیست چرا در روز قدس، شعار پیشنهادی وزارت خارجه اسرائیل بر علیه آرمان امام خمینی، شعار نه غزه نه لبنان، از سوی فتنه گران سر داده شود و سپس روی نام اسلام در جمهوری اسلامی ضربدر كشیدند و بعد از آن به ساحت امام خمینی و ولایت فقیه اهانت كردند و سرانجام حماقت بزرگ روز عاشورا (6 دی 88) را مرتكب شدند كه خروش ملت ایران در 9 دی را به همراه داشت و آن لعن هایی كه نصیب دست اندركاران فتنه شد.
نهایتا یادآوری این نكته ضروری است كه گردانندگان نشریات زنجیره ای سابقه روشنی در قضاوت درباره آقای هاشمی به ویژه در جریان انتخابات مجلس ششم(زمستان 78) دارند و اكنون نیز به خاطر سوابق وی در انقلاب همان كینه و انزجار را در دل خود پنهان كرده اند- در حالی كه دوستان فراری آنها در خارج این كینه را ابراز می كنند- بنابراین شایسته است وی نیز مرزبندی روشن با این محافل معارض با اصول انقلاب نشان دهد.
حكایت نگرانی نشریات زنجیره ای برای ارزش این نظر وحدت ملی و انتخابات آزاد قانونی، همان فرخنده پی هایی است كه با آن زانوی تابلو می گفت از حمام می آید!
آن یكی پرسید اشتر را كه هی
از كجا می آیی ای فرخنده پی؟
گفت از حمام گرم كوی تو
گفت خود پیداست از زانوی تو

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: سیاسی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

مصر، سوریه و ایران محور گفت وگوهای آمریكا و رژیم صهیونیستی

وزیر امورخارجه آمریكا با رئیس رژیم صهیونیستی درباره تحولات مصر و سوریه و برنامه هسته ای ایران گفت وگو كرد.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس هیلاری كلینتون، وزیر امور خارجه آمریكا روز دوشنبه حدود یك ساعت با شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی دیدار و گفت وگو كرد كه ایران و سوریه از موضوعات گفت وگوی آنان بودند.
بنابراین گزارش پرز و كلینتون در پایان این دیدار بدون این كه به سوالی پاسخ دهند بیانیه هایی جداگانه برای خبرنگاران منتشر كردند.
پرز در بیانیه اش از فشارهای دولت آمریكا به ایران برای توقف فعالیت های هسته ای تهران حمایت كرد.
كلینتون نیز گفت: با پرز درباره «مصر و سوریه، تلاش برای برقراری صلح، موضوع هسته ای ایران و مسائل منطقه ای و جهانی گفت وگو كرده است.
وی افزود كه پس از دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، به جزئیات بیشتری اشاره خواهد كرد. گفتنی است، كلینتون سه شنبه به واشنگتن بازگشت و به سفر دوازده روزه اش كه شامل كشورهای اروپایی و آسیایی بود پایان داد.

منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

بسته پیشنهادی 1+5 به روایت معاون اشتون

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تأكید بر حل دیپلماتیك موضوع هسته ای ایران اعلام كرد كه پذیرش غنی سازی اورانیوم با غنای زیر 30 درصد بخشی از مذاكرات كنونی 1+5 با ایران است.
هلگا اشمید در گفت وگو با شبكه یك استرالیا در این باره گفت: هم اكنون سه كشور اروپایی به علاوه چین و روسیه و آمریكا در این گفت وگوها مشاركت دارند. ما قویاً معتقدیم كه باید راه حلی دیپلماتیك از طریق گفت وگو برای مسئله هسته ای ایران حاصل شود. ما چندین دور گفت وگو داشته ایم. درست است كه گفت وگوها دشوار است اما همچنان آن را ادامه می دهیم و البته طرف دیگر هم در این گفت وگوها مشاركت دارد و هدف ما این است كه پیش برویم و شكافی را كه وجود دارد كم كنیم.
معاون اشتون در ادامه در پاسخ به این سؤال كه غرب در چه شرایطی تحریم ها علیه ایران را لغو خواهد كرد گفت: ما به ایران پیشنهاد كرده ایم تا در مقابل توقف غنی سازی 20 درصد اورانیوم، همكاری های زیادی با ایران در بسیاری از زمینه ها از جمله راكتورهای آب سبك داشته باشیم. این بسته پیشنهادی ماست كه هم اكنون روی آن كار می كنیم و امیدواریم كه به زودی نتیجه بدهد. فعلا مسئله فوریت دار غنی سازی 20 درصد است. این مسئله ای است كه فعلا روی آن تمركز كرده ایم.
در ادامه مجری شبكه یك استرالیا گفت اگر ایران قبول كند غنی سازی را در كمتر از 20 درصد ادامه دهد، آیا اتحادیه اروپا می پذیرد؟ كه اشمید در پاسخ گفت: این بخشی از مذاكرات است.

منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: هسته ای،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

رویتر: تحریم ها را بردارید ایران همكاری می كند

خبرگزاری رویتر در گزارشی درباره رابطه ایران با آژانس پیرامون برنامه هسته ای ایران، كاهش تحریم ها وفشارها را تنها راهی دانست كه می توان تهران را به همكاری متقاعد كرد.
این خبرگزاری نوشت: «مصونیت دادن به ایران یا كاهش فشار تحریم ها شاید تنها راهی باشد ـ اگر اصلا راهی وجود داشته باشد ـ كه با آن می توان ایران را متقاعد كرد تا به سالها مانع تراشی برای ناظران سازمان ملل، كه می خواهند از تحقیقات مشكوك به سلاح های هسته ای در این كشور اسلامی بازرسی به عمل آورند، پایان دهد.»
ادعای رویتر درباره بازرسی و فعالیت های مشكوك در حالی است كه بارها آژانس انرژی اتمی بر صلح آمیز بودن و شفاف بودن برنامه هسته ای ایران اذعان كرده است.
گزارش مذكور می افزاید، هر اقدامی از این دست باید از جانب قدرتهای جهانی و به عنوان بخشی از جریان های دیپلماتیك وسیع تر صورت پذیرد.
رویترز می نویسد مذاكرات جسته و گریخته آژانس با ایران تا به امروز، نشان داده اند كه آژانس قدرت واداشتن ایران به همكاری را ندارد و تهران تنها در صورتی با آژانس همكاری می كند كه چیزی در عوض آن به دست آورد.
این خبرگزاری انگلیسی اضافه می كند ایران همچنین در جستجوی اطمینان خاطر از این است كه اگر با آژانس همكاری شفافی داشت، آژانس از هر مدركی علیه این كشور استفاده نكند.
به گزارش فارس، در این باره، علی واعض از اندیشكده گروه بحران بین الملل به رویتر می گوید: «ما در مشكلی مانند قضیه مرغ و تخم مرغ گیر كرده ایم؛ مسئله هسته ای ایران نمی تواند بدون حاشیه امنیتی كه آژانس برای ایران در نظر می گیرد، حل شود و از سوی دیگر این اتفاق هم تا وقتی كه مسئله هسته ای حل نشود، اتفاق نمی افتد.»
«كایل»از موسسه بین المللی صلح استكهلم می گوید ایران برای همكاری به آژانس به دنبال امتیازی مثبت و ملموس، احتمالاً درباره تحریم ها است.

منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: هسته ای،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

سرلشكر قاسم سلیمانی : تهدید و تحریم نشانه استیصال دشمن است

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، صدور انقلاب اسلامی را در شكل گیری پایگاه های مبارزه با ظلم در اقصی نقاط جهان تعیین كننده دانست و گفت: دشمنان انقلاب اسلامی از اقتدار موشكی و دریایی سپاه مستأصل شده اند.
سردار سرلشكر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش فرماندهان و مسئولین نیروی دریایی سپاه كه در مشهد مقدس برگزار می گردد دوران پس از جنگ را فرصت مغتنمی برای شناخت و معرفت دفاع مقدس توصیف و تصریح كرد: این معرفت از چند جهت حاصل شدو معرفت و شناختی كه ما اكنون نسبت به سالهای جنگ تحمیلی كسب كرده ایم آن زمان با این عمق وجود نداشت.
سرلشكر سلیمانی با اشاره به خصوصیات دشمن از صدام به عنوان دژخیمی خون ریز یاد كرد و افزود: ویژگی ها؛ صفات و اخلاق حاكم بر دشمن به ما كمك می كند كه حقیقت راه و استقامت و پایمردی را كه در این مسیر داشته ایم بشناسیم.
وی جنگ هایی را كه پیرامون كشورمان در سال های اخیر رخ داده را شاهد و مبین عظمت و بزرگی جنگ تحمیلی خواند و اظهار داشت: دفاع مقدس تنها جنگی بود كه نماد حقیقی تمام عیار یك مذهب و شاخص های آن در اخلاق، عقیده، رفتار و سایر سطوح را تبلور بخشید.
فرمانده نیروی قدس سپاه، تصریح كرد: در دریای جنگ تحمیلی یك فكر انحرافی یافت نمی شود، در حالی كه در جریانی با مبنای عقیدتی تفكرات انحرافی همواره به عنوان آسیب زننده آن جریان وجود داشته است.
وی با بیان اینكه همه چیز جنگ حقیقی بود و نشانه كاذبی در آن یافت نمی شد، گفت: دلیل آنكه دفاع مقدس امروز به دایره المعارفی كه هر روز به شمار تشنگانش افزوده می شود تبدیل شده حقیقت راستینی است كه هر از گونه كذبی مبراست.
سرلشكر سلیمانی با اشاره به دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی آن را به 3 دوره تقسیم و تصریح كرد: دوره اول انقلاب دور جوشش ها بود، دوره دوم دوران پیروزی ها و سومین دوره بیداری ها است كه در اثر این پیروزی ها به وجود آمد.
وی دستاورد معنوی انقلاب اسلامی را ایجاد حركتی با شعار جدید دینی توصیف كرد و افزود: انقلاب اسلامی ایران حركتی جدید را با نام و شعاری نو به نام اسلام به وجود آورد كه موجب پیروزی های بزرگ و سرنگونی و تصرف پایگاه های مهم دشمن شد.
فرمانده نیروی قدس سپاه با مقایسه وضعیت ایران قبل و بعد از استقرار جمهوری اسلامی به بی بصیرتی های برخی از اعراب در عدم درك انقلاب اسلامی اشاره كرد و اظهار داشت: اعراب، ایران زمان شاه كه شریك دشمنانشان بود را تحمل می كردند اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی كه ایران هزینه های مقابله با دشمنان آنان را بر عهده گرفت با حسادت و حساسیت برخی از آنها روبرو شده است.
وی دومین تاثیر انقلاب اسلامی را ساختاری عنوان و تصریح كرد: نفس این ساختار انقلاب ساز بود كه خود منجر به شكل گیری برخی جوششها، نهضت ها و حركت های اسلامی شد و اگر امام خمینی (ره) در سال 68 فرمودند: » ما انقلاب مان را صادر كردیم« تكیه ایشان بر جوشش های نهضتی بود كه در دنیا پدید آمده بود.
سرلشكر سلیمانی صدور انقلاب اسلامی را در شكل گیری پایگاه های مبارزه با ظلم در اقصی نقاط جهان عنوان كرد و اظهار داشت: حزب الله لبنان در جنگ 33روزه با عنایت خداوند توانست مهم ترین ارتش مقابل اعراب را مغلوب كند، جنگ 22 روزه نیز برای قوای دشمن اعجاب انگیز بود.
وی بیداری هایی كه در اثر این پیروزی ها به دست می آید را حاصل مرحله سوم دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و تصریح كرد: نتیجه این پیروزی ها و دستاوردها را در عصبانیت و واكنش دشمنان در صحنه سناریوهای تهدید و تحریم علیه كشورمان به راحتی می توان دید.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان با اشاره به آمادگی های دفاعی و پیشرفت های حیرت انگیز ایران و تاثیر آن بر اردوگاه دشمنان انقلاب اسلامی، افزود: امروز رشد و ارتقای توان نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف از جمله عرصه های موشكی، توان دریایی سپاه و تحولاتی كه در این عرصه ها در كشور رویداده برای دشمنان قابل تحمل نیست.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: هسته ای،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

حمله ناو آمریکایی به یک قایق اماراتی در خلیج فارس

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری "آسوشیتدپرس" ، یک مقام مسئول در کنسولگری آمریکا در دبی گفت در حمله ناو آمریکایی به یک قایق کوچک خصوصی اماراتی یک نفر کشته و سه نفر زخمی شدند.
این مقام آمریکایی از ارائه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد.
خبرگزاری"آسوشیتدپرس" در شیطنتی رسانه ای نوشت طول این قایق کوچک 9 متر بوده است و شبیه قایق های کوچک تندروی سپاه پاسداران ایران در خلیج فارس است که از سوی نیروهای آمریکایی به عنوان تهدید تلقی می شوند.

منبع:رسالت

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

قرآن جایگزینی مناسب برای نظم نوین جهان است

رئیس جمهور در آیین افتتاح بیستمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم :
یس‌جمهور تصریح کرد: تنها جایگزین مناسب برای نظم موجود در جهان، بازگشت به فرهنگ قرآن و انسان کامل و بازگشت به راه پیامبر خاتم(ص) است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری،محمود احمدی‌نژاد شامگاه یک‌شنبه در آیین افتتاح بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم و هجدهمین مراسم تکریم خادمان قرآن کریم که با حضور اندیشمندان، فعالان حوزه‌های مختلف قرآنی، خادمان قرآن کریم، قاریان، حافظان ممتاز داخلی و بین‌المللی و مدیران مؤسسات قرآنی کشور در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار شد، برپایی نمایشگاه قرآن کریم را اقدامی عظیم و ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: خدا را شاکریم که امروز در این سرزمین اهتمام به قرآن و تدبر، آموزش و فهم آن رایج بوده و جمع کثیری از مؤمنان و فداکاران در این مسیر تلاش و مجاهدت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه برپایی نظام قرآنی در جهان تنها به دست تجلی و حقیقت قرآن یعنی امام و انسان کامل امکان‌پذیر خواهد بود، گفت: اگر بخواهیم حقیقت قرآن و احکام نورانی آن در جهان حاکم شده و گسترش یابد و در صحنه عمل، انسان و زندگی او را سازماندهی کند، باید زمینه‌ساز تشکیل حکومت مهدوی باشیم که منشور آن قرآن و حاکم آن قرآن مجسم است.رئیس‌جمهور با بیان اینکه تردیدی نیست که قرآن کریم بزرگترین هدیه و عطیه خدا به بشر است و پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) از آن به عنوان ثقل اکبر در مقابل ثقل کبیر یعنی ائمه یاد کرده‌اند، گفت: قرآن و اهل بیت در واقع دو حقیقت غیرقابل تفکیک هستند که تمسک به هر یک تمسک به دیگری هم خواهد بود.احمدی‌نژاد افزود: ائمه معصومین(ع) مصادیق تام و تمام قرآن و مصلحان جهان هستند و قرآن معرف انسان کامل و انسان کامل تجلی قرآن است که هر دو به صراط مستقیم الهی دعوت کرده و انسان‌ها را به استوارترین راه‌ها فرا می‌خوانند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه قرآن و امامان دو جلوه از تجلیات خداوند و دو آیت کبری هستند، گفت: اگر بخواهیم حقیقت قرآن را معرفی کرده و بشناسیم باید امام را شناخته و معرفی کنیم و اگر به دنبال اجابت دعوت قرآنی و هدایت آن و علم و معرفت قرآنی هستیم، باید بدانیم که تمامی این معارف در اهل بیت و امامان متجلی است.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با نگاهی به وضع امروز جهان در می‌یابیم که مهمترین سرمایه‌گذاری شیطان در برابر انسان، دور کردن ذهن، دل و اندیشه انسان‌ها از حقیقت قرآن یعنی انسان کامل است، گفت: تاریخ انسان و وضع موجود بشر آن چیزی نیست که خدا خواسته است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه امروز هنر، مسئولیت و مأموریت ما معرفی نظم متعالی حکومت مهدوی در جهان است، که با فطرت انسان‌ها منطبق بوده و پاسخگوی همه نیازهای فطری آنان در حد اعلا خواهد بود، ادامه داد: امروز باید معارف قرآنی و اهل بیت(ع) را در دنیا منتشر و حقیقت انسان را به بشریت معرفی کنیم.

گفتنی است «قرآن، فرهنگ بیداری» شعار نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است.

منبع:رسالت

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: اعتقادی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

هدفم نابودی‌شیعه بود، خودم شیعه شدم!

یک وهابی که به تازگی شیعه شده درباره ماجرای شیعه شدنش گفت: كتابی از شیخ مفید درباره اهل بیت را به من سپردند و خواستند كه نقد و تحلیل محكمی را برای این كتاب و مضامین آن بنویسم و معتقد بودند با نوشتن نقد بر این كتاب شیعه نابود خواهد شد، ولی من پس از مطالعه آن شیعه شدم.
به گزارش جهان به نقل از ایسنا، منطقه همدان، «عصام العماد» استاد دانشگاه الازهر مصر، در جمع دانشجویان شركت كننده در ضیافت اندیشه قرآنی، دانشگاه صنعتی همدان درباره اصول و اعتقادات وهابیت افزود: مهمترین و اساسی‌ترین اختلاف وهابیون و شیعیان بر سر امیرالمومنین (ع) است كه این مساله در طول نسل‌های متوالی به صورت تقلیدی ادامه می‌یابد، اما من با شناخت و تحقیق فراوان درباره زندگی حضرت علی(ع) تغییر عقیده داده و شیعه شدم.

 
وی درباره شكل‌گیری فرقه وهابیت اظهار كرد: من معتقدم آمریكا و انگلیس حامیان وهابیت هستند و مشكل وهابیون این است كه راه خود را گم كرده‌اند.

 
عصام العماد تصریح كرد: از اشكالات دیگر وهابیون این است كه اهل‌بیت (ع) را به هیچ عنوان قبول ندارند و اگر كسی به اهل‌بیت (ع) علاقه ورزد از وهابیت طرد می‌شود.

 
وی درباره رابطه با خانواده وهابی خود ادامه داد: تلاش‌های فراوانی كردم كه نظر آنان را نسبت به وهابییت تغییر دهم، اما متاسفانه موفق نشدم.

 
این وهابی شیعه شده خاطرنشان كرد: بیداری یعنی بصیرت و نگرش افراد قبل و بعد از بیداری تغییر می‌كند، این بیداری كه در عربستان، بحرین و یمن ایجاد شده باعث به وجود آمدن همبستگی در بین جوامع آنان شده است.

 
عصام‌العماد بزرگ‌ترین اشتباه وهابیت را تفسیر اشتباه لغات عنوان و خاطرنشان كرد: با تفسیر اشتباه می‌توان قرآن را 180 درجه تغییر داد و مشکل محمدعبدالوهاب این بود که قرآن را بر اساس لغت‌نامه اعراب و نه بر اساس لغت‌نامه قرآنی تفسیر کرد و همان اشتباهی را کرد که خوارج با تفسیر اشتباه خود از قرآن کردند.

 
وی ادامه داد: اعتقاد وهابیت به شرک بودن توسل به بقاع متبرکه و حرم اهل بیت(ع) اشتباه در تفسیر کلمات وهابیت است، چراکه دشمنان درصدد بودند تا برای شیعه مشکلاتی را فراهم کنند و در این زمینه وهابیون به گمراهی کشیده شده و در کتاب‌های خود به جای خداشناسی به قبرشناسی رسیدند تا جایی که قبل از شیعه شدنم اینقدر در مورد این مسائل با سایرین صحبت می‌کردیم که من زمانی متوجه شدم به سمت مشکلات روانی حرکت کرده و اعتقادات اسلامی ما در حال گرایش به قبور است.

 
وی تصریح کرد: در وهابیت به قرآن توجه شده، اما به عمق و مفاهیم آن توجهی نمی‌شود.

 
عصام‌العماد بیان کرد: دلیل گرایش من به مذهب شیعه این است که شیعه از عمق اسلام برآمده است.
منبع:جهان نیوز

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: اعتقادی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

تجهیز شناورهای ایرانی به سوخت هسته‌ای

سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاكید بر این‌كه این طرح بعد از بحث و بررسی كارشناسی در صحن علنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت، تصریح كرد: مطرح شدن چنین طرحی امری طبیعی است؛ چرا كه ایران همچون سایر كشورها تلاش دارد تا به سوی استفاده از سوخت‌های نوین حركت كند.
سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تصویب طرح تجهیز شناورهای ایرانی بدون سوخت‌گیری در كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خبر داد.
 
به گزارش جهان، سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: بر این اساس دولت موظف می‌شود كه سوخت كشتی‌های حمل‌كننده حامل‌های انرژی را از طریق سوخت‌های غیرفسیلی تامین كند كه یكی از این سوخت‌ها سوخت هسته‌یی است.
 
وی اظهار كرد: در صورت تصویب طرح تجهیز شناورهای ایرانی بدون سوخت‌گیری در صحن علنی، تامین سوخت شناورهای ایرانی از طریق سوخت‌های نوین انجام می‌شود كه بر این اساس این سوخت‌ها جایگزین سوخت فسیلی می‌شود.
 
وی افزود: كمیسیون صنایع با تصویب این طرح، دولت را ملزم خواهد كرد كه سوخت كشتی‌های حمل‌كننده حامل‌های انرژی را از طریق سوخت‌های غیرفسیلی تامین كند كه سوخت هسته‌یی یكی از این سوخت‌ها است.
 
سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاكید بر این‌كه این طرح بعد از بحث و بررسی كارشناسی در صحن علنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت، تصریح كرد: مطرح شدن چنین طرحی امری طبیعی است؛ چرا كه ایران همچون سایر كشورها تلاش دارد تا به سوی استفاده از سوخت‌های نوین حركت كند.
 
در پاسخ به تحریم‌ها دولت مكلف به تجهیز شناورهای ایرانی به "پیشرانه‌های خاص" بدون نیاز به سوخت‌گیری می‌شود
 
در پاسخ به تحریم‌های ضد ایرانی غرب دولت به "تجهیز بخشی از شناورهای ایرانی از جمله ناوگان دریایی و تحقیقاتی کشور به پیش­رانه­‌های خاص دارای قابلیت طی مسیر طولانی بدون نیاز به سوخت­‌گیری" مكلف می‌شود.
 
به گزارش ایسنا، روح‌الله عباسپور، سخنگوی كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی پیش از این گفته بود كه در جلسه کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی طرح مکلف کردن دولت به "تجهیز بخشی از شناورهای ایرانی از جمله ناوگان دریایی و تحقیقاتی کشور به پیش­رانه­‌های خاص دارای قابلیت طی مسیر طولانی بدون نیاز به سوخت­‌گیری" مورد بررسی قرار گرفت.
 
او اعلام كرده بود كه با توجه به رشد کشور در طراحی و ساخت شناورها از جمله کشتی­‌های اقیانوس‌ پیما به­ منظور ایجاد بستر امن برای حضور پایدار در اقیانوس­‌ها و سواحل دور، دولت موظف می­‌شود که در این زمینه اقدامات عملی را آغاز كند و این طرح برای طی مراحل قانونی خود در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.
منبع:جهان نیوز

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

لاوروف :بشار اسد به دلیل محبوبیت مردمی در قدرت می‌ماند

 

بشار اسد به دلیل محبوبیت مردمی در قدرت می‌ماند  غرب به دنبال جنگ داخلی در سوریه است
مقامات روسیه بر حمایت خود از بشار اسد رئیس جمهور سوریه تاکید دارند .
وزیر امور خارجه روسیه پیش از سفر كوفی عنان به مسكو، طی سخنانی تاكید كرد: بشار اسد هرگز از قدرت بركنار نخواهد شد چرا كه بخش وسیعی از مردم سوریه طرفدار و حامی او هستند.به گزارش  شبكه خبری اسكای نیوز عربی، سرگئی لاوروف، ‌وزیر امور خارجه روسیه در كنفرانسی مطبوعاتی پیش از سفر كوفی عنان، نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب درخصوص سوریه به مسكو، اعلام كرد: بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه هرگز از قدرت بركنار نخواهد شد زیرا بخش اعظمی از مردم سوریه طرفدار و حامی او هستند. او در این کنفرانس خبری همچنین از تلاش غرب برای ایجاد جنگ داخلی در سوریه خبر داد. وی خاطرنشان کرد: شرکای غربی ما با خواسته های خود به دنبال حل بحران سوریه نیستند؛ بلکه در صدد ایجاد جنگ داخلی در این کشور هستند.لاوروف ادامه داد: روسیه با هرگونه تصمیمی از سوی گروه‌های خارجی برای براندازی دولت سوریه مخالف است و سیاست‌های خارجی روسیه همواره در این خصوص ثابت خواهد بود چرا كه این مسئله بر قوانین بین‌المللی پایبند است.وزیر امور خارجه روسیه در ادامه عنوان داشت: روسیه از طرح كوفی عنان، فرستاده مشترك سازمان ملل واتحادیه عرب و نیز خواسته‌‌های مردم این كشور حمایت می‌كند اما مخالف هرگونه دخالت نظامی در داخل سوریه است.لاوروف در ادامه ضمن تاكید بر ابراز نگرانی كشورش از پیچیده تر شدن اوضاع سوریه عنوان داشت: ما خواهان تمدید زمان ماموریت ناظران بین‌المللی در سوریه هستیم.
وزیر امور خارجه روسیه همچنین اعلام كرد كه مخالفان سوریه با اجرای طرح كوفی عنان مخالفند. این در حالی است که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد، سوریه هم‌اكنون در "وضعیت جنگ داخلی" قرار دارد.تغییر وضعیت سوریه به "جنگ داخلی" به این معنا می‌تواند باشد که حالا طرفین درگیر مطابق کنوانسیون ژنو مورد مواخذه قرار خواهند گرفت و آنچه انجام می‌دهند می‌تواند مصداق "جنایت جنگی" تفسیر شود.کمیته بین‌المللی صلیب سرخ تا پیش از این تنها مناطقی چون حمص، ادلیب و حماة را به عنوان مناطق جنگی اعلام کرده بود.همزمان دولت سوریه ادعای ناظران سازمان ملل متحد مبنی بر استفاده ارتش از تسلیحات سنگین در حمله اخیر  به روستای تریمسه را رد کرده است. تریمسه در حدود 25 کیلومتری شمال غرب شهر حماة قرار دارد.به گزارش بی.بی.سی دولت سوریه همچنین کوفی عنان، نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه را به ابراز اظهارات "عجولانه" متهم کرده و افزوده است که در عملیات نظامی روز پنج‌شنبه تنها از تسلیحات سبک استفاده شده است.سوریه اعلام کرده است که آنچه رخ داده، درگیری نظامی و نه یک کشتار بوده است و در جریان آن هم تنها مرگ 37 تن ثبت شده که به مراتب کمتر از 200 نفری است که قبلا گفته می‌شد در این حمله کشته شده‌اند.بازرسان سازمان ملل متحد  برای تحقیق درباره حمله ارتش به تریمسه، دوباره راهی این روستا شده‌اند.در همین حال به گفته ناظران سیاسی درگیری‌ها در دمشق در 16 ماهی که از آغاز بحران سوریه می‌گذرد، بی‌سابقه بوده است. کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرده که درگیری‌های سوریه تبدیل به یک جنگ داخلی تمام‌عیار شده است.درگیری‌ها در حالی گسترش یافته که کوفی عنان نماینده سازمان ملل برای پایان دادن به بحران سوریه قرار است در سفری دو روزه به مسکو با مقامات کرملین که از مهم‌ترین همپیمانان و حامیان بشار اسد در عرصه سیاست بین‌الملل‌اند گفتگو کند.دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه  که تاکنون بارها با درخواست کشورهای غربی مبنی بر افزایش فشار بر بشار اسد مخالفت کرده نیز در دستور کار سفر دو روزه کوفی عنان است. او قصد دارد از ولادیمیر پوتین تقاضای کمک و همکاری کند. روسیه تاکنون دو قطعنامه علیه سوریه را در شورای امنیت وتو کرده و همچنان مصرانه به حمایت خود از رژیم بشار اسد و مخالفت با افزایش فشار خارجی ادامه می‌دهد.

منبع:رسالت

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

اسرائیل تا 2025 محو می شود

یك سازمان اطلاعاتی آمریكا پیش بینی كرد:
 یک سازمان اطلاعاتی آمریکا در گزارشی با اشاره به آغاز خروج یهودیان از سرزمین اشغال شده اعلام کرد رژیم صهیونیستی تا سال 2025 از هم فرو خواهد پاشید. در گزارش این سازمان آمده است: یهودیان به کشوری که از آنجا به اسرائیل آمده اند باز می گردند و حدود نیم میلیون آفریقایی به کشورهای خود بر می گردند و این طی 10سال آینده رخ خواهد داد. علاوه بر آن یک میلیون یهودی روسی و تعداد زیادی از اروپایی ها به کشورهایی که از آنجا مهاجرت کرده اند باز خواهند گشت.
به گزارش پایگاه اینترنتی النهار، یک سازمان اطلاعاتی آمریکا احتمال داد که رژیم صهیونیستی در سال 2025 به طور کامل از هم فرو بپاشد.

در گزارش این سازمان آمده است: یهودیان به کشوری که از آنجا به اسرائیل آمده اند باز می گردند و حدود نیم میلیون آفریقایی به کشورهای خود بر می گردند و این طی 10سال آینده رخ خواهد داد.

گزارش مذکور بیان کرد: علاوه بر آن یک میلیون یهودی روسی و تعداد زیادی از اروپایی ها به کشورهایی که از آنجا مهاجرت کرده اند بر می گردند.

در این گزارش آمده است: اوج گیری جریانهای اسلام گرا در کشورهای همسایه اسرائیل به ویژه مصر سبب نگرانی یهودیان شده است و آنها از آینده خود و فرزندان خود نگرانند و از همین رو بازگشت به سرزمین اصلی خود را آغاز کرده اند.

این سازمان اطلاعاتی می افزاید: میزان موالید در اسرائیل کاهش یافته است و در مقابل تعداد ساکنان فلسطین رو به افزایش است و پانصد هزار اسرائیلی گذرنامه آمریکایی دارند و آنهایی نیز که گذرنامه آمریکایی و اروپایی ندارند به دنبال کشورهایی که ادیان و نژادهای مختلف در آن زندگی می کنند هستند و تشکیل کشور یهود به یأس مبدل خواهد شد.

پایگاه النهار می افزاید:"آرنولد توینبی" مورخ انگلیسی پس از شکست اعراب در سال 1967 و اشغال بسیاری از اراضی عربی گفت: با وجود این پیروزی، اسرائیل زمان زیادی نمی تواند به حیات خود ادامه دهد، زیرا در سرزمین غریب ایجاد شده است و جامعه ای نامأنوس است که خود در فروپاشی آن بیش از اعراب و کشورهای عربی نقش ایفا می کنند.

منبع:جام جم

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 25 تیر 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic