راه حل بحران سوریه جلوگیری از تزریق سلاح به داخل این كشور

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار مسئولان و دست اندركاران حج امسال، حج را یك واجب استثنایی دانستند و با تأكید بر مسأله مهم وحدت در دنیای اسلام خاطرنشان كردند: در موسم حج، وحدت، عظمت و تكثر دنیای اسلام عینیت می یابد كه باید از این ظرفیت به نحو شایسته ای استفاده كرد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینكه فریضه حج تركیبی از عناصر "عبادت"، "تضرع" و "حضور سیاسی و اجتماعی" است، خاطر نشان كردند: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، دغدغه حجاج ایرانی صرفا معطوف به انجام صحیح اعمال حج ب ود در حالیكه این اجتماع بزرگ و استثنایی دربر گیرنده شاخص های مهم دیگری نظیر تكثر و عظمت و وحدت است كه می تواند حركت جدیدی در راستای انسان سازی، جامعه سازی و اتحاد اسلامی را شكل بدهد و این نگاه متعالی باید به حجاج غیر ایرانی نیز منتقل شود.
"اهمیت وحدت شیعه و سنی" نكته دیگری بود كه رهبر انقلاب مورد تأكید قرار دادند.ایشان با بیان اینكه اختلاف میان شیعه و سنی مسئله ی جدیدی نیست و از گذشته نیز وجود داشته است، افزودند: اما در سالهای اخیر این اختلافات بطور غیر طبیعی افزایش یافته است كه نشان میدهد تشدید اختلافات، به جامعه اسلامی تزریق و تحمیل می شود.
حضرت آیت الله خامنه ای صرف تأكید بر وحدت و تفاهم میان شیعه و سنی را كافی ندانستند و تصریح كردند: برخی از این اختلافات ناشی از توهمات و شبهات است كه این تصورات نادرست باید اصلاح شود و در عین حال منشأ بخش دیگری از اختلافات، رفتارهای غلط است كه باید این موارد نیز به طور دقیق شناسایی و حل شود.
"گشودن گره های ذهنی سیاسی حجاج" نكته سومی بود كه رهبر انقلاب اسلامی خطاب به دست اندركاران حج مورد تأكید قرار دادند.
ایشان از ناآرامی ها در سوریه بعنوان نمونه یكی از این گره های ذهنی یاد كردند و با بیان اینكه منطق جمهوری اسلامی در قضیه سوریه كاملا روشن است، افزودند: واقعیت مسئله سوریه این است كه جبهه استكبار قصد دارد حلقه ی وصل زنجیره مقاومت در منطقه را كه در همسایگی رژیم غاصب صهیونیستی قرار دارد، نابود كند.
حضرت آیت الله خامنه ای، راه حل بحران سوریه را جلوگیری از تزریق سلاح به داخل این كشور خواندند و تصریح كردند: چنانچه در هر كشوری، مخالفان از خارج آن كشور به سلاح مجهز شوند، بطور طبیعی، نظام حاكم نیز با آنها برخورد خواهد كرد.
ایشان افزودند: اگر مخالفان در سوریه دست از سلاح بردارند امكان مطالبه از دولت برای شنیدن نظرات مخالفان و اجازه دادن به آنها برای بیان مواضع خود وجود خواه� � داشت.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تشكر از خدمات ارائه شده به حجاج و همچنین تأكید بر تقویت روزافزون همكاری میان دست اندركاران حج، خاطر نشان كردند: به هیچ حدی از پیشرفت در ارائه خدمات رفاهی و تبلیغی به حجاج قانع نباشید.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در گزارشی مجموعه اقدامات بعثه ی مقام معظم رهبری در زمینه های فرهنگی، معنوی و بین المللی حج را بیان كرد.
در ادامه همچنین، حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد موسوی رئیس سازمان حج و زیارت نیز گزارشی از عملكرد بخ� � اجرایی و عملیاتی حج امسال و نحوه ی رسیدگی به كاروانهای اعزامی ارائه كرد.
منبع:پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 29 آبان 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

اسرائیل: برای كشتار مردم غزه از آمریكا مجوز گرفته ایم

با ادامه حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف غزه و افزایش تعداد شهدا و مجروحان فلسطینی؛ سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن اعتراف كرد كه این حمله با مجوز آمریكا صورت گرفته است.
ارتش رژیم صهیونیستی بار دیگر از زمین و هوا غزه را مورد هدف قرار داد كه بر اثر این حملات وحشیانه تعدادی دیگر از فلسطینی ها شهید و مجروح شدند كه كودكان و زنان هم در میان آنها به چشم می خورند.
طی پنج روز گذشته ارتش رژیم صهیونیستی بیش از 1000بار مناطق مختلف غزه اعم از ساختمان های مسكونی و دولتی، دفاتر رسانه های داخلی و خارجی از جمله رویتر را هدف حملات هوایی، زمینی و دریایی خود قرار داده است. تاكنون تعداد شهدای فلسطین به 70 نفر و مجروحان به 600 نفر رسیده است.
مركز آمار بخش اورژانس غزه اعلام كرد در میان قربانیان حملات رژیم صهیونیستی 11كودك از جمله یك كودك 18ماهه به چشم می خورد. منابع پزشكی غزه نیز اعلام كردند نیمی از قربانیان این حملات جزو غیرنظامیان ساكن در غزه هستند.
جنگنده های رژیم صهیونیستی دفاتر وابسته به دولت حماس در غزه از جمله دفتر اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت حماس را هدف قرار دادند.
ساختمان دفتر تلویزیون الاقصی نیز هدف قرار گرفت كه در پی آن چند تن غیرنظامی مجروح شدند.
این در حالی است كه «مایكل اورن» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریكا تاكید كرد، اسرائیل با حمایت كامل آمریكا و چراغ سبز مقامات واشنگتن حمله به غزه را انجام داده است.
یكی از مشاوران امنیت ملی رئیس جمهور آمریكا نیز با نادیده گرفتن كشته شدن انسان های بی گناه در حملات رژیم صهیونیستی به غزه گفت، اسرائیل باید تصمیم بگیرد كه چگونه این حملات را ادامه بدهد.
از سوی دیگر، گردان های قسام شاخه نظامی حماس با پرتاب پنج فروند موشك كشتی های جنگی را هدف قرار دادند و یك فروند هواپیمای اف16 را نیز هدف حملات موشكی خود قرار دادند.
شبكه تلویزیونی اسرائیل نیز اعلام كرد، فرودگاه بین المللی بن گورین در تل آویو بسته شده و هواپیماها به یك فرودگاه سری در شمال انتقال داده شده اند.
شبكه تلویزیونی الاقصی گزارش داد كه شاهدان از سقوط یك فروند هواپیمای جاسوسی رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه خبر دادند.
این شبكه تلویزیونی همچنین اعلام كرد گردان های قسام تل آویو را با موشك های فجر5 هدف حمله قرار دادند كه این موشك ها باعث ایجاد دو انفجار نسبتا گسترده در تل آویو شد.
منابع صهیونیستی اعلام كردند پس از این انفجارها آژیرهای خطر در تل آویو به صدا درآمد و اسرائیلی ها به پناهگاه فرار كردند.
همچنین گردان های قسام از شلیك 5 گلوله موشك گراد به شهر اشغالی مجدل و 6 موشك قسام به پایگاه نظامی صهیونیستی زكیم خبر داد.
یك موشك نیروهای مقاومت نیز به ساختمانی در شهر اشكلون واقع در جنوب فلسطین اشغالی برخورد كرد.
جوانان فلسطینی یك جیپ نظامی رژیم صهیونیستی در روستای صره واقع در شمال غرب شهر نابلس را به آتش كشیدند.
حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی صورت می گیرد كه واكنش قاطعانه ای از سوی كشورهای عربی یاغربی صورت نگرفته و این كشورها فقط به انتشار بیانیه علیه رژیم صهیونیستی بسنده كرده اند.
جمعی از وزیران خارجه كشورهای عربی در نشست اخیر خود در مقر اتحادیه عرب در قاهره حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه كه در پی آن ده ها تن شهید و صدها تن دیگر زخمی شدند به شدت محكوم كردند.
نبیل العربی دبیر كل اتحادیه عرب در این باره گفت، تا زمانی كه اسرائیل به اشغالگری های خود ادامه دهد هیچ امنیت و ثباتی در منطقه حاكم نخواهد شد.شركت كنندگان در این نشست خواستار توقف عادی سازی روابط با اسرائیل و بازنگری در طرح سازش عربی مصوب سال 2002 شدند.
محمد كامل عمرو نخست وزیر مصر نیز با تأكید بر اینكه وقت آن رسیده تا كشورهای عربی در مواضع خود در قبال صلح خاورمیانه تجدید نظركنند گفت، مصر اجازه نخواهد داد غزه در محاصره باقی بماند.
رجب طیب اردوغان نخست وزیر تركیه نیز در دیدار با مقامات مصر اعلام كرد كه اسرائیل به دلیل جنایت غزه باید بازخواست شود.
وی افزود، رژیم صهیونیستی دیر یا زود بهای حملات مرگ بار علیه فلسطینی ها را خواهد پرداخت.
اردوغان خاطر نشان كرد، اسرائیل منطقه عربی را به باتلاق خونینی تبدیل كرده است كه مصر و تركیه آن را نخواهند پذیرفت.
عدنان منصور وزیر خارجه لبنان نیز بر لزوم قطع روابط كشورهای عربی با رژیم صهیونیستی و محاكمه سران صهیونیست در دادگاه بین المللی به خاطر جنایت علیه ملت فلسطین تأكید كرد.
همچنین محمد مرسی رئیس جمهور مصر گفت، اگر اوضاع تشدید شود و یا حمله زمینی صورت گیرد این موضوع عواقب وخیمی را برای منطقه دارد و مصر و جهان این موضوع را قبول نخواهند كرد.
وزرای خارجه روسیه و اردن نیز در گفت وگوی تلفنی با یكدیگر برضرورت توقف هر چه سریع تر حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تأكید كردند.
از سوی دیگر مشیرالمصری نماینده حماس در مجلس قانونگذاری فلسطین با بیان این كه كشورهای غربی و عربی براساس خواسته های آمریكا و رژیم صهیونیستی پیشنهادهایی درباره آتش بس به حماس داده اند اعلام كرد، هر گونه سخن درباره برقراری آتش بس باید براساس معادلات جدید و نه شرایط گذشته باشد. خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس نیز گفت، توقف حملات مشروط به لغو محاصره كامل نوار غزه و توقف تمامی اشكال تجاوز و ترور رژیم صهیونیستی است.
سایر رویدادها
¤ حملات اخیر رژیم اشغالگر به غزه روزانه بیش از ده ها میلیون دلار به این رژیم خسارت وارد می كند.
¤ وزیر خارجه انگلیس از رژیم صهیونیستی و فلسطین خواست كه تمامی تلاش خود را برای پایان دادن به خشونت ها در غزه به كار گیرند.
¤ نماینده فلسطین در سازمان ملل با ارسال نامه ای به دبیر كل این سازمان و رؤسای شورای امنیت و مجمع عمومی اقدام این سازمان در برابر حملات صهیونیست ها را خواستار شد.
¤ وزیر خارجه فرانسه برای دیدار و گفت وگو با مقامات رژیم صهیونیستی درباره درگیری های نوار غزه عازم اراضی اشغالی شد.
¤ هكرهای ناشناس در اعتراض به تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه 700 سایت اسرائیلی را هك كردند.
¤ معاون نخست وزیر سوریه از كشورهای عربی خواست در مقابل حملات رژیم صهیونیستی مواضع آشكار داشته باشند.
¤ گردان های قسام اعلام كرد كه برای اولین بار موشكی را به سمت شهر هرتزلیا واقع در 11 كیلومتری شمال تل آویو شلیك كرده است.
¤ جنگنده های اسرائیلی به ساختمان شبكه خبری راشاتودی حمله كردند.
¤ دیوید كامرون نخست وزیر انگلیس در گفت و گوی تلفنی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی از وی خواست كه هرچه سریعتر به بحران غزه پایان دهد.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 29 آبان 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

اسرائیل زیر آتش موشك های مقاومت همه دنبال پناهگاه می گردند

در پاسخ به تهاجم صهیونیست ها به غزه صورت گرفت

پاسخ كوبنده و بی سابقه مقاومت فلسطین صهیونیست ها را در وحشت فرو برد و تل آویو را به شهر ارواح تبدیل كرد.
رزمندگان مقاومت فلسطین در عملیاتی مشترك به نام «سنگ سجیل» بیش از 550 موشك و خمپاره به سوی اهداف صهیونیستی شلیك كردند كه باعث شد صهیونیست ها روز و شب خود را در وحشت سپری و به پناهگاه ها فرار كنند.
این در حالی است كه رژیم صهیونیستی از فرار شهرك نشین ها جلوگیری می كند.
بنا به اذعان رسمی «آوی ریختر» وزیر داخلی رژیم صهیونیستی اسرائیل تاكنون از زمان تشكیل دولت خود این مقدار وحشت را تجربه نكرده است.
وی از ساكنان شهرهای اسرائیل خواست بالاترین درجه احتیاط را رعایت كنند و با پناه گرفتن در جاهای امن خود را از تركش ها و خمپاره های مقاومت در امان نگه دارند.
به گفته مقامات ارشد تل آویو، سقوط موشك های گراد در شهرهای اسرائیلی ده ها نفر را زخمی و روانه بیمارستان ها كرده است و شعله های آتش و دود از منازل مسكونی و ساختمانی های اداری زبانه می كشد.
صدها هزار نفر از ترس موشك های گروه های مقاومت در پناهگاه ها به سر می برند و از آن خارج نمی شوند.
بنا بر اعلام رسمی منابع پزشكی رژیم صهیونیستی تاكنون چهار اسرائیلی در شهرك ها كشته و بیش از 80 نفر مجروح شده اند.
همچنین بر اثر اصابت یك موشك به كنست (پارلمان) اسرائیل دو سرباز این ساختمان كشته و تعدادی دیگر مجروح شدند.
پاسخ كوبنده مقاومت به تجاوزات رژیم صهیونیستی به حدی گسترده بود كه ستاد فرماندهی ارتش تخلیه و فرودگاه بن گوریون تل آویو بسته شد و كلیه پروازها از این فرودگاه انجام نگرفت.
مقاومت فلسطین تاكنون بیش از 200 بار شهرك های صهیونیست نشین را هدف قرار داده و اعلام كرده است كه این حملات همچنان ادامه خواهدداشت.
نیروهای مقاومت فلسطین نیروگاه هسته ای دیمونا را هدف قرار داده و با حمله موشكی به شبكه برق بخش هایی از تل آویو در خاموشی فرو رفت رزمندگان مقاومت همچنین با موشك كورنت ناو جنگی رژیم صهیونیستی را هدف قرار دادند كه در این حمله یك نظامی به هلاكت رسید و سه نفر دیگر زخمی شدند.
گردان های ناصر صلاح الدین شاخه نظامی كمیته های مقاومت مردمی فلسطین پایگاه نظامی اوریم را هدف موشك گراد قرار دادند كه نظامیان این پایگاه مجبور به فرار و تخلیه این پایگاه شدند.
در همین رابطه كانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام كرد، بنیامین نتانیاهو پس از اصابت دو موشك مقاومت به تل آویو و به صدا در آمدن آژیرها به داخل پناهگاه فرار كرد.
رادیو رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد كه نظامیان رژیم صهیونیستی نیز در پادگان های جنوبی به دنبال پناهگاه هستند و به محض شلیك موشك های مقاومت به هر سو فرار می كنند.
این رادیو به دنبال زخمی شدن سه نظامی اسرائیلی در یكی از پادگان های نظامی در اشكول ارتش را متهم كرد كه مكان های امن برای نظامیان در نظر نمی گیرد.
این در حالی است كه رژیم صهیونیستی به دنبال افزایش تداوم موشك باران نیروهای مقاومت به سمت سرزمین های اشغالی 30 هزار سرباز ذخیره را فراخواند.
رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام كردند به دنبال فراخوان سربازان ذخیره ارتش برای عملیات گسترده زمینی آماده می شود.
گفتنی است عملیات حمله به غزه موسوم به «ستون ابر» از چهارشنبه شب با حملات هوایی گسترده به غزه آغاز شد كه در جریان آن یكی از فرماند هان شاخه نظامی حماس به نام «احمد الجعبری» به شهادت رسید.
جنگنده های رژیم صهیونیستی با حمله به مناطق مختلف غزه بیش از 23 فلسطینی كه غالب آنان كودك و زن بودند را به شهادت رساندند و 250 نفر دیگر را مجروح كردند.
ارتش اسرائیل منزل اسماعیل هنیه نخست وزیر منتخب فلسطین را نیز هدف قرار داد كه ژنراتور برقی كه به منزل وی متصل بود آتش گرفت و باعث آتش سوزی گسترده شد ولی به هنیه آسیبی نرسید. هنیه در همین رابطه اعلام كرد كه آماده شهادت است و از حملات رژیم صهیونیستی ترسی ندارد.
جنگنده های رژیم صهیونیستی روز گذشته همچنین منزل «محمد السنوار» و محمد ابوشماله دو تن از فرماندهان گردان های قسام را در شهر خان یونس هدف قرار دادند كه این حمله به مجروح شدن چند شهروند منجر شد ولی به آنها آسیبی نرسید.
گردان های قسام یك فروند پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی را سرنگون كرد و همچنین با شلیك یك موشك زمین به هوا یك جنگنده رژیم صهیونیستی كه سرگرم بمباران غزه بود را هدف قرار دادند.
گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز روز گذشته پایگاه هوایی حتسریم را با سه موشك گراد هدف قرار دادند.
در همین رابطه جنبش حماس اعلام كرد كه واكنش مقاومت به این حملات بسیار قاطع خواهد بود و به خواست خدا در این جنگ پیروز خواهند شد. این در حالی است كه هشام قندیل نخست وزیر مصر در سفر به غزه اعلام كرد كه آمریكا و اروپا در برابر غزه مسئولند و در برابر این حملات نباید سكوت كرد.
گفتنی است محمد مرسی رئیس جمهور مصر دستور داد تا گذرگاه رفح به طور دائمی باز شود تا مایحتاج و امكانات دارویی و غذایی به غزه منتقل شود.
از سوی دیگر اتحادیه اروپا در واكنش به این حملات وحشیانه نسبت به مردم غزه از اسرائیل خواست تا پاسخ مناسب به حملات گروه های فلسطینی بدهد.
كاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، اسرائیل حق حمایت از مردم خود را دارد و از اسرائیل می خواهیم به این حملات واكنش مناسبی دهد.
آمریكا نیز از حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه حمایت كرد.
تظاهرات همبستگی با مردم فلسطین در سراسر جهان
در پی حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم بی دفاع غزه، تظاهرات ضدصهیونیستی در محكومیت حملات اسرائیل به فلسطینیان، جهان اسلام، قاره اروپا و آمریكا را فرا گرفت.
به گزارش خبرگزاری ها، هزاران تن از مردم مصر با برپایی تظاهرات در مقابل مقر اتحادیه عرب در قاهره، پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش كشیدند و خشم خود را از حملات اسرائیل به نوار غزه اعلام كردند.
براساس این گزارش صدها هزار تن از مردم خشمگین مصر پس از برپایی نمازجمعه در میدان التحریر به منظور ابراز خشم خود از حملات اسرائیل به غزه، به سوی وزارت امورخارجه مصر راهپیمایی كردند.
تظاهركنندگان مصری با سر دادن شعار «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریكا» خواستار لغو پیمان كمپ دیوید و قطع روابط سیاسی با رژیم صهیونیستی شدند.
به گزارش شبكه خبری الجزیره، افكارعمومی مصر، اقدامات قاهره در قبال تجاوز به غزه را كافی ندانسته و خواستار تحرك بیشتر دولت اسلامگرای محمد مرسی بر ضد صهیونیست ها شدند.
لبنان
شمار زیادی از مردم لبنان با حضور در برابر دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در بیروت، حمایت خود را از مردم غزه اعلام كردند. معترضان لبنانی كه پس از سخنان «سیدحسن نصرالله دبیركل حزب الله» مبنی بر محكومیت حملات هوایی به غزه در پایتخت این كشور تجمع كرده بودند، خواستار تحرك بین المللی و عربی برای محكومیت صهیونیست ها شدند.
«شیخ محمد رشید قبانی» مفتی لبنان نیز در خطبه های نمازجمعه، هجوم رژیم صهیونیستی به نوارغزه را اقدامی وحشیانه و جنایتكارانه خواند و آن را محكوم كرد و پایان دادن به تجاوزات اسرائیل علیه فلسطینی ها را خواستار شد.
تظاهرات در كرانه باختری
از سوی دیگر به دنبال گسترش حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و كشتار غیرنظامیان به دست اسرائیلی ها، فلسطینیان خشمگین به مراكز صهیونیستی واقع در كرانه غربی حمله كردند. براساس این گزارش معترضان با حمل پلاكاردهایی، توقف تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه را خواستار شدند.
تظاهركنندگان فلسطینی در رام الله نیز در اعتراض به كشتار فلسطینیان ساكن نوار غزه به دست رژیم صهیونیستی، با نظامیان این رژیم درگیر شدند و نظامیان صهیونیست با گاز اشك آور و گلوله های جنگی به سوی معترضان فلسطینی شلیك و چندین نفر را زخمی كردند فلسطینی های مقیم سوریه نیز تاكید كردند: حملات كنونی به نوار غزه، ادامه توطئه چینی سران عربی است كه موضوع سوریه را برجسته كرده و مانع از توجه افكارعمومی به قضیه فلسطین شده اند.
شبكه خبری «المنار» نیز روز جمعه از اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در مسجد الاقصی خبر داد. براساس این گزارش، صهیونیست ها از ورود مردان زیر 40 سال به نمازجمعه الاقصی جلوگیری و با نمازگزاران با خشونت برخورد كردند.
برخی از كشورهای عربی و اسلامی نیز روز جمعه شاهد برگزاری تظاهرات ده ها هزار نفری در حمایت از مردم مظلوم غزه بود. به گزارش «العالم»، یمنی ها با برگزاری راهپیمایی و تجمع در خیابان های اصلی، جنایات صهیونیست ها را به شدت محكوم كردند.
هزاران تن از مردم تونس نیز با برگزاری تظاهرات در پایتخت این كشور، حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نواز غزه را محكوم كردند. تظاهركنندگان رژیم های عربی را به كوتاهی در حمایت از ملت فلسطین متهم كردند. معترضان خشمگین تونسی با به آتش كشیدن پرچم اسرائیل تلاش كردند تا به سوی سفارت آمریكا راهپیمایی كنند، اما نیروهای امنیتی مانع از این اقدام آنها شدند.
آمریكا
شهروندان آمریكایی در نیویورك و چند شهر دیگر آمریكا در اعتراض به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تظاهرات كردند. فعالان حامی فلسطین، اعم از مسلمانان، یهودیان و مسیحیان با تجمع در مقابل كنسولگری اسرائیل در نیویورك و كاخ سفید در واشنگتن، از كاخ سفید خواستند تا از حمایت آمریكا از جنایتكاران صهیونیست خودداری كند.
اروپا
صدها نفر از اقشار مختلف مردم انگلیس به دعوت ائتلاف ضدجنگ انگلیس و سازمان غیردولتی همبستگی با فلسطین برگزار كردند خواستار پایان دادن به محاصره غزه و توقف حملات رژیم صهیونیستی شدند. كشورهای فرانسه، یونان، سوئد، دانمارك، تركیه و استرالیا نیز شاهد تظاهرات ضدصهیونیستی در روزهای پنجشنبه و جمعه بود و تظاهركنندگان با سر دادن شعارهایی، اسرائیل را محكوم كردند.
همچنین بسیاری از شخصیت های سیاسی، جنبش ها، گروه ها و سازمان های طرفدار حقوق بشر با صدور بیانیه هایی، از اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی در كشتار مردم بی گناه غزه ابراز تنفر كردند.
«هوگو چاوز» رئیس جمهور ونزوئلا در نشست نمایندگان كابینه كشورش، موج جدید حملات هوایی اسرائیل علیه مردم غزه را محكوم و آن را وحشیانه توصیف كرد.
جنبش عدم تعهد، اتحادیه عرب، سازمان كنفرانس اسلامی، شورای همكاری خلیج فارس نیز طی بیانیه های جداگانه ای توقف فوری حملات اسرائیل را خواستار شدند.
سایر رویدادها
¤ سفیر مصر در فلسطین گفت، اسرائیل آغازگر تنش اخیر است و باید این تنش را متوقف كند.
¤ سرهنگ پیشین ارتش آمریكا: اسرائیل عامل آغاز درگیری با فلسطینی ها در غزه است.
¤ سازمان ملل متحد اعلام كرد یكی از كارمندانش بر اثر بمباران هوایی صهیونیست ها در غزه كشته شده است.
¤ گردان های عزالدین قسام تصاویر پهپاد سرنگون شده رژیم صهیونیستی در نوار غزه را منتشر كرد.
¤ ساختمان وزارت كشور فلسطین در غزه بر اثر بمباران رژیم صهیونیستی آسیب دید.
¤ نیروهای امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی تمامی گذرگاه های منتهی به مسجدالاقصی در قدس اشغالی را مسدود كردند.
¤كارشناسان آمریكایی به رژیم صهیونیستی هشدار دادند جنگ غزه سبب نابودی پیمان كمپ دیوید می شود.
¤ سخنگوی دولت فلسطینی گفت، كشورهای عربی باید موضع متحدی در قبال تجاوز به غزه اتخاذ كنند.
¤ كارشناسان روسی اعلام كردند كه اسرائیل به دلیل ترس از پیروزی فلسطین در سازمان ملل به نوار غزه حمله كرد.
¤ یك رهبر اسلامگرای تركیه خواستار اعزام نیروهای نظامی به غزه شد.
¤ رئیس جمهور فرانسه و رئیس جمهور مصر درباره اوضاع نگران كننده غزه با یكدیگر گفت وگوی تلفنی كردند.
¤ رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس مجلس و دیگر مقامات ارشد لبنان به دنبال حملات رژیم صهیونیستی به غزه جلسه امنیتی اضطراری تشكیل دادند.
¤ یك دستگاه خودرو پخش تلویزیونی در جنوب فلسطین اشغالی بر اثر برخورد یك موشك ضد تانك فلسطینی منهدم شد.
¤ رسانه های صهیونیستی خسارت وارد آمده از سوی موشك های مقاومت به تأسیسات رژیم صهیونیستی را 750 میلیون دلار برآورد كردند.
¤ رسانه های اسرائیلی از سفر قریب الوقوع دبیركل سازمان ملل به سرزمین اشغالی خبر دادند.
¤ ارتش صهیونیستی اعلام كرد كه به 500 هدف در نوار غزه حمله كرده كه 250مورد آن مربوط به حملات پنجشنبه شب است.
¤ اسماعیل هنیه نخست وزیر فلسطین به همراه همتای مصری اش هشام قندیل كه در غزه به سر می برد از مجروحان حملات رژیم صهیونیستی عیادت كردند.
¤ ارتش اسرائیل اعلام كرد كه تعداد سامانه های گنبد آهنین در جنوب فلسطین اشغالی را افزایش خواهد داد.
¤ همزمان با پاسخ كوبنده مقاومت به رژیم صهیونیستی رئیس جمهور فرانسه با نخست وزیر اسرائیل گفت وگو كرد.
¤ شبكه تلویزیونی الجزیره اعلام كرد، شمار زیادی از زخمی های حملات به غزه كودك هستند.
¤ در پی موشكباران سرزمین های اشغالی از سوی مقاومت فلسطین سفرای كشورهای خارجی تل آویو را ترك كردند.
¤ موشك مقاومت تریلی حامل تانك ارتش اسرائیل در مرزهای غزه را هدف قرار داد.
¤ ارتش مصر در مرزهای خود با نوار غزه به حالت آماده باش درآمد.
¤ رئیس جمهور مصر گفت در كنار مردم غزه خواهد ماند و فلسطینی ها را تنها نخواهد گذاشت.
¤ اخوان المسلمین مصر خواستار كمك تسلیحاتی به غزه شد.
¤ نشست اضطراری كمیته خارجی و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در تل آویو در پی حملات موشكی گروه های مقاومت منحل شد.
¤ وزیر جنگ و رئیس ستاد مشترك ارتش رژیم صهیونیستی با شنیدن صدای انفجار به پناهگاه گریختند.
¤ یكی از موشك های مقاومت به نزدیكی سفارت آمریكا در تل آویو برخورد كرد.
¤ واحد ویژه فجر 5 مقاومت در مرز فلسطین اشغالی برای مقابله با تجاوز زمینی اسرائیل مستقر شد.
¤ تیپ گولانی ارتش اسرائیل در اطراف نوار غزه مستقر شد.
¤ رزمندگان فلسطینی چند فروند موشك فجر5 به تل آویو و برخی مناطق سرزمین اشغالی شلیك كردند.
¤ گردان های قسام از سرنگونی یك فروند جنگنده رژیم صهیونیستی بر فراز غزه خبر داد.
¤ مبارزان فلسطینی: در صورت حمله زمینی رژیم صهیونیستی به غزه، شهرهایی دورتر از تل آویو را هم با موشك فجر 5 هدف قرار خواهیم داد.
¤ شبكه المنار دیشب به نقل از رسانه های صهیونیستی از حركت خودروهای امدادی به طرف منزل «آویگدور لیبرمن»، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، در شهرك «نوكیم» خبرداد.
¤ رژیم صهیونیستی دیشب نقاط مرزی غزه با مصر را بمباران كرد.
¤ شبكه 10 اسرائیل خبر داد جنبش حماس هنوز هزاران موشك كوتاه برد و میان برد در اختیار دارد.
¤ رسانه های صهیونیستی خبردادند نتانیاهوبرای برقراری آتش بس با حماس دست به دامان «باراك اوباما» شد.
¤ شبكه 2 اسرائیل گزارش كرد: خیابان های تل آویو و دیگر شهرهای سرزمین های اشغالی خالی از جمعیت شده است .

منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 آبان 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

رونمایی از سامانه های موشكی «صافات»، «یا زهرا 3» و «قادر»

در دومین روز رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4

در دومین روز از رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 4 كه از روز دوشنبه هفته جاری با رمز یا «محمد رسول الله (ص)» در مناطق شرق، شمال و جنوب شرقی كشور آغاز شده است، انواع سامانه های جدید موشكی مورد رونمایی و بهره برداری قرار گرفت.
سامانه موشكی یا زهرا(س) 3
امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش، درباره سامانه موشكی یا زهرا 3 كه دیروز در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 آزمایش شد، با اشاره به این كه این سامانه موشكی «ارتفاع پائین است» گفت: ما این نیاز را به متخصصین فنی پدافند هوایی و صنعت دفاعی مطرح كردیم و با گذشت مدت زمان كوتاهی، این سامانه را تحویل گرفتیم.
امیر اسماعیلی ادامه داد: در رزمایش مشترك و سراسری مدافعان آسمان ولایت 4، روی این سامانه موشكی فقط تست تحقیقاتی صورت نمی گیرد بلكه باید هدف را به صورت واقعی بزند، یعنی اعتقاد بالایی به این سیستم دفاعی داریم.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش، متحرك بودن را از ویژگی های بارز موشك یا زهرا(س) 3 عنوان و تصریح كرد: در آماد و پشتیبانی تهیه قطعات الكتریكی، هیچ نقطه گلوگاهی در این سامانه نداریم.
وی استقرار در شرایط زمینی متفاوت را از دیگر مشخصات بارز این سامانه معرفی كرد و افزود: سامانه موشكی یا زهرا(س) 3 در تمام شرایط آب و هوایی و جوی قابلیت استقرار را دارد.
سامانه توپخانه ای صافات
امیر اسماعیلی در ادامه از رونمایی سامانه توپخانه ای «صافات» خبر داد و گفت: این سامانه به شكل الكترونیك عمل می كند و یك سامانه غیر فعال است كه به هیچ عنوان توسط دشمن كشف نمی شود ولی به راحتی دشمن را كشف می كند.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با بیان اینكه این سامانه بسیار متحرك بوده و در شرایط جوی متفاوت نیز آزمایش شده است، افزود: سامانه توپخانه ای صافات در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4، هدف واقعی را مورد اصابت قرار می دهد و به تست آزمایشگاهی بسنده نخواهیم كرد.
وی نقطه زنی، حجم بالای آتش، هدایت آتش به سمت هدف و دقت بالا را از ویژگی های منحصر به فرد این سامانه توپخانه ای عنوان كرد.
سامانه موشكی قادر
اسماعیلی در ادامه با اشاره به رونمایی سامانه موشكی جدید قادر در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 نیز اظهار داشت: سامانه موشكی قادر كاملاً متحرك است و شلیك موشك ها بدون پیاده سازی و استقرار لانچرها توسط این سامانه انجام می شود و این سامانه می تواند در كمتر از 30 دقیقه مستقر و آماده شلیك شود.
وی گفت: زمان عكس العمل این سامانه و حركت به سوی هدف و احتمال كشف آن توسط دشمن بسیار پایین است.
فرمانده پدافند هوایی ارتش همچنین با بیان اینكه سامانه «مرصاد» كه یك سامانه پیشرفته موشكی برد متوسط است در این رزمایش مورد استفاده قرار می گیرد كه با مرصاد سال گذشته كه مورد آزمایش قرار گرفت بسیار متفاوت است.
امیر اسماعیلی همچنین تصریح كرد: تفاوت در جنگ الكترونیك و نوع رهگیری و شلیك موشك، از تفاوت های آشكار مرصاد امسال با مرصاد سال گذشته است.
امیر سرتیپ شهرام، سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 نیز كشف و شناسایی هواپیماهای متجاوز (دشمن فرضی) توسط سامانه های راداری و دستور پرواز هواپیماهای اسكرامبل جهت تعقیب و درگیری با آنها، مقابله با ایجاد اختلال الكترونیكی دشمن بر روی سامانه های راداری، خنثی سازی طرح های عملیات روانی دشمن فرضی، اجرای اقدامات تأمینی، كمك رسانی و اعزام اكیپ های درمانی را از دیگر عملیات های پیش بینی شده برای این مرحله از رزمایش عنوان كرد.
شلیك موفق موشك هاگ به یك فروند پهپاد
در دومین روز از رزمایش مدافعان آسمان ولایت4، یك فروند موشك پدافند هوایی هاگ به سمت یك فروند هواپیمای بدون سرنشین به عنوان هدف شلیك شد و آن را منهدم كرد.
این سامانه با قدرت تحرك پذیری بالا با استقرار بر روی یك دستگاه خودرو به سمت هدف شلیك كرد.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 24 آبان 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

بازتاب گسترده رزمایش ولایت4 در رسانه های جهان

رویترز: توان موشكی ایران اعجاب انگیز است

رونمایی از سامانه های موشكی «صافات»، «یا زهرا 3» و «قادر» در دومین روز از رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 4 بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشته است.
خبرگزاری رویترز دیروز در گزارشی به بازتاب برگزاری رزمایش گسترده مدافعان آسمان ولایت 4 پرداخت و از آن به عنوان بزرگترین رزمایش دفاع موشكی كشورمان یاد كرد.
در این گزارش آمده است: پس از حمله هفته گذشته جنگنده های ایرانی به یك پهپاد آمریكایی، روز دوشنبه رزمایشی گسترده در ایران آغاز شده كه نیمی از مساحت این كشور را در بر می گیرد. این رزمایش در مساحتی بالغ بر 850 هزار كیلومتر مربع در شمال شرقی، شرق و جنوب شرقی ایران برگزار می شود.
رویترز در ادامه به نقل از «پل بایفر» تحلیلگر امور دفاعی در لندن گزارش داد كه نباید توانمندی نظامی ایران را دست كم بگیریم چون ارتش ایران تشكیلاتی اعجاب انگیز دارد.
وی تاكید كرد: آن ها بشدت مشغول فعالیت در استفاده و توسعه امكانات نظامی خود هستند و در شرایط موجود بهترین عملكرد را داشته اند.
خبرگزاری فرانسه هم در گزارشی اعلام كرد: نیروی هوایی ایران رزمایشی گسترده را آغاز كرده كه یكی از ژنرالهای ایران از آن به عنوان هشداری جدی به تهدیدكنندگان جمهوری اسلامی ایران یاد كرده است.
به گزارش مهر، شبكه تلویزیونی الجزیره نیز دیروز در گزارشی مفصل با گنجاندن تصویری از پرتاب موشك فاتح در رزمایش پیامبر اعظم 7 كه اخیرا برگزار شد، اعلام كرد: پس از حمله اخیر به پهپاد آمریكایی بر فراز خلیج فارس و تنشهای موجود میان این دو كشور، ایران رزمایش بزرگی را روز دوشنبه در شرق این كشور آغاز كرده است.
الجزیره در ادامه با اشاره به مواضع محكم مقامات ارشد نظامی ایران درباره تجاوز به حریم این كشور تاكید كرد: در رزمایش آسمان ولایت 4 قریب به 8 هزار نظامی ارتش و سپاه مشاركت دارند.
شبكه العربیه نیز با اشاره به اینكه ایران اخیرا به آمریكا درباره نقض حریم هوایی این كشور هشدار داده است، افزود: رزمایش بزرگی امروز در ایران با عنوان مدافعان حریم ولایت آغاز شد كه در آن نیروی هوایی سپاه و ارتش ایران بصورت مشترك عملیات انجام دادند.
العربیه در ادامه به مناطق برگزاری این رزمایش در استانهای خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، كرمان و هرمزگان اشاره كرده كه در نهایت پهنه ای 850 هزار كیلومتری را تشكیل می دهد.
از سوی دیگر، شبكه خبری روسیا الیوم در گزارشی اعلام كرد: این رزمایش گسترده با مشاركت نیروی دریایی، زمینی و هوایی ایران انجام می شود.
شبكه فرانس 24 عربی هم آغاز رزمایش گسترده مدافعان آسمان ولایت را بازتاب داد و اعلام كرد: با وجود اینكه این رزمایش تنها چند روز پس از موضع پنتاگون درباره حمله به یك پهپاد آمریكایی در خلیج فارس آغاز شده اما گفته می شود برنامه آن از پیش تدوین شده است.
شبكه تلویزیونی المنار گزارش داد: «رزمایش نیروهای دفاع هوایی جمهوری اسلامی ایران كه هفت روز طول خواهید كشید از دیروز آغاز شده است و قرار است در این رزمایش هشت هزار سرباز، هواپیماهای جنگنده ایرانی، هواپیماهای بدون خلبان و سامانه های دفاع هوایی شركت كرده اند و این رزمایش نیمی از مساحت ایران را پوشش می دهد.»
«اسكای نیوز» هم در این باره گزارش داد، ایران قدرت هوایی اش را در حدود نیمی از مساحت كشور به نمایش می گذارد.
روزنامه الدستور اردن، شبكه المیادین، روزنامه الحیات چاپ لندن، روزنامه مصری الاهرام، شبكه تلویزیونی الحره عراق و ده ها شبكه، خبرگزاری و روزنامه منطقه ای و فرامنطقه ای رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 4 را بازتاب دادند.
 منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 24 آبان 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

رونمایی از «هواناو» بومی تندر با حضور وزیر دفاع

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: جمهوری اسلامی ایران در شمار ، 5 كشور دارای فناوری تولید هواناو قرار دارد و قادر است نیازهای داخلی و صادراتی را با طراحی های متنوعی كه انجام می دهد، پاسخگو باشد.
به گزارش اداره كل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، هواناو بومی «تندر» كه توسط متخصصین اقتدارآفرین وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است با حضور سرتیپ پاسدار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی شد، این هواناو در دو مدل رزمی و ترابری عرضه می شود.
در مراسم رونمایی از این هواناو كه مدل رزمی آن بنام تندر نام گذاری شده، سردار وحیدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افزایش قابلیت های رزمی- شناسایی همراه با تحرك و چابكی نیروهای مسلح در دریا و سواحل از راهبردهای مهم وزارت دفاع است كه برای تحقق آن طرح ها و برنامه های متعددی در دست اجراء است.
وی، ساخت هواناو رزمی تندر را در همین راستا توصیف كرد و افزود: هواناو تندر كه به پهپادهای شناسایی و امكانات جمع آوری اطلاعات نیز مجهز شده، قادر است مأموریت های مختلف و متنوعی در حوزه های نظامی به انجام رساند.
وحیدی، گشت ساحلی، شناور فرماندهی، عملیات شناسایی آفندی و پدافند میان برد آبی خاكی، شركت در عملیات دفاع نامتقارن، حمل و نقل نفرات و تجهیزات برای پشتیبانی و لجستیك جزایر و سواحل، آمبولانس دریایی و عملیات امداد و نجات را از كاربردهای این هواناو ذكر كرد.
وی همچنین، عبور از مناطق مسطح و صعب العبور مانند سطوح باتلاقی، شن زار، لجنی، نی زار، سطوح آب گرفته كم عمق و عبور از مناطق مین ریزی شده كم عمق، بدون نیاز به تجهیزات ساحلی را از دیگر ویژگی های هواناو تندر برشمرد.
وزیر دفاع تصریح كرد: متخصصان وزارت دفاع، با طراحی و ساخت هواناو تندر نه تنها قادر شدند هواناو بومی رزمی كشور را تولید كنند، بلكه توانستند با نبوغ، نوآوری و خلاقیت در بخش سیستمهای مكانیك، الكترواویونیك، هیدرولیك، سامانه های الكتریكی و سوخت جهش و ارتقاء فناوری را رقم بزنند.
وحیدی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران در شمار 5 كشور دارای این فناوری است و قادر است نیازهای داخلی و صادراتی را با طراحی های متنوعی كه انجام می دهد پاسخگو باشد.
وزیر دفاع با بیان این كه بر روی هواناو تندر انواع سلاح های ساخت وزارت دفاع مثل راكت، توپ و هواپیمای بدون سرنشین قابل نصب و بهره برداری است، گفت: با تولید انبوه این هواناو توان و تحرك عملیاتی نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران به نحو چشمگیری افزایش می یابد.
وی افزود: علاوه بر تأمین نیازهای رزمی، جابجایی مسافر، حمل بار در مناطق فاقد اسكله، امدادرسانی های هلال احمر در كمك به مناطق سیل زده، كنترل شیلات و شناورهای صیادی، حمل و نقل كاركنان و تجهیزات شركت های فعال در دریا و مطالعات زیست محیطی دریا و ساحل از جمله كاربردهای تجاری این هواناو است.
وحیدی در پایان با قدردانی از تلاش مدیران، متخصصان و كاركنان صنعت دفاعی كه در شرایط تحریم با طراحی و ساخت هواناو رزمی تندر گام بلندی در خودكفایی صنایع دریایی برداشتند، تأكید كرد: وزارت دفاع با تمام توان مصمم به اجرای فرامین فرماندهی معظم كل قوا در تقویت، تجهیز و تكمیل توانمندی های نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران است و انشاءالله در آینده نزدیك با تكمیل آزمون های ساحل و دریا، الحاق هواناو رزمی- شناسایی تندر به ناوگان نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد شد.
گفتنی است، در این مراسم همچنین هواناو سنگین با قابلیت پرتاب موشك نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 23 آبان 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

جزئیات جدید از فرار پهپاد آمریكایی از خاك ایران

معاون فرهنگی ستاد كل نیروهای مسلح جزئیات جدیدی از فرار پهپاد آمریكایی از خاك ایران را تشریح كرد.
سردار سید مسعود جزایری با اشاره به ورود یك پهپاد به حریم هوایی ایران گفت: یك پرنده ناشناس عصر روز پنجشنبه حدود 9 روز پیش (تا روز یك شنبه جاری) مورد رهگیری نیروهای مسلح قرار گرفت كه در چهارچوب مواضع بین المللی با آن برخورد شد.
وی ادامه داد: با ورود این پرنده به فضای فوقانی بخش سرزمینی خلیج فارس در ایران، به هواپیمای متجاوز با شلیك هشدار داده شد و سپس این پرنده خاك ایران را ترك كرد.
جزایری در رابطه با نوع این پهپاد اظهار داشت: این نوع پهپاد از نوع پیشرفته ترین پهپادها بوده و پس از بررسی دقیق اطلاعات را در اختیار افكار عمومی قرار خواهیم داد.
معاون فرهنگی و تبلیغاتی ستاد كل نیروهای مسلح با بیان اینكه ایران رصد كامل اطلاعاتی نسبت به دشمن داشته، گفت: مایل نبودیم كه در این زمینه اقدامات تبلیغاتی داشته باشیم و این مسئله را اعلام كنیم و این خبر از بخش های درون حاكمیتی آمریكا افشا شد.
وی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران، خاطرنشان كرد: حق طبیعی نیروهای مسلح ایران بوده تا هر زمان كه متوجه نفوذ و حضور نیروهای دشمن شود، با آن برخورد كند و آمریكا باید مراقب رفتار خود بوده و منطقه را بیش از این متشنج نكند.
در همین حال، جانشین فرمانده سپاه نیز به شلیك به پهپاد آمریكایی واكنش نشان داد.
سردار حسین سلامی در حاشیه اولین سالگرد شهید طهرانی مقدم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر ادعای آمریكا در خصوص اینكه پهپاد این كشور در خارج از مرزهای ایران بوده گفت: اسناد این موضوع موجود است، ما هیچ وقت خارج از مرزهای بین المللی تعرض به هیچ پرنده ای نخواهیم داشت.
وی افزود: ما دقیقا تمام قوانین بین المللی را در مورد برخورد با پرنده ها و تهاجمات بیگانه می دانیم و آنها را مراعات می كنیم و اسناد این موضوع نیز موجود است.
به گزارش فارس، سلامی در پاسخ به این سوال كه در این صورت این پهپاد داخل مرزهای ما بوده گفت: حتما اینطور بوده در غیر این صورت شلیكی صورت نمی گرفت.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 آبان 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: نظامی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

نامه 220 نماینده مجلس به رهبر انقلاب ، هرگونه اقدام تنش زا را خیانت می دانیم

 220 نماینده مجلس در نامه ای به محضر رهبرمعظم انقلاب با اشاره به اینكه به تبعیت از رهبری هر اقدام تنش زا را خیانت تلقی می كنند تاكید كردند: حل مشكلات اقتصادی مردم مهمترین اولویت نظام در شرایط كنونی است.
در بخشی از این نامه آمده است: رهنمودهای گرانقدر حضرت عالی در سخنرانی های انجام شده در استان خراسان شمالی و اوامر دلسوزانه و تذكرات قاطعانه جنابعالی در جمع دانشجویان و دانش آموزان مبنی بر ضرورت وحدت عمل مسئولان و دامن نزدن به اختلافات و عدم استفاده از احساسات مردم در ایجاد اختلافات تا روز انتخابات و اولویت دادن به حل مشكلات اقتصادی مردم همچون گذشته حاكی از زمان شناسی و تدبیر ولی امر مسلمین و رهبری جامع الشرایط است كه خدا را بر آن شاكریم.
در ادامه این نامه آمده است: ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن تبعیت كامل از اوامر و راهنمایی های حضرت عالی كه فصل الخطاب و پایانی بر منازعات و اختلافات مسئولین كشور است معتقدیم در شرایط كنونی كشور از یك سو با تشدید فشارهای دشمنان این نظام روبرو هستیم و از سوی دیگر در آستانه انتخابات سال 92 و ورود اختلاف سلایق و نظرات افراد و تشكل های سیاسی قرار داریم، همدلی و وحدت عمل و كشیده نشدن اختلافات به سطح عموم جامعه از طریق تریبون های عمومی از سوی مسئولین امری حیاتی در جهت خنثی كردن تدابیر دشمنان در جنگ اقتصادی و پیشگیری از وقوع فتنه ای دیگر در آینده خواهد بود و اینجانبان به نمایندگی از قاطبه ملت شریف و با پیروی از اوامر رهبری با خودداری از هرگونه اقدام تنش زا، دامن زدن به اختلافات با استفاده از احساسات مردم را خیانتی بزرگ تلقی می كنیم.
نمایندگان ملت از دیگر مسئولان كشور خواستند با ایجاد آرامش و همدلی در جامعه و پیگیری مسائل از راه هایی كه تنش به دنبال نداشته باشد، زمینه حل مشكلات اقتصادی مردم كه مهمترین اولویت نظام اسلامی در شرایط فعلی است را فراهم كنند تا با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در دوره یازدهم به صورت پرشكوه، یكبار دیگر زمینه سرافرازی ملت ایران و یاس و ناامیدی دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی به وجود آید.
گزارش تفریغ بودجه 89 قرائت شد
محمدحسین فرهنگی عضو هیئت رئیسه مجلس در ابتدای جلسه علنی دیروز دستور كار مجلس را قرائت كرد و بر همین اساس كاتب سخنگوی كمیسیون برنامه و بودجه دستور اول یعنی گزارش كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مورد تفریغ بودجه سال 1389 را قرائت كرد.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در جریان قرائت گزارش تفریغ بودجه سال 1389 كل كشور توسط غلامرضا كاتب سخنگوی كمیسیون برنامه و بودجه خانه ملت، در پاسخ به نماینده گرمسار كه خواستار درخواست هیئت رئیسه به دولت برای ارائه به موقع لایحه بودجه سال 92 شد، گفت: هیئت رئیسه نامه ای به دولت ارسال كرده و خواستار ارائه به موقع لایحه بودجه سال 1392 كل كشور شده است.
وی افزود: كمیسیون برنامه و بودجه به ریاست آقای مصباحی مقدم پیگیری هایی را انجام داده تا بودجه 92 به موقع تقدیم مجلس شود.
شورای پول و اعتبار به مجلس پاسخگو نیست
بررسی دو فوریت طرح اصلاح تبصره ماده 89 برنامه پنجساله پنجم در ادامه جلسه علنی دیروز در دستور كار نمایندگان قرار گرفت.
ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان كه به عنوان طراح طرح دو فوریتی اصلاح تبصره ماده 89 برنامه پنج ساله توسعه در جلسه علنی دیروز سخن می گفت اظهار داشت: بی تردید نظام مردمسالاری دینی مبتنی بر اصل پاسخگویی تعریف می شود منتها در نظام اقتصاد پولی، بانكی و اعتباری كشور كسی پاسخگوی افكار عمومی مطبوعات و رسانه ها نیست.
وی با بیان اینكه علیرغم دعوت از مسئولان شورای پول و اعتبار به مجلس رئیس این شورا در جلسات شركت نكرده است، افزود: اگر رئیس شورای پول و اعتبار به جای رئیس بانك مركزی، وزیر اقتصاد باشد ما می توانیم از اهرم های نظارتی خود از قبیل سأال و استیضاح استفاده كنیم تا شأن نظارتی خود را بتوانیم حفظ كنیم.
نماینده مردم لاهیجان با بیان این كه رئیس كل بانك مركزی مسئولیتی در قبال پاسخ به مجلس ندارد، تصریح كرد: رئیس كل بانك مركزی كه رئیس شورای پول و اعتبار است، هیچ وجهه قانونی برای پاسخگویی به مجلس ندارد و مجلس نیز از اهرم نظارتی برای نظارت بر رئیس شورای پول و اعتبار برخوردار نیست لذا ما در این طرح تصریح كرده ایم كه به جای رئیس كل بانك مركزی، وزیر اقتصاد ریاست شورای پول و اعتبار را به عهده بگیرد تا ما بتوانیم درباره مسائل پولی و بانكی از وی سؤال كنیم.
ندیمی با اشاره به سؤال نمایندگان مجلس از رئیس جمهور درباره مباحث ارزی گفت: اگر وزیر اقتصاد، رئیس شورای پول و اعتبار بود لزومی نداشت ما از رئیس جمهور سؤال كنیم چرا كه وزیر اقتصاد می توانست با حضور در مجلس به سؤالات نمایندگان پاسخ می گفت چرا كه سؤال از رئیس جمهور ممكن است حواشی داشته باشد اما سؤال از وزیر اقتصاد حواشی سؤال از رئیس جمهور را ندارد.
چرا مجلس نمی تواند بر شورای پول و اعتبار نظارت كند
در ادامه محمد قسیم عثمانی نماینده مردم بوكان در موافقت با طرح اصلاح شده تبصره ماده 89 قانون برنامه پنجم توسعه اظهار داشت: شورای پول و اعتبار متشكل از وزیر اقتصاد، رئیس بانك مركزی، معاون برنامه ریزی رئیس جمهور و نمایندگانی از مجلس و دیگر نهادها است اما با توجه به اهمیتی كه این شورا دارد مجلس نمی تواند به طور مستقیم بر آن نظارت كند.
وی با بیان این كه باید زمینه پاسخگویی رئیس شورای پول و اعتبار فراهم شود، تصریح كرد: وقتی رئیس شورای پول و اعتبار نمی تواند از رئیس بانك مركزی سؤال كند از رئیس جمهور سؤال می كند كه تبعات و حواشی خاص خودش را دارد.
عثمانی با بیان این كه اگر وزیر اقتصاد ریاست شورای پول و اعتبار را به عهده بگیرد مجلس می تواند از ابزار سؤال و استیضاح برای نظارت استفاده كند، خاطرنشان كرد: شرایط پولی، بحث تورم و شرایط بانكی و اعتباری مالی كشور از مهمترین مسائلی هستند كه در شورای پول و اعتبار مطرح می شود اما مجلس نمی تواند از ریاست آن شورا سؤال كند.
اصلاح ماده 89 نیازمند طرح دوفوریتی نیست
مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مخالفت با طرح اصلاح تبصره ماده 89 برنامه 5 ساله توسعه در جلسه علنی چهارشنبه مجلس گفت: آیین نامه داخلی مجلس شرایطی را برای طرح های دوفوریتی قید كرده است كه از جمله آن اضطرار و شرایط خاص است و تغییر رئیس شورای پول و اعتبار چنین شرایطی ندارد.
لاهوتی با بیان این كه بانك مركزی باید مستقل باشد تا بتواند درباره سیاست های پولی تصمیم گیری كند خاطرنشان كرد: نمایندگان طراح طرح تغییر رئیس شورای پول و اعتبار می توانند این طرح را به صورت یك فوریت مطرح كنند تا زمان كافی برای بررسی كارشناسی آن در كمیسیون مطرح باشد.
احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز نیز در مخالفت با طرح دو فوریت اصلاح تبصره ماده 89 قانون برنامه پنج ساله توسعه خاطرنشان كرد: متاسفانه شاهد طرح های دوفوریتی پیاپی در مجلس هستیم در حالی كه اكثر این طرح ها دوفوریت ندارند؛ در هیچ دوره ای در آغاز مجلس آنقدرطرح دوفوریتی نداشتیم لذا نمایندگان باید دقت كنند و شرایط دوفوریت را برای طرح ها در نظر بگیرند.
نمایندگان در ادامه طرح دوفوریتی اصلاح تبصره ماده 89 برنامه پنج ساله توسعه را بررسی و با 80 رای موافق، 76 رای مخالف و 19 رای ممتنع با دو فوریت آن مخالفت كردند.
حجت الاسلام ابوترابی فرد بنا به درخواست طراحان فوریت آن را به رای گذاشت كه نمایندگان با 92 رای موافق، 61 رای مخالف و 13 رای ممتنع از 233 نماینده حاضر مجلس مخالفت كردند.
طرح دو فوریت اصلاح تبصره ماده 89 برنامه پنجساله توسعه به منظور تغییر رئیس شورای پول و اعتبار از رئیس بانك مركزی به وزیر اقتصاد بود كه این طرح به صورت عادی در مجلس بررسی خواهد شد.
بهارستان نشینان در ادامه كلیات طرح اصلاح ماده 84 قانون برنامه پنجم توسعه درباره لغو اختیارات تفویض شده هیئت امنای صندوق توسعه ملی به هیئت عامل این صندوق را مورد بحث و بررسی قرار داده و با 150 رای موافق 29 رای مخالف و 6 رای ممتنع از 223 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رساندند.
بر این اساس جلسات هیئت امنای صندوق توسعه ملی حداقل هر سه ماه یكبار برگزار می شود و وظایف این هیئت كه پیش از این به هیئت عامل تفویض شده بود را به هیئت امنا باز می گردانند.
مجلس از پاسخ های وزیر نفت قانع شد
در ادامه جلسه علنی دیروز به سوال نادر قاضی پور از وزیر نفت رسیدگی شد، این سوال قبلا در كمیسیون انرژی مجلس بررسی شده بود اما به دلیل عدم اقناع نماینده سوال كننده از پاسخ های وزیر رسیدگی به این سوال به صحن علنی مجلس موكول شده بود.
قاضی پور در این سوال از وزیر نفت پرسیده بود: علت ورود لوله های گاز ترش علی رغم تولید داخلی چیست؟
رستم قاسمی وزیر نفت در این جلسه در توضیحاتی به پرسش مطرح شده، اظهار داشت: از زمانی كه بنده مسئولیت خدمت گذاری در وزارت نفت را برعهده گرفتم، یك متر لوله توسط شركت های وابسته به وزارت نفت از خارج از كشور وارد نشده است.
وی افزود: قبلا وزارت نفت كار را خودش انجام می داد و كالا را خودش وارد می كرد اما هم اكنون چند سالی است كه كار به مجریان طرح، پیمانكاران و سازندگان واگذار شده است. اما بیش از 80 درصد نیازمندیهای كالای صنعت نفت از داخل كشور تامین می شود.
وزیر نفت ادامه داد: موضوعی كه آقای قاضی پور درباره لوله های گاز ترش گفته، این لوله ها از داخل تامین می شود اما با توجه به اینكه ورق صنعت گاز ترش در داخل كشور نداریم باید از خارج وارد كنیم، به همین دلیل پیمانكاران پیش از مسئولیت بنده در وزارت نفت، توافقاتی را با خارج از كشور در زمینه واردات ورق صنعت گاز ترش انجام دادند تا 1000 كیلومتر از این ورق ها وارد كشور شود كه بخشی از آن تاكنون وارد شده و مابقی طبق برنامه زمان بندی انجام شده، سال آینده وارد می شود.
در جریان این پرسش و پاسخ قاضی پور به قاسمی گفت: مجلس دادگاه سیاسی است، شما متهم هستید و من دادستانم و هیئت رئیسه نقش هیئت منصفه را برعهده دارد كه قاسمی در پاسخ گفت: تصور نمی كنم مجلس دادگاه باشد.
در ادامه وكلای ملت با 140 رای موافق، 44 رای مخالف و 12 رای ممتنع از 215 نماینده حاضر در جلسه از پاسخ های قاسمی قانع شدند.
منبع :کیهان

نوشته شده در تاریخ جمعه 19 آبان 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: سیاسی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

آرزوی 33 ساله آمریکا برای مذاکره با ایران ،از توهم تا واقعیت

دو هفته پیش روزنامه نیویورك تایمز پروژه ای را كلید زد كه طی روزهای بعدی تداوم یافت. این روزنامه مدعی بود ایران و آمریكا برای اولین بار توافق كرده اند به صورت مستقیم درباره برنامه هسته ای مذاكره كنند. هفته گذشته نیز چند رسانه آمریكایی بدون هیچ سندی و به طور هماهنگ شایعه كردند آقایان علی اكبر ولایتی، اصغر حجازی و حسین طائب به نمایندگی از رهبری ایران روز اول اكتبر (10مهر) در قطر با فرستادگان اوباما مذاكره كرده اند. شبكه عملیات روانی آمریكایی-صهیونیستی برای واقعیت بخشیدن به این دروغ نوشتند «این دیدار حدود 11 ساعت طول كشید و دوبار برای اقامه نماز توسط هیئت ایرانی متوقف شد[!] دو تن از نمایندگان ایرانی گرین كارت داشتند و مرتب به آمریكا سفر می كنند[!] دو تن از شركت كنندگان آمریكایی، خانم والری جارت مشاور ارشد اوباما و رابرت اینهورن بوده اند. یكی از همراهان خانم جارت 60 ساله و دیگری 30 ساله بود».
همین شایعات بلافاصله مورد استقبال رسانه های زرد جریان اپوزیسیون قرار گرفت و به عنوان مثال خبر مطلقا دروغ نیویورك تایمز، تبدیل به تیتر اول یكی از روزنامه های زنجیره ای شد كه انتشار تحلیل های شبكه دولتی انگلیسی (بی بی سی) به نام خویش را در كارنامه خود دارد. البته ارگان حلقه انحرافی نیز كه به شدت «نفوذ زده» است، به تكمیل پروژه عملیات روانی آمریكا و جریان اپوزیسیون و فتنه پرداخت و در تیتر اصلی صفحه اول روز سه شنبه گذشته خود نوشت«آیا مك فارلین جدیدی در راه است؟... ولایتی این سفر و هرگونه مذاكره را تكذیب كرد، اما باید مراقب هرگونه سناریوسازی مانند ماجرای مك فارلین بود»(!؟)
عملیات روانی آمریكا و غرب و جبهه اپوزیسیون در ماجرای اخیر كدام اهداف را دنبال می كند؟ آیا این عملیات از موضع انتخاب است یا اضطرار و ناچاری؟ بخشی از پاسخ این پرسش را نیویورك تایمز در همان گزارش دروغ خود لو می دهد آنجا كه می نویسد «در صورت تأیید این گزارش می توان تصمیم جدید ایران به مذاكره مستقیم با آمریكا را چرخش آشكار در سیاست خارجی دانست. ایران سالها مذاكره با آمریكا را رد كرده و توافق فعلی، نشانه جنگ قدرت در عرصه سیاسی این كشور است. ایران طی سالها حاضر نشده با آمریكا كه آن را شیطان بزرگ می خواند مذاكره كند اما فشارهای اقتصادی اخیر تأثیر خود را گذاشته و اینك مقامات آمریكایی از دریافت پیام ایران مبنی بر اینكه مایل به نشست پشت میز مذاكرات مستقیم است، خبر می دهند». همان زمان دویچه وله ابعاد عملیات روانی رسانه رسمی دولت آمریكا را روشن تر كرده و نوشت «خبر نیویورك تایمز می تواند موضع اوباما در تبلیغات انتخاباتی را در حوزه سیاست خارجه تقویت كند. اوباما از سوی رقیب جمهوریخواهش متهم به انفعال بیش از حد در برابر بلندپروازی ها و جاه طلبی هسته ای ایران شده و در تلاش برای خروج از این اتهام است».
اوباما البته در این هدف تنها نبود. حلقه هایی كه آنان را به عنوان جریان های فتنه می شناسیم و هم پوشانی آنها با جریان برانداز قابل انكار نیست، دوست داشتند به این عملیات روانی و رگبار شایعات دامن بزنند و القا كنند كه جمهوری اسلامی كم آورده و به صورت مخفیانه و از موضع پایین مشغول مذاكره با آمریكاست! به همین دلیل، سایت های تابلوداری مانند 2ارگان رسانه ای فرستادگان جریان فتنه به لندن و پاریس، با بازوهای رسانه ای ناتوی فرهنگی همداستان شده و براساس دروغ خود ساخته، زبان به سرزنش گشودند كه بله، حاكمیت در خفا به مذاكره رفته و ملت را دور زده و... مشتی حرف های یاوه از این قبیل. مردان هنرمندی كه این گونه خود گفته و خود خندیده بودند، همان كسانی هستند - از جمله آقای «اردشیر، الف»- كه پس از فرار از ایران با كنسولگری آمریكا در اسلامبول ارتباط گرفتند و قرار و مدارهای بعدی برای اقامت در اروپا و سرویس دهی به سازمان جاسوسی سیا را گذاشتند. حالا رسانه های این جریان كه قباله خود را یكجا به نام سازمان سیا و سرویس های مشابه زده، درباره قبح مذاكره مخفیانه با آمریكا سخن می گفتند و قصه سرتا پا خیالی نوشته شده در سازمان ناتوی فرهنگی را بلغور می كردند. آنها همان كسانی هستند كه به تصریح مایكل پازنر معاون وزارت خارجه آمریكا، در مذاكرات انجام گرفته خواستار تشدید تحریم ها علیه ایران شده بودند!
این عملیات روانی نخ نماتر از آن است كه نیاز به ردّیه داشته باشد. آیا می شود یك هیئت بلندپایه- آن هم با تركیب آقایان ولایتی، حجازی و طائب- به مذاكره با چهره های شناخته شده آمریكایی نظیر اینهورن برود و حتی یك تصویر از دیدار كذایی موجود نباشد؟! اصلا آیا رژیم منحط و مرتجع قطر در چنان جایگاهی قرار دارد كه محل اعتماد ایران واقع شود؟ دوم اینكه چگونه می شود با فرستادگان رئیس دولتی (اوباما) مذاكره كرد و قرار و مدار گذاشت كه خود وی درباره ماندن در منصب یا سقوط بلاتكلیف است؟ چهارم اینكه جمهوری اسلامی در سیاست خارجی نیازی به پنهانكاری نمی بیند و اگر امری را ضرورت بداند، علنا اعلام می كند همچنان كه درباره مسائل عراق و لبنان و سوریه و فلسطین و بحرین اعلام شد. آیا شتری به بزرگی مذاكره را در صورت وقوع می توان پنهان كرد؟ طبعا سپری شدن زمانی كوتاه روشن می كند كه آمریكایی ها و جریان های همسو با آنان از سر نیاز و احتیاج، دروغ بزرگی ساختند. اما مهم این است كه رویكردی نشانه شناسانه به عملیات روانی اخیر داشته باشیم. در واقع، این عملیات هرچند به قصد القای كم آوردن و ضعف و تسلیم ایران طراحی شد اما در حقیقت نشانه «عجز و استیصال آمریكا» از یك سو و «نیاز استراتژیك و گدایی آنها» از طرف دیگر است. كدام نشانه برای عجز و استیصال و نیاز از این بالاتر كه رسانه های یك رژیم مدعی ابرقدرتی در دنیا، به خیال و آرزوی ناكام خود جامه دروغین خبر بپوشانند؟!
چرا آمریكا و جبهه اپوزیسیون و جریان فتنه نیازمند عملیات روانی از این دست هستند؟ براساس اخبار و شواهد و اسناد موجود آمریكا و متحدانش همزمان روی 3 محور متمركز شده اند. 1-برجسته سازی اختلاف در حاكمیت و جبهه اصولگرایی 2-تشدید فشار تحریم های اقتصادی 3- نمایش ضعف و به زانو درآمدن جمهوری اسلامی و مذاكره از سرتسلیم طلبی در برابر غرب. این 3 محور قرار است یكدیگر را پوشش داده و تقویت كنند. به عنوان مثال تمركز روی اختلاف ها و تعمیق آن در داخل در عمل می تواند جمهوری اسلامی را در حوزه سیاست خارجی ضعیف و منفعل كند. همچنین فشار تحریم ها قرار بوده به اختلاف در حاكمیت یا میان مردم و حاكمیت منجر شود، جمهوری اسلامی را به زانو درآورد و از موضع اضطرار پای میز مذاكره بكشاند. اما اكنون كه این اتفاق ها نیفتاده و موضع جمهوری اسلامی قاطع تر شده، چیدمان نقشه آمریكا به هم خورده است. بنابراین محافل اطلاعاتی آمریكا خیز برداشته اند تا فاصله ایجاد شده میان آرزو و واقعیت را با پل شایعه و خیالات پر كنند چرا كه اگر این چند محور به یكدیگر ملحق نشود، عملیات روانی چند لایه نیز بر ضد خود عمل خواهد كرد؛ یعنی هم ملت و حاكمیت ایران به روئین تن تازه ای دست پیدا خواهد كرد، هم وحدت و اتفاق ملی وارد مرحله سرنوشت ساز خواهد شد و هم ملت های كنجكاو و ناظران بین المللی درس تازه ای با ویژگی ضعف فزاینده آمریكا خواهند آموخت. در واقع آمریكا ناچار است كم آوردن خود در حوزه فشار اقتصادی و تسلیم ناپذیری ایران را با شایعه و شبهه مذاكره مخفیانه جمهوری اسلامی بپوشاند غافل از اینكه نمی توان با دروغ و مجاز و آرزو پل ساخت.
عملیات روانی جدید آمریكا در آستانه سالگرد تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ در تهران و مقارن با چند ماه اعتراض توفنده ملت های مسلمان علیه سفارتخانه های ایالات متحده در سراسر جهان كلید خورده است. در 2 سال گذشته - به ویژه طی ماه های اخیر- سیاستمداران و رسانه های غربی مكررا اذعان كرده اند كه پدیده حمله و اعتراض به سفارتخانه های آمریكا و سر دادن شعار مرگ بر شیطان بزرگ، الهام گرفته از انقلاب 1979 ایران و تسخیر سفارت این رژیم در تهران است. انرژی آزاد شده از آن حركت بزرگ بعد از سی و چند سال گویا بنای فروكش كردن ندارد هیچ، كه حتی رو به تشدید و تصاعد است. در چنین بستری از واقعیت، تصمیم سازان و اتاق فكرنشینیان آمریكایی تصور كرده اند اگر القا كنند كه ایران به زانو در آمده و پای مذاكرات مخفیانه با شیطان رفته، ترمز «بیداری اسلامی» نیز كشیده می شود؛ پدیده شگرفی كه خواب از چشم آمریكایی ها و صهیونیست ها گرفته و به عنوان مثال دان مریدور معاون نتانیاهو می گوید«آنچه مرا درباره تحولات و انقلاب های خاورمیانه نگران می كند، بازگشت خدا و مذهب به متن سیاست است». در این میان جریان منهزم فتنه و ضدانقلاب نیز تصور می كنند هر قدر خدشه به اعتبار و آبروی جمهوری اسلامی وارد آید و غرب از موضع استیصال كنونی خارج شود، آنها نیز از فلاكت خودساخته خارج می شوند. اما مسئله مهم در همین «اگر» بزرگی است كه غول های استراتژی آمریكا را بیچاره خود كرده است.
4 سال پیش - اواخر شهریور 1387-در حالی كه روزنامه لس آنجلس تایمز تصریح می كرد«با توجه به رشد فزاینده قدرت و نفوذ ایران، جمهوری اسلامی به مثابه خار در چشم آمریكا در آمده است»، موسسه نومحافظه كار و پرنفوذ «آمریكن اینترپرایز» (طراح پروژه قرن جدید آمریكایی) در گزارشی به قلم رئول مارك گركت (از افسران ارشد و سابق سیا) نوشت« مواضع رهبر عالی ایران، سیاست جرج بوش را نابود كرد... او آخرین بار در چالش هسته ای اعلام كرد جمهوری اسلامی تسلیم نخواهد شد و اگر در برابر ابرقدرت های متكبر یك گام به عقب برداریم، باعث می شود تا آنها جلو بیایند. اگر آیت الله خامنه ای تنها یك بار حتی به صورت مخفیانه، فرستاده ای را به واشنگتن اعزام می كرد ما هم اكنون در تهران سفارت خود را مجددا برپا كرده بودیم اما افسوس كه این اتفاق نیفتاد». بر این سیاق می توان گفت آیت الله خامنه ای سیاست پرفریب اوباما را نیز نابود كرده است.
بعد از این به تفصیل باید نوشت كه جریان های فتنه گر و منحرف در تقلای خائنانه خود، گشودن عقده ناكام آمریكا را پی می گیرند و به موازات فشار برای سازش در حوزه سیاست خارجی، خط فرسایش و اختلاف و تعارض و تنش در حوزه سیاست داخلی را دنبال می كنند چرا كه معتقدند این دو رویكرد تناقض نما، لازم و ملزوم و مكمل یكدیگر هستند. می شود پیش بینی كرد همین دو خط تا انتخابات ریاست جمهوری سال آینده پی گرفته شود، هر چند كه برخلاف میل آنان ثمر خواهد داد و به وحدت بیشتر در داخل و مقاومت فزونتر در جبهه خارجی خواهد انجامید.
منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 14 آبان 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: بین الملل،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

سران 3 قوه : اختلاف ها را كنار می گذاریم

در پی هشدار رهبر معظم انقلاب به مسئولان و سران قوا درباره پرهیز از اختلاف و كشاندن آن به میان مردم، رؤسای قوای مجریه، مقننه و قضائیه در نامه های جداگانه ای به معظم له بر وحدت و همدلی میان خود و پیروی از فرامین معظم له تأكید كردند.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، صبح چهارشنبه در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان با اشاره به نامه نگاری های اخیر میان سران قوا تأكید كردند: یكی از موارد مضر، اختلاف میان مسئولان و بدتر از آن كشاندن اختلاف میان مردم است.
ایشان افزودند: من به مسئولان و رؤسای قوا هشدار می دهم كه مراقب باشند و اختلافات را به میان مردم نكشانند.
پس از این فرمایشات معظم له، سران قوا در نامه های جداگانه ای به محضر رهبر معظم انقلاب بر پیروی از فرامین ایشان تأكید كردند.
«محمود احمدی نژاد» روز پنجشنبه در نامه خود با تقدیر از توجه هوشمندانه رهبر معظم انقلاب به ضرورت حفظ و تقویت وحدت در شرایط خطیر كنونی، اظهار داشت: دولت ضمن استقبال كامل از این تذكر به موقع، مانند همیشه تمام همّ خود را مصروف خدمتگزاری بی منت و پافشاری بر اصول و ارزش های انقلاب و صیانت از حقوق اساسی ملت خواهد كرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری متن نامه «محمود احمدی نژاد» رئیس جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)
مقام معظم رهبری
سلام علیكم
با تبریك عید عظیم غدیر كه تضمین و كمال رسالت پیامبر اعظم(ص) و نقطه پیوند بشریت با حقیقت انسان كامل و امام معصوم(س) است از توجه هوشمندانه حضرتعالی به ضرورت حفظ و تقویت وحدت در شرایط خطیر كنونی صمیمانه سپاسگزارم.
دولت ضمن استقبال كامل از این تذكر به موقع مانند همیشه تمام همّ خود را مصروف خدمتگزاری بی منت و پافشاری بر اصول و ارزش های انقلاب و صیانت از حقوق اساسی ملت خواهد كرد و به دلیل مسئولیت های سنگین خود از بگومگوها و یا اصطكاكات داخلی استقبال نخواهد نمود و مانند گذشته و برای مصالح كشور همه نامهربانی ها را صبورانه تحمل خواهد كرد.
به واسطه طراحی دشمنان، ملت و كشور در فشارند. اینجانب و همكارانم در دولت برای تدبیر امور و مقابله با توطئه های دامنه دار و وسیع بدخواهان و برای كاهش فشار بر مردم و پیشبرد امور كشور تمام توان خود را به طور شبانه روزی به كار بسته ایم لیكن ابعاد مسئله و اهمیت موضوع مستلزم حضور همه قوا و مسئولیت پذیری و همكاری و همراهی آنان با دولت است كه امروز در خط مقدم این جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد.
مطمئن هستم كه جنابعالی بر پاسداری قاطع از قانون اساسی و به ویژه از حقوق اساسی ملت و همچنین صیانت از جایگاه رفیع رئیس جمهوری منتخب ملت كه بالاترین مقام رسمی كشور پس از رهبری و مجری قانون اساسی است، تأكید دارید و با هر اقدامی كه اختیارات و مسئولیت های مهم او را مخدوش نماید، مخالفید.
توجه دادن حضرتعالی به امر انتخابات ریاست جمهوری بسیار دقیق و مهم است. انتخابات ریاست جمهوری مظهر اراده ملی و نماد حاكمیت مردم و بالاترین تجلی مردم سالاری است. جنابعالی بارها تأكید كرده اید كه همه باید به گونه ای عمل نمایند كه انتخاباتی پرشور و با حداكثر مشاركت مردم كه موجب تجدید قوای انقلاب و عامل نشاط و همبستگی ملی و بزرگترین ضربه به دشمن است برگزار گردد. این امر در شرایط كنونی از اهمیتی به مراتب بالاتر برخوردار است و ضرورت دارد از هرگونه اقدام و رفتار كه شائبه تضعیف نقش محوری اراده مردم در اداره كشور و یا حضور حداكثری آنان در انتخابات است به جد پرهیز گردد. دولت با تمام توان در خدمتگزاری همه جانبه به ملت حاضر و در صدد زمینه سازی تحقق این امر است.
ان شاءالله با تدابیر خردمندانه حضرتعالی از این عقبه به سلامت عبور خواهیم كرد.
سلامتی و عزت روزافزون جنابعالی و ملت بزرگ ایران را از ایزد منان مسئلت دارم.
محمود احمدی نژاد
¤¤¤
نامه آیت الله آملی لاریجانی
رئیس قوه قضائیه نیز در نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب، سخنان ایشان در جمع دانشجویان خطاب به مسئولان و سران قوا را وحدت بخش و نشأت گرفته از سرچشمه زلال ولایت دانست.
متن نامه آیت الله صادق آملی لاریجانی به این شرح است:
مقام معظم رهبری
دام الله ظله الوارث
سلام علیكم
با احترام در آستانه عید غدیر خم، ضمن عرض تبریك و تهنیت به محضر شریف حضرت مستطاب عالی، پیام وحدت بخش آن عزیز به مسئولان و سران سه قوه كه نشأت گرفته از سرچشمه زلال ولایت است با جان و دل دریافت شد.
از خداوند متعال توفیق می طلبم همه ما را در انجام وظیفه و اطاعت از رهبری معظم، مددكار باشد.
صادق آملی لاریجانی
رئیس قوه قضائیه
¤¤¤
نامه رئیس مجلس شورای اسلامی
رئیس مجلس شورای اسلامی هم با ارسال نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب بر رهنمودهای ناصحانه و خیرخواهانه ایشان در باب توجه به حساسیت شرایط كشور و لزوم همدلی مسئولان در ایجاد فضای وحدت و اخوت در آستانه عید سعید غدیر تأكید كرد.
متن نامه علی لاریجانی به این شرح است:
خدمت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای دامت بركاته
سلام علیكم
رهنمودهای ناصحانه و خیرخواهانه حضرتعالی در باب توجه به حساسیت شرایط كشور بسیار ارزشمند، سنجیده و به موقع ایراد گردید و قطعاً رعایت دستورات ولی امر مسلمین توسط مسئولین كشور در ایجاد فضای وحدت و اخوت مخصوصاً در آستانه عید سعید غدیر كه مظهر برادری اسلامی است، واجب و انشاءالله باعث سعادت و سرافرازی ملی خواهد بود. اینجانب به نمایندگی از هیئت رئیسه و نمایندگان محترم ملت تمامی تلاش خود را با عنایت به اندرزهای مشفقانه جنابعالی در انجام وظایف مجلس، جهت تحقق مصالح ملت به خصوص در جهت رونق تولید ملی و كنترل تورم و افزایش اشتغال به كار خواهیم بست، تا دشمنان ستم پیشه و استكباری و ماجراجوی ملت متوجه اراده محكم ملی و دستان به هم تنیده دوستداران انقلاب اسلامی گردند و قطعاً در این مصاف، مكر آنان در مقابل مجاهدت ملت رنگ باخته و گام دیگری در پیشرفت اسلامی برداشته خواهد شد.
با احترام، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی

منبع:کیهان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 14 آبان 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: سیاسی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

بیانیه کمیسیون امنیت ملی:هیئت پارلمانی ایران در میانمار موضوع قتل عام مسلمانان را پیگیری می‌کند

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در بیانیه ای ضمن محکوم کردن فاجعه نسل کشی و قتل عام مسلمانان در میانمار آورده است: این کمیسیون همچنین با اعزام هیئت پارلمانی به منطقه موضوع را به صورت ویژه پیگیری خواهد کرد.به گزارش خبرگزاری مهر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیانیه ای را درمحکومیت فاجعه نسل کشی و قتل عام مسلمانان در میانمار منتشر کرد.در بخشی از این بیانیه آمده است: اخبار و گزارشات نسل کشی میانمار و کشتار و آواره شدن مسلمانان این کشور موجب نگرانی و اعتراض شدید کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گردید. این درحالی است که طی یکسال گذشته بارها و بارها جامعه مسلمانان میانمار مورد حمله وحشیانه قرار گرفته و ده ها هزار نفر از مسلمانان کشته، مجروح یا آواره شده اند.کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن رفتارهای وحشیانه قرون وسطایی علیه مسلمانان‌میانمار از کشورهای اسلامی و ملت های مسلمان جهان بویژه مجامع بین المللی اسلامی همچون کنفرانس اسلامی انتظار دارد با عکس العمل مناسب و تشکیل جلسات فوری و اضطراری به فریاد مسلمانان میانمار برسند.

منبع:رسالت

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 10 آبان 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: اعتقادی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

رئیس مرکزپژوهش‌های مجلس:طراح طرح مذاکره تهران- واشنگتن، آمریکا است

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: طراح طرح مذاکره میان جمهوری اسلامی ایران و آمریکا طی روزهای اخیر، خود آمریکا و کشورهای غربی هستند. کاظم جلالی در گفتگو با ایرنا، افزود: این طرح در زمانی مطرح می‌شود که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، صحنه سیاسی این کشور متاثر از رقابت‌های کاندیداهای دموکرات و جمهوریخواه است.

جلالی متذکر شد: اصل طرح مذاکره میان ایران و آمریکا از سوی کاندیداهای انتخاباتی آمریکا مطرح شده است.وی اظهارداشت: در مناظره‌هایی که بین رامنی کاندیدای جمهوریخواه و اوباما رئیس جمهوری فعلی آمریکا صورت گرفت، ایران به عنوان یکی از موضوعات اصلی، محور مناظره‌های آنها است.نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این موضوع نشان دهنده جایگاه مهم و همچنین اهمیتی است که جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه‌ای و جهان ایفا می‌کند.جلالی اظهارداشت: به هر صورت به نظر می‌رسد که با توجه به روند مناظرات انتخاباتی آمریکا، در آینده هر رئیس جمهوری که زمام امور این کشور را در اختیار بگیرد، بحث مذاکره با ایران را مطرح خواهد کرد.

منبع:رسالت

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 10 آبان 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: هسته ای،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید

پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به حجاج بیت‌الله الحرام

بسم الله الرحمن الرحیم

«الحمد لله رب العالمین و صلوات الله و سلامه علی الرسول الاعظم الأمین و علی آله المطهّرین المنتجبین و صحبه المیامین.»
موسم حج، سرشار از رحمت و برکت، فرا رسید و بار دیگر سعادتمندانی را که شرف حضور در این میعاد نورانی یافته‌اند، در معرض فیض الهی قرار داد. اینجا زمان و مکان، یکایک شما حج‌گزاران را به ارتقاء معنوی و مادی فرا می‌خواند. اینجا مرد و زن مسلمان، با دل و زبان، دعوت خدای بزرگ به صلاح و رستگاری را لبیک می‌گویند. اینجا همه فرصت می‌یابند که برادری و یکرنگی و پرهیزگاری را تمرین کنند. اینجا اردوگاه تربیت و تعلیم است؛ نمایشگاه وحدت و عظمت و تنوع امت اسلامی است؛ آوردگاه مبارزه با شیطان و طاغوت است. اینجا را خدای حکیم و قدیر، جایگاهی قرار داده است که مؤمنان، منافع خویش را در آن مشاهده خواهند کرد. آنگاه که ما چشم خرد و عبرت را بگشائیم این وعده‌ی آسمانی، همه‌ی گستره‌ی زندگی فردی و اجتماعی ما را فرا می‌گیرد. ویژگی شعائر حج در آمیختگی دنیا و آخرت و آمیختگی فرد و اجتماع است. کعبه‌ی بی‌پیرایه و پرشکوه؛ طواف جسم‌ها و دلها بر گرد یک محورِ استوار و ابدی؛ سعی و تلاش مداوم و منظم میان یک مبدأ و منتهی؛ کوچ همگانی به عرصه‌های رستاخیزیِ عرفات و مشعر و حال و حضوری که دلها را در این محشر عظیم، صفا و طراوت می‌بخشد؛ هجوم همگانی برای مقابله با نماد شیطان؛ و آنگاه همگامی همه، از همه جا و همه رنگ و همه گون، در همه‌ی این مراسم پررمزوراز و لبریز از معنی و نشانه‌های هدایت،ویژگیهای انحصاری این فریضه‌ی پُرمعنی و پرمضمون است.

چنین مراسمی است که هم دلها را با یاد خدا پیوند می‌زند و خلوت دل آدمی را به نور تقوی و ایمان روشن می‌سازد، و هم فرد را از حصار خودی بیرون آورده و در جمع متنوّع امت اسلامی حلّ می‌کند؛ هم لباس پرهیزگاری را که حافظِ جان او از پیکانهای زهرآلود گناه است بر او می‌پوشاند، هم روحیه‌ی تهاجم به شیطانها و طاغوتها را در او برمی‌انگیزد؛ در اینجاست که حج‌گزار، هم نمونه‌ئی از دامنه‌ی گسترده‌ی امت اسلامی را به چشم می‌بیند و به ظرفیت و توانائی آن پی‌می‌برد و هم به آینده امید می‌بندد؛ و هم برای نقش‌آفرینی در آن احساس آمادگی می‌کند؛ و هم نیز اگر توفیق و کمک الهی را دریابد بیعتی دوباره با پیامبر عظیم‌الشأن و میثاقی مستحکم با اسلام عزیز می‌بندد و برای اصلاح خود و اصلاح امت و اعلاء کلمه‌ی اسلام، عزمی راسخ در خود می‌آفریند.

این هر دو یعنی اصلاح خود و اصلاح امت، دو فریضه‌ی تعطیل‌ناپذیر است. راه‌کارهای آن با ژرف‌نگری در وظائف دینی و بهره‌گیری از خردورزی و بصیرت، برای اهل تدبر و تأمّل، دشوار نیست.

اصلاح خویش از مبارزه با هوسهای شیطانی و کوشش برای پرهیز از گناه آغاز می‌شود، و اصلاح امت از شناخت دشمن و نقشه‌های او، و مجاهدت برای بی‌اثر کردن ضربه‌ها و خدعه‌ها و دشمنی‌های او، و آنگاه از پیوند دلها و دستها و زبانهای آحاد مسلمان و ملتهای اسلامی، سامان می‌گیرد.

در این مقطع زمان، یکی از مهمترین مسائل جهان اسلام که به سرنوشت امت اسلامی پیوند خورده است، حوادث انقلابی در شمال آفریقا و در منطقه است که تا کنون به اِسقاطِ چند رژیم فاسد و مطیع امریکا و همدست صهیونیسم انجامیده و رژیمهای دیگری از این قبیل را به لرزه درآورده است. اگر مسلمانان این فرصت عظیم را از دست بدهند و از آن در راه اصلاح امت اسلامی بهره نگیرند، خسران بزرگی کرده‌اند. اکنون همه‌ی تلاش استکبارِ متجاوز و مداخله‌گر، برای منحرف کردن این حرکتهای عظیم اسلامی به کار افتاده است.

در این قیامهای بزرگ، مرد و زن مسلمان، بر ضدّ استبداد حاکمان و سیطره‌ی آمریکا که به تحقیر و تذلیل ملتها و هم‌پیمانی با رژیم جنایتمدار صهیونیستی انجامیده بود به ‌پا خاستند. عامل نجات‌بخش خود در این مبارزه‌ی مرگ و زندگی را اسلام و تعالیم و شعارهای نجات‌بخش آن دانستند و این را به صدای رسا اعلام کردند. دفاع از ملت مظلوم فلسطین و مبارزه با رژیم غاصب را سرلوحه‌ی خواسته‌های خود قرار دادند. دست‌دوستی به‌سوی ملتهای مسلمان گشوده و خواستار اتحاد امت اسلامی شدند.

اینها پایه‌های اساسیِ قیامهای مردمی در کشورهائی است که در دو سال اخیر پرچم آزادی و اصلاح برافراشته و با جسم و جان خود در میدانهای انقلاب حضور یافتند؛ و همینها است که می‌تواند پایه‌های اساسی اصلاح امت بزرگ اسلامی را استوار سازد. ایستادگی بر سر این اصول اساسی، شرط لازم برای پیروزی نهائیِ قیامهای مردمی در این کشورها است.

دشمن درپی آن است که همین پایه‌های اصلی را متزلزل کند. ایادی فاسد امریکا و ناتو و صهیونیسم با استفاده از برخی غفلتها و سطحی‌نگریها می‌کوشند حرکت سیل‌آسای جوانان مسلمان را منحرف ساخته و آنان را به نام اسلام به جان یکدیگر بیندازند و جهاد ضداستعماری و ضدصهیونیستی را به تروریسم کور در کوچه و خیابانهای جهان اسلام تبدیل کنند، تا خون مسلمانان به دست یکدیگر بر زمین بریزد و دشمنان اسلام از بن‌بست نجات یابند و اسلام و مجاهدانش بدنام و زشت‌چهره جلوه کنند.

آنان پس از نومیدی از حذف اسلام و شعارهای اسلامی، اکنون به فتنه‌انگیزی میان فرقه‌های اسلامی روآورده و با توطئه‌ی شیعه‌هراسی و سنی‌هراسی بر سر اتحاد امت اسلامی مانع‌تراشی می‌کنند.

آنان با کمک عوامل خود در منطقه، در سوریه بحران می‌آفرینند تا ذهن ملتها را از مسائل مهم کشورهای خود و خطراتی که در کمین آنها است، منصرف ساخته و به ماجرای خونینی که خود تعمداً به‌وجود آورده‌اند معطوف کنند. جنگ داخلی در سوریه و کشتار جوانان مسلمان به دست یکدیگر، جنایتی است که به‌وسیله‌ی آمریکا و صهیونیسم و دولتهای مطیع آنان، آغاز شده و در آتش آن دمیده می‌شود. چه کسی می‌تواند باور کند که دولتهای حامی دیکتاتوریهای سیاه در مصر و تونس و لیبی، اکنون حامی دموکراسی‌خواهی ملت سوریه شده‌اند؟ ماجرای سوریه، ماجرای انتقام‌گیری از حکومتی است که سه دهه به تنهائی در برابر صهیونیستهای غاصب ایستاده و از گروههای مقاومت در فلسطین و لبنان دفاع کرده است.

ما طرفدار ملت سوریه و مخالف هرگونه تحریک و دخالت خارجی در آن کشوریم. هرگونه اصلاح در آن کشور باید به‌وسیله‌ی خود ملت و با روشهای کاملاً ملّی صورت گیرد. اینکه سلطه‌طلبان بین‌المللی به کمک دولتهای منطقه‌ئیِ گوش‌به‌فرمان، در کشوری به بهانه‌ئی بحران بیافرینند و آنگاه به دستاویز وجود بحران، خود را به ارتکاب هر جنایتی در آن کشور مُجاز شمارند، خطری جدی است که اگر دولتهای منطقه بدان نپردازند باید منتظر فرارسیدن نوبت خود از این خدعه‌ی استکباری باشند.

برادران و خواهران! موسم حج، فرصت تأمل و تعمّق در قضایای مهم جهان اسلام است. سرنوشت انقلابهای منطقه و تلاشهائی که از سوی قدرتهای زخم‌خورده از این انقلابها برای انحراف آنها به ‌کار می‌رود، در شمار این قضایا است. نقشه‌های خائنانه برای اختلاف‌افکنی میان مسلمانان و ایجاد سوء‌ظن میان کشورهای به‌ پا خاسته با جمهوری اسلامی ایران؛ مسأله‌ی فلسطین و کوشش برای منزوی کردن مبارزان و خاموش کردن جهاد فلسطینی؛ تبلیغات اسلام‌ستیزانه‌ی دولتهای غربی و حمایت آنان از اهانت‌کنندگان به مقام قدسی پیامبر اعظم صلی‌الله‌وعلیه‌وآله؛ زمینه‌سازی برای جنگ‌های داخلی و تجزیه‌ی برخی از کشورهای مسلمان، ترساندن دولتها و ملتهای انقلابی از معارضه با سلطه‌خواهان غربی و ترویج این توهّم که آینده‌ی آنان در گرو تسلیم در برابر آن متجاوزان است.. و مسائل مهم و حیاتی دیگری از این قبیل، در شمار قضایای مهمی است که در فرصت حج، و در سایه‌ی همدلی و همگرائی شما حج‌گزاران باید مورد تأمل و تعمق قرار گیرد.

بی‌شک هدایت و دستگیری الهی، راههای امن و سلامت را به مؤمنان تلاشگر نشان خواهد داد: «و الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا ..»

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
سیّد علی خامنه‌ای

منبع :جهان نیوز

نوشته شده در تاریخ شنبه 6 آبان 1391   | توسط: رضا منصوری   | طبقه بندی: اعتقادی،    | نظرات()   بازدید ها:بازدید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic